נתניהו באו"ם. צילום: פלאש 90

נתניהו לשגרירת ארה"ב באו"ם: "מעריכים את עמדתך בהגנה על מדינת ישראל"

נתניהו סיפר לקלי קראפט: "כשנשלחתי לשרת כשגריר באו"ם, הרבי מלובביץ', קרא לו בית השקרים. הוא אמר שיש שם כל כך הרבה שקרים וחושך. צריך לזכור שבמקום שיש בו עלטה מוחלטת, אם מדליקים נר אחד של אמת, ניתן לראות אותו מרחוק ולמרחקים"

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם שגרירת ארה"ב לאו"ם קלי קראפט בבית ראש הממשלה בירושלים. בפגישה השתתף גם שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן. ראש הממשלה אמר בפתח הפגישה: "ברוכים הבאים לירושלים. ברוכים הבאים לישראל. ראשית ברצוני לומר כמה אנו מעריכים את העמדה החזקה שהבעת באו"ם, שמייצגת את העמדה החזקה והעקבית של הנשיא טראמפ בהגנה על האמת ועל מדינת ישראל, שזה אותו הדבר, בפורומים האלה".

"כשנשלחתי לשרת כשגריר באו"ם, הרב הגדול, הרבי מלובביץ', קרא לו בית השקרים. הוא אמר שיש שם כל כך הרבה שקרים וחושך. צריך לזכור שבמקום שיש בו עלטה מוחלטת, אם מדליקים נר אחד של אמת, ניתן לראות אותו מרחוק ולמרחקים. את הדלקת יותר מנר אחד של אמת".

נתניהו הוסיף: "הנשיא טראמפ וצוותו עשו פלאות כדי להפריך כל כך הרבה מהמיתוסים ודברי הבלע על העם היהודי והמדינה היהודית, ואנו אסירי תודה על כך לנצח. אנו חושבים שיש הזדמנויות גדולות. את ודאי רואה זאת באו"ם, כמו גם השגריר גלעד ארדן. ניתן לראות את המדינות הערביות, חלקן כבר התקרבו, אחרות מתקרבות עכשיו, ורואים שיש שינוי גדול שמתפתח במעגל השלום הזה".

"שלום אמיתי, שלום תמורת שלום. שלום עם עוצמה שבא לידי הגשמה בזכות הסיוע האמריקני המתמשך. אני חושב שעלינו להמשיך את המדיניות הזו ונראה מדינות רבות אחרות מצטרפות. הרבה יותר ממה שאנשים מצפים, אולי מוקדם בהרבה ממה שאנשים מצפים".

בסיום דבריו אמר: "המשלחת שלנו שבה ממרוקו אתמול, הייתה פגישה נהדרת עם המלך מוחמד וזו הגשמה של חלומות. עם ישראל כמה לשלום, מתפלל לשלום וחולם על שלום. החלום הזה מתגשם היום הודות לרבים ממאמציכם – המאמצים של ממשל טראמפ וההגנה שלו על ישראל, האמת והשלום. תודה על כל זה. ברוכים הבאים לירושלים".

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן הודה לשגרירה קראפט על תמיכתה בישראל במועצת הביטחון וביתר מוסדות האו״ם ועל שהגנה על ישראל מפני האפליה המובנית נגדה: "היה לך תפקיד חשוב בהפעלת מנגנון הסנקציות על איראן כדי לוודא שסנקציות קריטיות תישארנה בתוקף. את מבינה היטב, שאיראן גרעינית מהווה איום לא רק על ישראל אלא על העולם כולו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן