Adam Schultz / Biden for President

ביידן: "טראמפ הסית את ההמון להשתלט על הקפיטול – המתפרעים טרוריסטים"

הנשיא הנבחר יצא בחריפות נגד המוחים בגבעת הקפיטול בנאומו לאומה ואמר: "אסור להעז לקרוא להם מוחים, אתמול חווינו את אחד הימים השחורים בהיסטוריה של המדינה שלנו". הדמוקרטים החלו במהלך להדחת הנשיא טראמפ. שרת התחבורה המתפטרת: "לא יכולה פשוט לשבת בצד"

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • מארז תנובה חגיגי עד הבית! תנובה מחלקת לכם מארזים שווים עד הבית. נכנסים, משחקים, ויכולים לזכות! למה אתם מחכים? שחקו עכשיו >>

  תוכן מקודם

נשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן תקף הערב (חמישי) בחריפות את האלימות בגבעת הקפיטול בוושינגטון, ואמר כי המתפרעים הם "טרוריסטים" ולא מפגינים. לדבריו, הנשיא היוצא דונלד טראמפ, שעודד את המהלכים למנוע את אישור הניצחון של ביידן בקונגרס, הוביל מתקפה כוללת נגד הדמוקרטיה שהסתיימה בהסתערות על סמל הדמוקרטיה האמריקנית.

"זה אחד הימים האפלים בהיסטוריה של האומה שלנו. זו הייתה מתקפה על הדמוקרטיה שלנו", אמר ביידן בנאום בדלאוור. "זו לא הייתה התנגדות. זו לא הייתה הפרת סדר. זו לא הייתה הפגנה. זה היה כאוס. אל תקראו להם מפגינים. הם היו מתפרעים. טרוריסטים מבית. מורדים. הלוואי שהיינו יכולים לומר שלא ראינו את זה מגיע. אבל זה לא נכון. כי יכולנו לראות את זה מגיע".

"אתמול הוא הסית המון להשתלט על הקפיטול", אמר הנשיא המיועד על קודמו בתפקיד. "הנשיא היה מזועזע כשהשופטים שהוא בחר בהם לא פעלו לטובתו אלא הקשיבו לחוקה. במשך 60 פעמים, מעל 60 מקרים במדינה אחר מדינה, ואז בבית המשפט העליון, כולל כאלה שנחשבו 'שופטים שלו', הסתכלנו על הטענות שלו והחליטו שהן חסרי כל ביסוס", אמר ביידן.

ביידן גם השווה את להפגנות "Black Lives Matters", ואמר כי "ההפגנות שלהם בגבעת הקפיטול טופלו בצורה אחרת", ואמר גם כי "מדובר בכישלון במאבק לצדק שווה, כשמשווים את התגובה למוחים שלהם". הוא הוסיף ואמר שצריך להחזיר את הכבוד, היושרה והעצמאות למערכת הצדק של ארה"ב. "זו הייתה מתקפה על הדמוקרטיה, אותה ליבה דונלד טראמפ".

בתוך כך, מנהיגי המפלגה הדמוקטית פתחו במהלך להדחתו של נשיא המכהן, דונלד טראמפ. לפי דיווחים בכלי תקשורת בארצות הברית, גם יושבת ראש בית הנבחרים, ננסי פלוסי וגם מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט, צ’אק שומר, פנו לסגן הנשיא מייק פנס בבקשה להפעיל את התיקון ה-25 לחוקה ולהביא להדחה של הנשיא טראמפ על ידי הקבינט.

בתוך כך, שר המשפטים לשעבר, ויליאם באר, שמונה על ידי טראמפ גם תקף: "התנהגותו אתמול הייתה בגידה במוסד הנשיאות ובתומכיו". כמו כן, מפקד משטרת הקפיטול התייחס לאירועים לראשונה ומסר כי ההתנהגות של תומכי טראמפ הייתה "פרועה ופלילית". הלילה נהרגו ארבעה בני אדם ו-52 נוספים נעצרו במהומות האלימות שפרצו במהלך הדיון על אשרור תוצאות הבחירות בארצות הברית.

מאז אירועי אמש, שורת בכירים עזבו את ממשל טראמפ, בראשם שרת התחבורה איליין צ'או, חברת הממשל הראשונה שעושה זאת. בהצהרה שמסרה, אמרה שרת התחבורה המתפטרת, הנשואה למנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיץ' מקונל, כי האירועים אתמול "הטרידו את מנוחתי באופן שבו אני לא יכולה פשוט לשבת בצד". התפטרותה תיכנס לתוקף ביום שני.

3 תגובות

צבוע! כשהכושים התפרעו כמו חיות הוא לא צייץ!

כשאנטיפה וכל המופרעים של הדמקורטים עושים בלאגן הכל בסדר, ככה זה שמאלנים התרגלנו

ממש!!!!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן