Yonatan Sindel/Flash90

גנץ תוקף: "לפיד שונא אנשים, זמיר לא החזיק מעמד, אני הבאתי את ניסנקורן"

יו"ר כחול לבן התייחס מתייחס להתפרקות מפלגתו: "עברתי תקופה לא פשוטה, זה לא נעים לראות חברים שמוותרים על המאבק ולא מצליחים לגייס את החוסן". על כישלון ממשלת האחדות: "נתניהו בחר עוד פעם בדרך הנכלולית שלו, לדעתי הוא ייפרד מהמשרה שלו ויעמוד לגורלו המשפטי"
 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

ראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ תקף בחריפות את שותפו לשעבר יו"ר יש עתיד יאיר לפיו שלדבריו "שונא אנשים". כשהתבקש בראיון ל'ערוץ 12' להשיב בקצרה על מספר אנשים אמר כי "אסף זמיר לא החזיק מעמד, אני מעריך אותו מאוד ומאחל לו בהצלחה". על גבי אשכנזי אמר כי הוא "חבר נאמן, שותף לדרך – מאחל לו את כל הטוב שבעולם". על נתניהו אמר: "מורכב מאוד".

"עברתי תקופה לא פשוטה ואני מודה: זה לא נעים לראות חברים שמוותרים על המאבק ולא מצליחים לגייס את החוסן שנדרש בשביל להמשיך קדימה", אמר גנץ בראיון לאופירה אסייג ואייל ברקוביץ' לקראת מערכת הבחירות. "אין ספק שהעזיבה של אבי ניסנקורן היא אולי המכאיבה מכולן".

"כל אחד מהחברים שבחר לא להמשיך זה סוג של כאב אישי. בסופו של דבר כל האנשים האלה בחוסן-כחול לבן הם אנשים שאני בחרתי עם פינצטה אחד אחד, הבאתי אותם לתוך הרשימה, קשרתי את המושכות של המפלגה הזאת ומשכתי אותם אחריי למקומות שהם הגיעו. כל אחד מהם בחר את דרכו, בין שקשה לו להמשיך ובין שיש לו הזדמנות אחרת".

"אני רואה את זה כאכזבה, בחלק מהמקרים אני רואה את זה כתקיעת סכין בגב", אמר על חבריו למפלגה שהחליטו לפרוש. את פרישת ניסנקורן הגדיר כתקיעת סכין בגב: "אמרתי שכן. ואני שהבאתי אותו, צירפתי אותו, התייעצתי, התנהגתי אליו כשותף, קיבלתי את דעתו ב-99% מהמקרים, בסופו של דבר מצא לעצמו איזושהי פלטפורמה אחרת שאיתה הוא חושב שהוא יגיע יותר רחוק. אני מטיל בזה ספק".

על ממשלת האחדות שכשלה אמר כי "אני חושב שנתניהו לא מצדיק את האמון שאני נתתי בו וצדקו מי שאמרו שאסור להאמין לו. אבל אני האחרון שהרגיש את זה, ולכן נתניהו פספס פספוס אסטרטגי. במקום לעבוד עם שותף שאפשר להסתכל לדרך מרכז, ישרה, ממלכתית ולטפל במה שהעם הזה צריך, בחר עוד פעם בדרך הנכלולית שלו, בלא לקיים הסכם, בלעשות תרגילים פוליטיים ולדעתי הוא ייפרד מהמשרד שלו ומהמשרה שלו ויעמוד לגורלו המשפטי".

אסף זמיר הגיב לאמירות גנץ: "אני מאוד אוהב את בני ומאחל לו הצלחה, אני חושב שהוא יכול לתרום הרבה מאוד, והייתי שמח לראות אותו ממשיך להצליח גם במערכת הבחירות הבאה. אבל האמת היא שנעשו הרבה מאוד טעויות בכחול לבן ולא אני זה שעשה אותן". מ'יש עתיד' נמסר: "אין אדם נתפס בצערו, מאחלים לבני גנץ הצלחה בהמשך דרכו".

כתבות קשורות

בסמוך לחופי עומאן: שני אנשי צוות נהרגו בתקיפת הספינה בבעלות ישראלית
נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה בזבזה זמן יקר; חייבים להתחסן"
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
מוות נוסף בחוף הים: גבר שככל הנראה טבע נמצא ללא רוח חיים
מפתיע • יאיר גולן נגד המילה 'כיבוש': "כור מחצבתנו הוא שטחי יהודה ושומרון"
עוקפים את שרת החינוך: 25 רשויות מקומיות יחסנו בתוך בתי הספר
זעקת הרופאים: "ההזנחה בבית החולים 'העמק' מסכנת חיים"
שורת הקלות נרחבת לרצועת עזה: דייג והכנסת ציוד וסחורות
טרגדיה: נפטרה הפעוטה החרדית שטבעה בבריכה; "נלחמנו על חייה"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן