צילום: Hadas Parush/FLASH90

נתניהו וגנץ סיכמו: הסדרת "המאחזים" ביו"ש וההתיישבות לבדואים יועלו יחד

"קודם יש לגמור את עבודת המטה שקשורה במרכיבי ההסדרה של ההתיישבות הצעירה ושל היישובים הבדואים - ואחר כך להביא את שתי ההחלטות יחד", הסביר יו"ר כחול לבן לשרים והדגיש - "יש כאן קומבינה מאחורי הגב שלי בין ביבי לבין רע"מ"
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיאום עם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ החליטו שנושא הסדרת ההתיישבות הצעירה ואישור ההתיישבות לבדואים יועלו יחד בישיבת ממשלה קרובה – כך נמסר היום מדובר הליכוד.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' מכחול לבן הגיבה להודעה: "אני מברכת את ראש הממשלה נתניהו ואת שר הביטחון בני גנץ על ההחלטה להעלות בשבוע הבא את הסדרת ההתיישבות הצעירה לישיבת הממשלה. מתיישבים יקרים, אני תמיד אתכם, בלב ובמעש. בעזרת השם נעשה ונצליח".

ההצעה להקמת יישובים חדשים לבדואים בנגב עלתה לדיון בישיבת הממשלה כבר אתמול, אך עוררה התנגדות חריפה בקרב שרי הליכוד והימין שדרשו לאשר יחד איתה גם את ההצעה להסדרת "ההתיישבות הצעירה", שמכשירה עשרות מאחזים בלתי חוקיים. ההצעה גובשה בשבועות האחרונים על ידי שר ההתיישבות צחי הנגבי והשר במשרד הביטחון מיכאל ביטון.

לפני כשבועיים ניסו הנגבי וביטון לקדם את ההצעה אך היא נבלמה על-ידי שר הביטחון גנץ, שטען כי אין היתכנות משפטית. לאחר מכן הגיש ח"כ בצלאל סמוטריץ את הצעת חוק "מרקם חיים" וניסה לקדם את ההסדרה דרך חקיקה בכנסת. ההצעה עברה בקריאה טרומית – אך נבלמה שוב.

גנץ אמר היום לשרי כחול לבן כי החליט להוריד את ההצעה להקמת היישובים הבדואים מסדר היום של הממשלה כי חשש מ"קומבינה" של נתניהו עם יו"ר רע"מ מנסור עבאס, שלוחץ לאשר את ההצעה לפני הבחירות. "אני מבין שיש כאן קומבינה מאחורי הגב שלי בין ביבי לבין רע"מ, ולכן החלטתי להוריד מסדר היום את הסדרת היישובים הבדואים, לגמור את עבודת המטה שקשורה במרכיבי ההסדרה, ולהביא את שתי ההחלטות יחד".

"נשלים בשבוע הבא את העבודה הזאת ונפעל להסדרת יישובים – רק על פי חוק על אדמות מדינה", הבהיר גנץ. "אני לא מתכוון לאשר מאחזים בלתי חוקיים וכל מיני השתלטויות שאין להן שום מקום במדינה, אלא רק דברים שהמדינה שלחה ואישרה".

ח״כ מנסור עבאס הגיב: "מר בני גנץ, החברה הערבית המליצה עליך פעמיים כראש ממשלה , אל תעכב את אישור ההכרה בשלושת היישובים בנגב , לרע״ם אין הסכם עם נתניהו והליכוד, כל אשר אני עושה הוא בתיאום מלא עם השר עמיר פרץ , זה הזמן שתחזיר את החוב שלך לאלה שבזכותם אתה ראש ממשלה חליפי".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן