צילום: אורי כהן

בנט הודיע על התמודדות לראשות הממשלה: "להודות לנתניהו ולהתקדם הלאה" • צפו

יו"ר ימינה פתח את הקמפיין והודיע כי בכוונתו להחליף את נתניהו: "לא היה ברגע האמת, כשהיה צריך אותו יותר מכול". בנט סירב להגיד שלא יחבור לנתניהו: "כשאנשים רעבים, ביבי לא מעניין, המדינה מעניינת". בליכוד תקפו: "נאום מבולבל וטרחני". בנט הגיב: "מי שחוגג סגר שני מוביל לסגר שלישי"

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט הכריז הערב (רביעי) בהצהרה מיוחדת ממשכן הכנסת על התמודדתו לראשות הממשלה: "אני עומד פה בפניכם, ומודיע שאני מתמודד לתפקיד ראש ממשלת ישראל, כדי להביא סוף סוף את השינוי. כדי שלישראל תהיה מנהיגות שרואה את האזרחים ולא את עצמה. כדי להחזיר את הרוח הישראלית הגדולה, של יצירתיות ואמונה, אותה הרוח שהחזירה עם מפוזר לביתו, לאחר 2,000 שנות גלות", הצהיר.

לדבריו, "הממשלה שנקים תהיה משימתית: היא תתמקד בלהשתלט על הקורונה, לשקם את הפרנסה, ולאחד את העם. אזמין לממשלה את כל המפלגות שבעד מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית, שמוכנות להניח לרגע בצד את המחלוקות, כדי לחלץ את ישראל מהבוץ.

"חבריי, בשונה מאחרים, אני לא פוליטיקאי מלידה, ולא גדלתי במסדרונות הכנסת. צמחתי בשבילי הארץ ובהרי הלבנון, כלוחם בסיירת מטכ"ל וכמפקד פלוגה במגלן. כמנכ"ל של חברות הייטק בינלאומיות, פיתחתי עסקים בכל העולם מעמק הסיליקון ועד אוסטרליה. משך שמונה שנים,
כשר הכלכלה, שר החינוך ושר הביטחון דאגתי למחייה שלכם, לעתיד ילדיכם ולבטחונכם".

"אחיי ואחיותיי, אני אדם מאמין. אני מאמין בבורא העולם ובכוח שטמון בעם שלנו. אני מאמין בשלמות הארץ, אני מאמין בביצור העוצמה הצבאית, הכלכלית והמדינית של ישראל. אני גם מאמין שאפשר אחרת. דמיינו מדינה עם ממשלה שקמה בבוקר וחושבת רק על האזרחים. דמיינו מדינה עם פחות בירוקרטיה, בה אפשר לפתוח עסק תוך 48 שעות באינטרנט, מדינה שיש בה חינוך מעולה לכל ילדי ישראל, חילונים, חרדים ודתיים, יהודים וערבים. דמיינו מדינה בה אפשר להתווכח מבלי לשנוא. זה אפשרי. ההחלטה על כך בידיים של כל אחת ואחד מכם. אם אתם באמת רוצים את השינוי, אני מבקש שתתנו בי את אמונכם. בעזרת השם, נעשה ונצליח", חתם את הצהרת הפתיחה.

על אף הכרזתו, יו"ר ימינה סירב לומר במענה לשאלות עיתונאים אם יישב בממשלה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה מדהים", אמר. "הפוליטיקאים והתקשורת בטוחים שעם ישראל קם בבוקר ושואל כן או לא ביבי. זו לא השאלה החשובה. כשאנשים רעבים, ביבי לא מעניין, המדינה מעניינת".

"סגר זה הפיתרון של העצלנים"

"אזרחי ישראל", אמר בפתח דבריו, "כשבני עמי סובלים, אני לא יכול לעמוד מנגד. זו הסיבה שעזבתי את עולם ההייטק שכל כך אהבתי ונכנסתי לשדה הציבורי. לאחר שנלחמתי במלחמת לבנון השנייה, וראיתי מול עיניי את חבריי נפצעים ואף נופלים בגלל מחדלי הדרג המדיני,
נשבעתי לעצמי, שכאשר העם שלי ייקלע שוב למשבר, הפעם – אהיה בעמדה בה אוכל להשפיע. וכך היה. במבצע צוק איתן לא נחתי עד שצה"ל השמיד את 30 מנהרות הטרור, מתוכם חמאס עמד להוציא פיגועים המוניים, וכך ניצלו חייהם של תושבי הדרום".

"השנה נקלענו למשבר מטלטל. הדברים שלקחנו כמובנים מאליהם – הבריאות, חופש התנועה, חינוך הילדים שלנו, הזכות להתפרנס בכבוד – נלקחו מאיתנו. כשר הביטחון, גם הפעם, עשיתי כל שבידי כדי לשמור עליכם, על בריאותכם ועל פרנסתכם. מהרגע שהופיעה המגיפה, הנחתי בצד הכל, ונרתמתי כל כולי למערכה, 24 שעות ביממה, חול ושבת. כינסתי את הרמטכ"ל ואת הצמרת הבטחונית ואמרתי להם: "רבותיי, אנחנו במלחמה". כל שעה שנקדים לפעול, נחסוך עוד מתים, נמנע עוד פשיטות רגל ומובטלים. מפקדי צה"ל וחייליו התגייסו בכל כוחם".

"כן, כשרוצים, גם הממשלה יודעת לתפקד. תוך 96 שעות הקמנו מלוניות קורונה בתל אביב ובירושלים, מהראשונות בעולם – פעלנו בקצב של סטארט אפ. אל מול התנגדות הפקידים, התעקשנו והבאנו חברות הייטק לבצע רבבות בדיקות, כדי שנצטרך פחות סגרים. הכנסנו לוחמי צנחנים לעזור לתושבי בני ברק ודיר אל אסד. זו היתה שעה יפה של ישראל. אזרחי ישראל ראו שהמדינה מתפקדת היטב, ולמענם".

"ואז למרבה הצער, אינטרסים קטנים החלו לתקוע מקלות בגלגלים. בסוף חודש מרץ, בשיא הגל הראשון, הגשתי לראש הממשלה נתניהו תכנית פעולה לאומית למלחמה בקורונה, מבלי לשתק את הכלכלה. מטרת התכנית היתה להשתלט על הקורונה באמצעות מסה של בדיקות,
חקירות וטכנולוגיות, כדי שלא נצטרך להטיל סגרים כל הזמן. סגר זה הפיתרון הקל, הפיתרון של העצלנים, אבל הוא הרסני. לצערי נתניהו בחר לגנוז את התוכנית, ומניעיו עימו. וכך התגלגלנו לתוך קונספציית הסגרים הבלתי נגמרים".

"מי ששילם את מחיר הכישלון הם אנשים טובים כמו אברהם, איש בן 70, בעל חנות מתנות קטנה באזור המרכז, אותו פגשתי לפני מספר ימים. החנות היא מקור הפרנסה היחיד של אברהם ושל אשתו. אברהם סיפר לי בדמעות, שלאחר חודשים ארוכים של מאבק, כל חסכונות חייו נמחקו. הוא הרים ידיים וסגר את העסק. מעתה הוא יהיה לנטל על ילדיו,שגם הם בעצמם מתקשים כלכלית. זה לא היה חייב להיות ככה. אברהם, ששילם מיסים כל השנים, שהוא וילדיו שירתו בצה"ל, הופקר על ידי שלושים ושישה שרים מיותרים בממשלה כושלת".

"אני שואל את שרי הממשלה ואת ראשה: במשבר של פעם במאה שנה, לא יכולתם להתעלות על האינטרסים שלכם לרגע אחד, ולעבוד למעננו? לעם המופלא הזה מגיע יותר. בשנה האחרונה, פגשתי אתכם, אזרחי ישראל, במסע הפרנסה שערכתי ברחבי הארץ. ראיתי אנשים מופלאים, צוותי רפואה שעובדים סביב השעון, מורים ומורות שהופכים עולם כדי לשמור על קשר עם תלמידיהם. ראיתי אנשים שאוהבים את המדינה ומוכנים להקריב למענה. ראיתי אנשים שכואבים בגלל שהם גילו שאין עם מי לדבר שם למעלה, שאין הנהגה".

"הגיע הזמן לשינוי. נתניהו עתיר זכויות; אך ברגע האמת, בזמן שהיינו צריכים אותו יותר מכול, הוא פשוט לא היה שם. עלינו להודות לו על שנים של עשיה, אך צריך להתקדם הלאה. זה גם לא הזמן לעוד מפלגות שקמו רק כדי להגיד "מי לא" במקום להתוות דרך של "מה כן". ישראל חייבת מנהיגות חדשה".

הליכוד: "נאום מבולבל וטרחני"

מהליכוד בתגובה לבנט: "בשעה שבנט נותן נאום מבולבל וטרחני בטלוויזיה, ראש הממשלה נתניהו מוביל את קבינט הקורונה למבצע החיסונים המהיר בעולם וסגרים נחושים, שיביאו את ישראל לצאת ראשונה בעולם מהקורונה. כל ההצעות של בנט נכשלו בעולם כולל באירופה שקרסה לסגרים עם אינספור מתים יותר מישראל. רק הניהול של ראש הממשלה נתניהו הביא את ישראל למקום הראשון בעולם בחיסונים, פעל בנחישות ובמהירות לעצירת המוטציה והציב אותנו באחד המקומות הטובים בעולם בתחלואה ובתמותה".

בנט מסר בתגובה לליכוד כי "אמרתי שמי שחוגג סגר שני יוביל אותנו לסגר שלישי, ולצערי זה קרה. אני לא מאמין להסתמכות על ניסים, צריך לתפוס אחריות ולפעול. בעוד מדברים על סגר מזריקים לתוך המדינה אלפי אנשים נשאי קורונה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell