דיווח בסוריה: 6 הרוגים ב"תקיפה הישראלית" – בין ההרוגים אזרחים זרים

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי שישה בני אדם נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל במרכז המדינה. לפי המרכז, התקיפה בוצעה משמי לבנון וכוונה נגד מחסנים ואתרים לייצור טילים קצרי טווח השייכים למיליציות פרו-איראניות באזור מסיאף שבצפון-מערב המדינה

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה שמקום מושבו בבריטניה, דיווח הבוקר (שישי) כי לפחות שישה בני אדם נהרגו בתקיפה בלילה בסוריה, שיוחסה לישראל. לפי המרכז, התקיפה בוצעה משמי לבנון וכוונה נגד מחסנים ואתרים לייצור טילים קצרי טווח השייכים למיליציות פרו-איראניות באזור מסיאף שבצפון-מערב המדינה. לפי הדיווח, בין ההרוגים אזרחים זרים וטרם ידוע אם הם חברים במשמרות המהפכה או במיליציות הפרו איראניות.

כזכור, סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה הלילה כי מערכות ההגנה האוויריות במערב המדינה הופעלו בעקבות תקיפה ישראלית באזור חמה. באתר סאנ"א דווח כי "מערכות ההגנה האווירית הופעלו בעקבות תוקפנות ישראלית במסיאף". סוכנות הידיעות הסורית פרסמה סרטון קצר בו נראים פיצוצים בשמי הלילה מעל מערב סוריה.

מקור בצבא סוריה מסר כי התקיפה בוצעה מאזור טריפולי שבצפון לבנון, וכי מערכות ההגנה האווירית הסוריות הצליחו להפיל את רוב הטילים שנורו. לפי הדיווחים, התקיפה בוצעה מאזור החוף של לבנון, שם דווח מוקדם יותר על תנועה ערה של מטוסים ישראליים מעל שמי ביירות, החורגת בהיקפה מגיחות דומות באזור שדווחו בעבר.

בתחנת רדיו המזוהה עם המשטר הסורי דווח כי יעד התקיפה הוא "המרכז למחקרים מדעיים" השוכן באזור. גורמים בכירים במדינה אישרו למרכז הסורי לזכויות אדם כי בפעולה הותקפו מחסני אמל"ח ומפקדות של מיליציות פרו איראניות וכן של כוחות המשטר, סמוך למרכז למחקרים מדעיים שבאזור. בנוסף, הם אישרו דיווחים על הרוגים בתקיפה, אך היקף הנפגעים והנזק טרם נודע.

משרד ההגנה הסורי ציין בהודעה מטעמו כי "בשעה 00:40 ישראל תקפה באמצעות כמה טילים באזור מסיאף. התקיפה בוצעה מצפון לבנון". עוד נטען כי "מערכות ההגנה האווירית יירטו בהצלחה את התקיפה והפילו את רוב הטילים".

ב'ווינט' דווח כי במסיאף נמצאים מפעלים לטילים ולדיוק טילים של התעשיות הביטחוניות הסוריות שכבר הותקפו פעמים רבות בעבר. מדובר באחד משלושת המרכזים של סרס, לצד א-ספיר שבאזור חלב וג'מראייה שצפונית-מערבית לדמשק. האתר במסיאף קרוב יחסית לבקעת הלבנון, האזור שבו לפי פרסומים זרים נמצאים מפעלי דיוק הטילים של חיזבאללה, ובכך הוא קרוב לעורף המבצעי והלוגיסטי של חיזבאללה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן