Miriam Alster/Flash90

ברקת וקרעי דורשים פריימריז; נתניהו רוצה להשאיר את הרשימה ו-2 שריונים

בצמרת המפלגה נוטים לבטל את הפריימריז בשל העלויות והקורונה, המציבה אתגר לוגיסטי משמעותי. בכירים בליכוד: נתניהו צפוי לבקש שני שריונים, אחד מהם לאורלי לוי אבקסיס. דיווח: יו"ר מטה הבחירות יהיה שר האוצר ישראל כ"ץ. יו"ר מרכז הליכוד: "הליכוד הינה תנועה דמוקרטית"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • "תעזרו שיהיה לנו אוכל" בקשתו המזעזעת של יענקי

  תוכן מקודם

בליכוד כבר החלו עם ההכנות לקמפיין הבחירות: יו"ר מטה הבחירות יהיה שר האוצר ישראל כ"ץ – כך דווח ב'זמן ישראל'. בדיווח של שלום ירושלמי נטען כי הפריימריז לבחירת חברי הכנסת לא יתקיימו ומרכז המפלגה יקבל ברוב רגיל החלטה על צילום הרשימה הנוכחית. ראש הממשלה בנימין נתניהו יוכל לשלב במקומות ריאליים שני אנשים.

ח"כ ניר ברקת קרא הבוקר לקיום פריימריז לרשימת הליכוד: "הליכוד היא התנועה הדמוקרטית היחידה בישראל ועל כך גאוותנו. לכן אנו צריכים לקיים פריימריז לבחירת הרשימה לכנסת, כי זו חובתנו ל-140,000 מתפקדי הליכוד וזו הדרך שלנו לחזק את החיבור לשטח ולהביא לנצחון הליכוד בבחירות".

ח"כ שלמה קרעי הצטרף ואמר: "אומנם עברו קצת פחות משנתיים ומערכת בחירות אחת ארוכה מאוד, אבל יותר מידיי דברים השתנו בזמן הזה. הליכוד היא כמעט התנועה הדמוקרטית היחידה והטובה ביותר בישראל ועליה לחזק את היתרון הזה שלא יהפוך לנוסטלגיה בלבד. יש לקיים פריימריז לרשימת הליכוד לאלתר כדי לקבל אמון מחודש מחברי הליכוד".

בכירים בליכוד שצוטטו ב'וואלה' אמרו כי הכיוון המסתמן של יו"ר הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו, כמו גם של המנגנון המפלגתי במצודת זאב, הוא בדיוק הפוך, והם מעוניינים לפעול לביטול הפריימריז בשל העלויות הגבוהות הנכרכות בהם והקשיים בקיום הליך תקין בתקופת הקורונה. ברקע ההיערכות לסגר שלישי, פריימריז עשויים להיות אתגר לוגיסטי מורכב ויקר.

הרשימה הנוכחית של הליכוד נבחרה לפני כמעט שנתיים, בבחירות מועד א', בפריימריז שהתקיימו בפברואר 2019. חוקת הליכוד קובעת שלפני כל מערכת בחירות יש לקיים בחירות לראשות המפלגה ולרשימה, אך לנוכח התהפוכות הפוליטיות בשנתיים האחרונות בליכוד שיחקו בכל מיני שינויי חוקה לפי הצורך, וכך מתכננים במפלגה לעשות גם כעת.

כדי לבטל את הפריימריז, נדרש רוב של שני שלישים מחברי מרכז הליכוד, וישנן מספר דמויות בולטות כגון השר והשגריר לשעבר דני דנון, וגלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר, וכן פעילים בכירים נוספים שינסו למנוע את שינוי החוקה כדי להשתלב ברשימה. ב'זמן' ישראל' דווח כי השאלה הגדולה היא אם אחד מהם יהיה דני דנון, השגריר שחזר מן האו"ם.

בכירים בליכוד אמרו כי נתניהו צפוי לבקש שני שריונים ברשימה על חשבון המקומות הפנויים: אחד מהם יוקצה לשרה אורלי לוי אבקסיס שצפויה להשתבץ בתחילת העשירייה השלישית, והשני יישמר לגיוס דמות אטרקטיבית בהמשך הקמפיין.

יו"ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ מסר בתגובה כי "הליכוד הינה תנועה דמוקרטית ומפוארת. אני מבקש להבהיר שלא התקבלו בשלב זה החלטות לגבי הערכות התנועה לבחירות לכנסת ה- 24, שאני בטוח שהליכוד ינצח בהן ובגדול. לאחר שאקיים פגישה עם רה"מ ויו"ר תנועת הליכוד, נוציא עדכון מסודר לכל החברים. כל החלטה שתתקבל תגיע להחלטת חברי מרכז הליכוד".

כתבות קשורות

שכניו של בנט עתרו לבג"ץ: "העדפת נוחות בלתי מוגבלת של רה"מ"
מזכירות הליכוד אישרה: זה העונש של מי שפרש מהמפלגה או הצטרף לבנט
"התליין מטהרן": ראיסי הושבע לנשיאות איראן והצהיר: "לא מעוניינים בנשק גרעיני"
מחאת הנכים מתחדשת: איילון דרום נחסם לזמן קצר
נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
בשל מזג האוויר: חברת השמל מבקשת מהלקוחות החרדיים להקדים את ההכנות
בנט נגד מדיניות רה"מ: "סגר הוא תוצאה של כישלון ניהולי נוראי" • צפו
חזי לוי: "צריך להגיע להחלטות כואבות כדי למנוע אי ספיקה בבתי החולים"
מנכ"ל משרד האוצר: "צריך להימנע מסגר - לא נחזור למתכונת החל"ת הקודמת"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן