Menahem Kahana/POOL

נתניהו בראיונות: "אני רוצה תמיכה של המגזר הערבי -שירגיש שזו ממשלה שלו"

ראש הממשלה התראיין במהלך ביקורו באום אל פחם לכתבים מהמגזר הערבי ואמר כי "אתם רואים את החיבוקים של יהודים וערבים בדובאי ובבחריין. למה שזה לא יהיה פה? למה? אותו הדבר, אותו הדבר פה". עוד הוסיף: "בואו נלך עד הסוף ותהיו חלק, זה מה שאני רוצה שיבוא לידי ביטוי בבחירות"

כתבות נוספות בנושא:

גנץ על האפשרות לתקיפה באיראן: "צריך להכין אלטרנטיבה למקרה שהמו"מ ייכשל"
גרמניה: התחלואה מזנקת, ההגבלות אזוריות והשרים חוששים מ"מה יגידו"
ערביה צילמה את 'כיפת ברזל' לחיזבאללה ותיכנס לכלא לשנתיים וחצי
ניצול הלינץ' מספר: "צעקנו את שמות הצדיקים; הם רצו לאט" • צפו
 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

 • מזעזע: חלתה בסרטן והסתירה זאת מהמשפחה הקרובה

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בריאיון ל'ווינט' במהלך ביקורו ביום שישי באום אל פחם שהוא מעוניין בתמיכה של החברה הערבית: "חד משמעית. אני רוצה תמיכה שלכם כי אני רוצה לתת לכם. אני כבר נותן, מגיע לכם. לא בחסד, בזכות". לדבריו, "אני חושב שהיום אזרחים יהודים וערבים מרגישים שמשהו השתנה, אתם רואים את החיבוקים של יהודים וערבים בדובאי ובבחריין. למה שזה לא יהיה פה? למה? אותו הדבר, אותו הדבר פה".

"זה הדבר שאני מביא, דבר חדש, אני רוצה שתצטרפו לזה. תהיו חלק מזה. קודם תהיו חלק מהחיסונים, שנית נביא חוק וסדר נשלים את הפעולה, שלישית נסגור את פערי התשתיות. אני עושה את הדברים, אני לא אומר אותם, בניגוד לכל מיני אנשים אחרים בציבוריות הישראלית. אני הבאתי את ה-15 מיליארד שקל, הבאתי ארבעה הסכמי שלום, הבאתי תחנות משטרה ועכשיו אני מביא מיליוני חיסונים בשבילכם".

על הפשיעה במגזר הערבי אמר כי "אני מתכוון להביא תוכנית כוללת. קודם כל להקים עוד תחנות משטרה, כי כשיש לך רשת צפופה של תחנות משטרה זה יישוב מגן על יישוב, אבל גם עוד מודיעין, עוד שוטרים, אני רוצה עוד אמצעים. קבעתי פגישה עם השר לביטחון פנים ביום ראשון, שבה אני רוצה תוכנית מרבית נוספת. אני ראש הממשלה הראשון בישראל שהביא 15 מיליארד שקלים לציבור הערבי ואתם מרגישים את זה בתשתיות, בשירותים. אני גם מחויב בראש ובראשונה שיהיה שלטון חוק והגנה לאזרחים ולאזרחיות".

"נביא עוד שוטרים, הבאנו עוד. נצטרך להביא עוד יותר. זו הייתה שנה קשה, של ממשלה, לא ממשלה, אנחנו רוצים הפעם להביא ממשלה חזקה". בראיון לחסן שעלאן הוסיף כי "אני רוצה שהציבור הערבי ירגיש שזו ממשלה שלו, ותראו מה הבאנו השנה הזאת, חוץ מזה שהבאנו מיליוני חיסונים להצלת חיים, פרסנו משטרות, הבאנו הסכמי שלום שמשנים את כל פני המזרח התיכון ואת החברה בישראל.

בריאיון ל'חדשות 13' נשאל אם הוא רואה בקול הערבי כפוטנציאל והשיב: "פוטנציאל ענק". לדבריו, "האזרחים הערביים רואים את הדברים הענקיים שעשינו, הבאנו ארבעה הסכמי שלום היסטוריים עם מדינות ערב, ששינו את פני המזרח התיכון והחברה בישראל. ערבים ויהודים מתחבקים בדובאי – ויתחבקו גם פה. זה דבר אחר, הכול השתנה".

ראש הממשלה ציין בראיון לעלי מוגרבי כי הסכמי אברהם מביאים "בשורה ענקית", כלשונו, לחברה הערבית, זאת משום שמדובר ב"הזדמנות כלכלית אדירה, יעדים לתיור והזדמנות לעשות עסקים. העובדה שהאזרחים הערבים מדברים ערבית – זה קשר אנושי עצום שהוא חשוב מבחינה כלכלית. יש כאן הזדמנות ליהנות ממיליארדים של דולרים של השקעות שיבואו ממדינות המפרץ".

על האפשרות שישריין נציג ערבי ברשימת הליכוד אמר כי "אני חושב שזה שינוי טבעי שקורה עכשיו. הרבה שנים הציבור הערבי היה מחוץ למיינסטרים של השלטון. למה? אין לזה שום סיבה. הם אנשים תורמים, עושים, עובדים. כשאני הולך לבית החולים הדסה בירושלים, מטפל בי רופא ערבי. כשאני הולך לבית מרחקת – יש שם רוקחות ערביות. זה כבר שם", הוסיף, "אז בואו נלך עד הסוף ותהיו חלק מסיפור ההצלחה של מדינת ישראל. זה מה שאני רוצה שיבוא לידי ביטוי בבחירות".

הכתבות המעניינות ביותר

תיעוד: יום הצלת מרן הגר"ש ואזנר זצ"ל בחצר הקודש שבט הלוי
עוסקי תורתך: התלמידים המיוחדים של ישיבת תפארת שמואל נבחנו אצל האדמו"ר ממודז'יץ
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • בעל פרי חדש זי"ע
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת מקץ - חנוכה • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
עַל הַנִּסִּים • הגר"ש בעדני בהדלקת נר חנוכה
נֵר לְרַגְלִי דְבָרֶךָ • האדמו"ר מצאנז קלויזענבורג בהדלקת נר חנוכה
חתונת נכד מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין עם נכדת הגאון רבי יגאל רוזן • גלריה
אָֽנוּ מַדְלִיקִין • הדלקת נרות חנוכה אצל האדמו"ר מבאסטאן
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
בנט לבלינקן: "איראן מבצעת "סחיטה גרעינית"; לעצור את המו"מ"
עשרות אלפי בתי אב נטלו חלק בפעילויות המגוונות שקיימה 'מאוחדת' בימי החנוכה
מה הסוד הכמוס של מנהלי העמותות שמדליק את התורמים
שב"כ חשף: ערבים ישראלים ביצעו פיגוע ירי בפרעות בעיר לוד
הרב הראשי הגר"ד לאו: "מתווה הגיור המוצע הוא אסון רוחני"
נסיעת משפחת בנט לחופשה בחו"ל: גם בקואליציה מותחים ביקורת
בניו של מרן הרב שטיינמן חושפים: "אבא היה מבקש בקשות מיוחדות ליד החנוכייה"
ביקורת בקואליציה: ישראל ביתנו ויש עתיד נגד מתווה הגיור של כהנא

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו