Yonatan Sindel/Flash90

גפני: "בממשלה הבאה לא נצביע על שום חוק לפני שיקודמו החוקים שחשובים לנו"

יו"ר דגל התורה בהתייחסות ראשונה לפיזור הכנסת: "נשב רק עם מי שיתחייב לקדם את החוקים החשובים ובראשם חוק הגיוס". על השותפות עם הליכוד: "אנחנו הולכים עם נתניהו, כרגע אין אלטרנטיבות". על כחול לבן: "הם כבר לא רלוונטיים, נתניהו צריך להפנות את תשומת הלב לסער ובנט"

כתבות נוספות בנושא:

דיווח טורקי: אלו 15 "אנשי המוסד" שנעצרו בחשד לריגול
עצר בגלל פנצ'ר: בן 42 נהרג כתוצאה מפגיעה של משאית בכביש 4
סוריה: דיווחים על תקיפה ישראלית באזור קוניטרה - לראשונה מאז פגישת בנט-פוטין
ניסיון הפיכה בסודן: ראש הממשלה במעצר בית, שרים ובכירים נעצרו • צפו
 • מתמודדים עם בעיה רפואית? מגיע לכם כסף! / מתמודדים עם מגבלה נפשית? מגיע לכם כסף!

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני מתייחס לראשונה לפיזור הכנסת בראיון ליוסף טיקוצ'ינסקי ב'דגל התורה' ואומר כי "קודם כל, אנחנו כמו כל הציבור בישראל מצטערים על כך. אנו נמצאים בעיצומו של משבר קורונה, גם בישראל כמו בכל העולם התחלואה גוברת, עסקים עומדים להיסגר ואנחנו צריכים כאן הנהגה מתפקדת, דרושה מנהיגות, כל תחום כאן דורש טיפול אבל במקום זאת הולכים לבחירות. המנהיגות פשטה רגל".

"מבחינתנו, יש שביעות רצון בחלק מהנושאים שמהם חששנו, כמו החוקים האנטי דתיים של כחול לבן שנתקעו. ביום שלישי השבוע הצלחנו ב"ה להוריד מסדר היום את חוק השוויון אחרי שכבר אושר בטרומית ולעומת זאת הצלחנו להעביר בקריאה ראשונה חוקים שחשובים לנו, בהם חוק העדפה מתקנת לחרדים ועוד, כך שתחול עליהם רציפות וניתן יהיה להמשיך לחוקק אותם בכנסת הבאה".

"עם זאת, אנו מצטערים על כך שהולכים לבחירות ואי אפשר להמשיך לתפעל את מה שחשוב לנו כמו קידום חוק הגיוס וכדו', זה חוסר אחריות ממדרגה ראשונה ללכת עכשיו לבחירות. מה גם שאנחנו לא רואים איזשהו שינוי מהותי באופק, מה כבר יקרה שלא קרה בבחירות הקודמות? מי התחייב שהפעם זה יהיה שונה?"

"ולכן בפעם הבאה, הדרישה שלנו לכניסה לקואליציה היא התחייבות על כך שאנחנו לא מצביעים על שום חוק עד שלא יקודמו החוקים החשובים לנו ובראשם חוק הגיוס. זה יהיה התנאי המוקדם שלנו, בראש ובראשונה על חוק הגיוס אבל לא רק. על חוק זה ועל חוקים קריטיים נוספים".

"בתחילת הקדנציה הזאת אנחנו הצבענו על דברים שצריך להתנהלות השוטפת. את חוק הגיוס הטילו על גנץ והבטיחו לנו שהוא יקודם, במשרד הביטחון דברים התמהמהו והתוצאה הבלתי תיאמן היא שהכל נעצר ושוב הולכים לבחירות. אין דברים כאלה באף מדינה מתוקנת".

גפני נשאל האם נתניהו לא ייענה לדרישות יהדות התורה, אך סער כן, האם יצטרפו לממשלה בראשותו: "בראש ובראשונה מרנן ורבנן גדולי ישראל הם שמחליטים עבורינו ואנחנו נציג בפניהם את כל הנתונים והעובדות ונפעל כפי שיורו לנו. אבל כרגע זה פחות רלוונטי", משיב גפני. "כרגע אין אלטרנטיבות וכרגע, אנחנו הולכים עם נתניהו. נתניהו התחייב לנו כבר בממשלה הקודמת והיו גורמים אחרים בממשלה שלו שלא נתנו לו ליישם, בממשלה שמשום מה נקראה ממשלת אחדות. פחות רלוונטי כרגע לעסוק במי כן, דבר אחד ברור: לא נלך עם מי שלא יבטיח לנו דבר כזה".

"אנחנו מכירים את ההתנהלות של נתניהו, מכירים את ההתנהלות של בנט וגם של סער. להגיד לך שמישהו מהם הוא האידיאלי עבורנו? לא. אנחנו בהוראת גדולי התורה תמיד הולכים ברשימה עצמאית בנפרד מהקבוצות האלה, ואחר כך עושים את החשבון מה ריאלי מבחינתנו. לא נלך עם מי שלא יתן לנו את מה שחשוב לנו".

גפני מסביר את היעדרותו מההצבעה על חוק דחיית ה'דד-ליין לאישור התקציב: "לא צריך להגזים, לא מבין את התיאטרון שעשו מזה. לא הרגשתי טוב ובהמלצת הרופא לא הגעתי. למחרת כבר הייתי במליאה עד שעה מאוחרת. אבל ברור שאם החוק היה תלוי בקול שלי ועל זה הוא היה קם או נופל, אין ספק שהייתי מגיע".

"באשר לנתניהו, אני מכיר את השמועות הללו כבר כמה חודשים. זו היתה מלחמה על דעת הקהל מצד הליכוד כדי להדגיש שכחול לבן הם אלה שלא הגיעו להסדר וגררו לבחירות. הרי גם אם החוק היה עובר באותו לילה, מה היה קורה? היו נמנעות בחירות? ברור שלא. הרי כחול לבן מפורקת לחלוטין, עם מי עוד אפשר היה להמשיך?"

"כבר אין כחול לבן, הם התפרקו ולכן ברור שגם אם הבחירות היו נדחות הממשלה לא היתה מחזיקה מעמד. וכאן צריכים בליכוד להבין משהו חשוב: הפרטנר שלהם זה לא כחול לבן כי הם יורדים לאזור אחוז החסימה, תשומת הלב צריכה להיות מופנית לסער ולבנט, הם מתיימרים כעת לקחת את ראשות הממשלה. נתניהו טועה כשהוא מפנה את האש לכיוון הלא נכון. מי שרלוונטי מבחינתו כרגע זה סער ובנט".

על הדיווחים שהיו מגעים של הרגע האחרון עם ימינה הוא אומר כי "אני לא מכיר הצעה כזאת. ולכן לא אתייחס לכך. בהנחה שהדיווח התקשורתי נכון ואכן היתה הצעה כזאת, זה באמת היה חוסר אחריות לסרב. אם הייתי במצב של בנט הייתי עוזב הכל ונכנס לקואליציה כדי להציל את ישראל מבחירות. אבל שוב, אני לא מכיר את הדיווח הזה".

כיצד בכל זאת תיראה המפה הפוליטית מערכת הבחירות הזאת, נשאל גפני: "חלק גדול מהציבור הישראלי יצביע למפלגות ימין, לקבוצות שאנו רואים כעת. השמאל מצידו מתקשה מאוד, אלקטורלית אין לו סיכוי להרכיב ממשלה, כך לפחות לפי מה שזה נראה כעת. אנחנו חיים אמנם במדינה שהכל יכול להשתנות בה, אבל כרגע המצב הוא שיש מאבק בתוך גוש הימין. הבחירות הפעם הן בין ימין לימין".

כתבות קשורות

דיווח טורקי: אלו 15 "אנשי המוסד" שנעצרו בחשד לריגול
עצר בגלל פנצ'ר: בן 42 נהרג כתוצאה מפגיעה של משאית בכביש 4
סוריה: דיווחים על תקיפה ישראלית באזור קוניטרה - לראשונה מאז פגישת בנט-פוטין
ניסיון הפיכה בסודן: ראש הממשלה במעצר בית, שרים ובכירים נעצרו • צפו
מזג אוויר יציב; בהמשך השבוע - חם מהרגיל • האזינו לתחזית עם החזאי אורי בץ
האנרכיה בבאר שבע: שודדים רוקנו את חנות התכשיטים - "בגלל הממשלה" • צפו
סדקים בקואליציה - הזעם במרצ: "ממשלת ימינה לא סופרת אותנו"
"כאבי הבטן שלה הם אחיזת עינים" - שקד: "כל עוד הממשלה עובדת היא תמשיך"
בעל האישה ש'נרצחה במחלקת הקורונה': "היא לא נדבקה - לא רצו למסור כלום"
30 מיליארד לתוכנית המזוהה עם תנועת טרור עולמית - שינוי השם שמנע מבוכה מבנט
הבנייה בהתנחלויות - מרצ: "סכנה לקיום הממשלה"; כמה דירות לחרדים?
הממשלה אישרה: 2.5 מיליארד ש"ח ל"מערכה לאומית" לטיפול בפשיעה בחברה הערבית
פתח תקווה: גז פלפל הותז לעבר מתפללים בבית כנסת; 3 נפגעו - אישה נעצרה
"נרצחה במחלקת הקורונה": הכיתוב על המצבה שעורר סערה
רומסים כל דבר שבקדושה: הממשלה אישרה 40 מיליון שקלים לרפורמים
הרמטכ"ל לשעבר הסביר: "טעמים פוליטיים מעיבים על פעולות צה"ליות"
הרעלה גדולה וחמורה: 9 נשרים נמצאו מתים בשטח • צפו בתיעוד
3,144 יחידות דיור: שר השיכון הודיע על בנייה ביהודה ושומרון

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו