טנקים בגבול הצפון. צילום: David Cohen/Flash90

דיווח: במערכת הביטחון חוששים מנקמה איראנית על חיסול פח'ריזאדה

לאחר חיסולו של מוחסאן פח'ריזאדה, אומרים גורמים במערכת הביטחון כי בתקופה האחרונה ביצעו האיראנים כמה פעולות מתגרות נגד נכסים ישראלים. בתגובה לכך, אישר הדרג המדיני לצה"ל לבצע פעולות שנועדו לאותת לאיראנים כי אם יעזו לפגוע בישראלים ,התגובה תהיה חסרת פרופורציה

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

לאחר חיסולו של אבי תכנית הגרעין מוחסאן פח'ריזאדה, אומרים גורמים במערכת הביטחון כי בתקופה האחרונה ביצעו האיראנים כמה פעולות מתגרות נגד נכסים ישראלים. בתגובה לכך, אישר הדרג המדיני בישראל לצה"ל לבצע פעולות בכמה ממדים שנועדו לאותת לאיראנים כי אם יעזו לפגוע בעורף הישראלי, או באינטרסים שלה – התגובה תהיה חסרת פרופורציה – את הפרטים מביא אמיר בוחבוט ב'וואלה'.

על פי גורמי הביטחון, האיראנים עדיין מתכננים לנקום את חיסולו של פחריזאדה חרף התיאום ההדוק בין צה"ל לצבא האמריקני במזרח התיכון, ולמרות שהנשיא היוצא דונלד טראמפ, הנתפס באיראן כאיום, עדיין בבית הלבן. בהתאם למצב, במערכת הביטחון שומרים על דריכות גבוהה.

איראן נמצאת בלחץ, ואותות לכך ניתן למצוא בהתבטאות של שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, שהאשים את ישראל בניסיון לפתוח במלחמה על ידי תכנון מערך התקפות כנגד הכוחות האמריקנים בעיראק, "כדי לתת לממשל טראמפ היוצא עילה כוזבת למלחמה". בהקשר זה, ניתן לומר כי בחודשים האחרונים בוצעו תקיפות סייבר ברחבי איראן שמיוחסות לישראל. בישראל לא הגיבו לפרסומים.

עוד מדווח אמיר בוחבוט כי בשבוע האחרון דווח על כמה אירועים חריגים בגבול לבנון ועל החשש מניסיונות להתקרב אל גדר המערכת. במערכת הביטחון עדיין מעריכים כי בכוונת חיזבאללה לנקום את מותו של נהג המשאית, פעיל הארגון שעבד בהברחות אמצעי לחימה מסוריה ללבנון ונהרג בתקיפות שיוחסו לישראל.

כבר כמה פעמים ניסה חיזבאללה לנקום בחיילי צה"ל בגבול, אך ללא הצלחה. בתגובה לכך ביצע צה"ל מספר נרחב של תקיפות נגד יעדים, באופן והיקף שייתכן והפתיע את הארגון השיעי בביירות. לפי גורמי צבא בפיקוד הצפון, בשבוע האחרון הועלתה הדריכות לאורך הגבול. כוחות הנדסה, כולל חי"ר ושריון, התבקשו לדחות אירועים לא הכרחיים סמוך לגדר ולהעלות את רמת הדריכות והכוננות.

גורמים במערכת הביטחון טוענים כי חיזבאללה נתון ללחץ מאיראן לפעול נגד ישראל לפני סיום כהונתו של טראמפ בבית הלבן, לנצל את חילופי השלטון, ולכן הוא מחפש לנקום למרות הזמן הארוך שחלף מאז האירוע. גורם ביטחוני בכיר העביר מסר מאיים השבוע לפיו אם יפגעו בישראל, התגובה תהיה בהתאם. אותו גורם הדגיש את התגובה חסרת הפרופורציה של צה"ל לירי פעילי חיזבאללה על קצין ולוחם מול מנרה בגבול לבנון.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן