צילום: Ashraf Mohammed/Flash90

דיווח: צה"ל הפציץ מתקן רקטות סודי ומשמעותי של ארגון הטרור חמאס

מקורות פלסטיניים אמרו כי במסגרת התגובה לירי על הדרום הופצץ אתר צבאי שחמאס משפר בו את יכולותיו הרקטיות. בכיר בארגון הטרור חמאס סיפר שמבנה שהותקף מזרחית לעיר עזה שימש להגדלת הטווח והדיוק של הרקטות הנמצאות בידי הקבוצה וכי נזק רב נגרם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

אחת התקיפות של חיל האוויר ברצועת עזה במהלך התגובה לשיגור הרקטות לדרום פגעה במערך בעל חשיבות גבוהה מאוד לחמאס – כך דווח ב'ווינט'. מקורות פלסטינים שצוטטו בדיווח של אליאור לוי אמרו כי אחד המבנים שנפגעו הוא אתר של הזרוע הצבאית של חמאס המשמש לשיפור יכולות רקטיות.

המבנה שהותקף נמצא צמוד למפעל "פפסי קולה" ברצועה. פיצוץ המתקן הרעיד את העיר עזה, יצר פטריית אש ענקית והוביל לכמה פיצוצי משנה כתוצאה מהתלקחות אמצעי הלחימה שהיו בו. לאחר ההפצצה סגר את האזור ומנע מהתושבים להתקרב למקום. מקורות ברצועה אמרו כי אנשי הזרוע הצבאית הביאו למקום משאית שהעמיסה את כל האמצעים שהיו במבנה שהותקף, רוקנו אותו והעבירו אותם למקום אחר.

בעקבות הפיצוץ החריג שנגרם מהתקיפה ביעד המדובר ופיצוצי המשנה נפגעו כמה מבנים אזרחיים בעלי חשיבות בעזה כמו מפעלי תעשייה, בית חולים לילדים ומוסד לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. הקמת האתר הרגיש דווקא סביב אותם מבנים על ידי הזרוע הצבאית של חמאס נועדה להרתיע את ישראל מלתקוף אותו מחשש לנזק ההיקפי בסביבתו, ונזק בדעת הקהל הבינלאומית.

גורם בכיר בחמאס אישר שצוטט ב'ישראל היום' אמר כי במהלך תקיפת חיל האוויר לפנות בוקר ברצועה הופצץ מזרחית לעיר עזה מתקן סודי של חמאס, שבו עסקו בייצור רקטות מתקדמות ושיפור טווח המעוף והדיוק של רקטות ישנות שנמצאות ברשות חמאס. לדברי הבכיר הפלסטיני, מדובר באחד האתרים החשובים של חמאס שהותקף ולמקום נגרם נזק כבד.

דובר צה"ל מסר אתמול כי לפנות בוקר תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. במהלך התקיפה, הותקפו אתר לייצור אמצעי לחימה רקטיים, תשתית תת קרקעית ועמדה צבאית של ארגון הטרור חמאס. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל הערב", נמסר מדובר צה"ל.

עוד הוסיפו בהודעה הישראלית כי "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור כנגד ישראל והוא ערוך ומוכן לפעול בנחישות ככל שיידרש, נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל וריבונותה. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

בארגון הטרור חמאס האשימו את ישראל בתוקפנות, וטענו כי בתקיפה נפגעו מרכז לבעלי צרכים מיוחדים ובית חולים לילדים. "תוקפנות ברברית שביצע צבא הכיבוש נגד רצועת עזה על ידי הפצצתה במטוסי קרב, גרמה להפחדת אזרחים, ורסיסי טילי הכיבוש פגעו בבית חולים לילדים ובמרכז שיקום לאנשים עם צרכים מיוחדים", אמר חאזם קאסם, דובר חמאס. הוא הוסיף כי "פשע זה לא ישבור את רצון עמנו, אלא יגביר את נחישותנו לדבוק בזכויות הלגיטימיות שלנו ולהילחם למענן".

כזכור, שתי רקטות נורו בליל שבת סמוך לשעה 20:00 לאזור אשקלון ויישובים נוספים בעוטף עזה. כיפת ברזל הופעלה ויירטה את שתיהן. האזעקות הופעלו בשעה 20:00 באזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, כרמיה, נתיב העשרה, אשקלון ומבקיעים. מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווח על התרעה, זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורטו על ידי לוחמי ההגנה האווירית".

דובר מד"א מסר לאחר השיגורים כי "במוקד 101 לא התקבלו קריאות על נפגעים, למעט נפגעי חרדה בודדים". תושבים באזור דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו כתוצאה מהיירוטים. מבית החולים ברזילי באשקלון נמסר כי נפגעת חרדה בת 20, תושבת העיר, הגיעה אל המיון וטופלה על-ידי גורמי המקצוע. בנוסף, שלושה תושבים הגיעו למיון בברזילי אחרי שנפצעו כשרצו למרחב המוגן.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן