Official White House Photo by Joyce N. Boghosian

טראמפ: "הליך ההדחה מעורר זעם – חופש הביטוי תחת מתקפה חסרת תקדים"

נשיא ארצות הברית סירב לקבל אחריות על המהומות בקפיטול והצהיר: "דבריי באותה עת היו ראויים לחלוטין". על הליך ההדחה נגדו: " המשך ישיר של "ציד המכשפות" הגדול ביותר בהיסטוריה של הפוליטיקה האמריקנית". לראשונה מאז המהומות: טראמפ ופנס נפגשו בבית הלבן
 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הביע היום (שלישי) התנגדות לפתיחת הליך הדחה נגדו לאחר המהומות בגבעת הקפיטול, ואמר כי "אנחנו לא רוצים אלימות". לטענתו, הוא אינו מודאג מהתיקון ה-25 לחוקה, המאפשר לקבינט שלו לסלק אותו מתפקידו. בכינוס שערך לתומכיו בסמוך לחומה שנבנתה בגבול ארצות הברית-מקסיקו בטקסס, הוא אמר כי חופש הביטוי נמצא בימים אלו תחת מתקפה, "כפי שלא קרה מעולם".

"תמיד צריך להימנע מאלימות. יש לנו תמיכה אדירה. יש לנו תמיכה שככל הנראה לא הייתה לאיש קודם לכן", אמר הנשיא היוצא, ותקף את הליך ההדחה שמקדמים נגדו הדמוקרטים בבית הנבחרים. "ההדחה מעוררת זעם אדיר, הם (הדמוקרטים) עושים דבר נורא", אמר. לטענתו מדובר ב"המשך של ציד המכשפות הגדול ביותר בהיסטוריה של הפוליטיקה".

טראמפ, שלל כל אחריות למצור האלים שהתרחש בשבוע שעבר, ואף הדגיש כי כל הדברים שאמר בנאומו היו ראויים ולא היה בהם שמץ של הסתה. "אם תקראו את הנאום שלי, תראו שדבריי היו הולמים לחלוטין", אמר טראמפ לעיתונאים כשנשאל האם הוא רואה אחריות אישית על הסתערותם של תומכיו על הקפיטול. "אני לא רוצה שום אלימות ואף פעם לא רצינו אלימות", הדגיש.

טראמפ ציין שפייסבוק וטוויטר, שהחליטו להשעות את החשבון שלו אחרי המהומות בוושינגטון, עשו "טעות קטסטרופלית" – שאותה הוא צפה כבר תקופה ארוכה. "הן עשו טעות ענקית, דבר נוראי לארצות הברית", הצהיר. "מעולם לא ראיתי כעס כה רב כמו אחרי הפעולות שהן נקטו".

בתוך כך, טראמפ וסגנו מייק פנס נפגשו הלילה בבית הלבן, בפעם הראשונה מאז האירועים האלימים בגבעת הקפיטול, שבהם הוברח סגן הנשיא למקום מאובטח. מקור בבית הלבן אמר כי השניים קיימו שיחה "באווירה טובה" והסכימו שהמפגינים שפרצו לגבעת הקפיטול בשבוע שעבר אינם מייצגים את הערכים של תומכיהם. זאת ברקע הדיווחים על יחסים מתוחים בין השניים בעקבות המהומות.

בהמשך היום צפוי לאשר בית הנבחרים את ההחלטה הקוראת לפנס להפעיל את התיקון ה-25 לחוקה האמריקנית, ולהדיח את טראמפ – ימים ספורים לפני שהוא אמור לסיים את כהונתו בכל מקרה. בכוונת יושבת ראש בית הנבחרים ננסי פלוסי לתת לפנס 24 שעות בלבד להיענות לבקשת בית הנבחרים. אם פנס לא יסכים למהלך – כפי שצפוי לקרות, בית הנבחרים יצביע מחר על כתב ההדחה.

בתוך כך, ה-FBI מדווח היום על מעצרו של אחד המפגינים בשבוע שעבר. שמו של העצור הוא ארון מוסטופסקי, והוא צולם ביום הפריצה לבניין הקונגרס כאשר הוא אומר: "אני חושב שרימו אותנו. אני לא חושב שרק 75 מיליון הצביעו לטראמפ, אני חושב ש-85 מיליון הצביעו לו".

כתבות קשורות

בתום דרמה בנתב"ג: מטוס עם תקר בגלגל ביצע נחיתת חירום
זעם ב'יהדות התורה' לאחר אישור התקציב: "פגיעה מרושעת בשכבות החלשות"
אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיע להר בפעם הראשונה
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן