תמונה שמפרסם ערוץ אל-מיאדין הלבנוני מאזור התקיפה הלילה

בכיר בארה"ב: "התקיפה בסוריה בסיוע שלנו – נגד פרויקט הגרעין האיראני"

בכיר במודיעין האמריקני אמר כי ישראל תקפה מחסני נשק איראניים בסוריה, בעזרת מידע מודיעיני מארה"ב. לדבריו, במחסנים שהותקפו היו גם רכיבים הקשורים לתוכנית הגרעין. וגם: הפגישה של ראש המוסד עם פומפאו. דיווח: 23 הרוגים בתקיפה

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

בכיר במערכת המודיעין האמריקנית מסר היום (רביעי) לסוכנות הידיעות אי-פי כי התקיפה הלילה בסוריה המיוחסת לישראל – בוצעה בסיוע מידע מודיעיני אמריקני, והייתה מכוונת נגד מחסנים בהם אופסן נשק איראני, וחומרים לתמיכה בתוכנית הגרעין האיראנית. על פי הדיווח, המחסנים שימשו צינור להעברת רכיבים הנדרשים לתוכנית הגרעין של איראן.

הגורם האמריקני הבכיר הוסיף כי מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו שוחח על התקיפה המתוכננת עם ראש המוסד יוסי כהן אתמול, בפגישה פומבית במסעדב בוושינגטון. כהן הגיע לביקור העבודה בוושינגטון קצת יותר משבוע לפני סיום כהונת דונלד טראמפ. המטרה הרשמית לביקורו היא פרידה מהממשל היוצא והכנת הרקע למגעי העתיד עם הצוותים החדשים.

רשת "אל ערבייה' ציטטה מקור צבאי בכיר שאמר כי "נמשיך להגביר את התקיפות בסוריה, בקצב של שלוש תקיפות בכל עשרה ימים". המקור אף הבהיר כי "ההתמקדות שלנו בתקיפות הללו תהיה בטילים האיראנים והסורים". בהמשך התייחס הגורם גם למתיחות מול לבנון, ואמר כי "כל מבצע של חיזבאללה ייתקל בהכפלת המטרות בבנק המטרות בלבנון".

לפי הארגון הסורי לזכויות אדם, 23 בני אדם נהרגו בתקיפה. על פי דיווחים, פיצוצים עזים נשמעו סמוך לגבול עיראק לאחר 18 תקיפות אוויריות שבוצעו ככל הנראה באמצעות מסוקי קרב. המתקפה כוונה לעבר מחסני נשק ומפקדות של חיזבאללה והמיליציה "פטמיון" הנתמכים על ידי משמרות המהפכה של איראן, ומשמשים אותם להכשרת לוחמי מיליציות.

המטרות שהותקפו הן גם מחסנים שמשמשים לאחסון של אמצעי לחימה, גם מפקדות וגם מתקן אימונים של המליציות השיעיות שמתאמנות שם לפני שהן נכנסות לעומק סוריה. לפי דיווחים זרים, ישראל תקפה באזור כבר כמה פעמים ולכן המחסנים פוזרו במרחב כדי להקשות על מציאתם, וחלקם גם הוטמנו מתחת לקרקע.

ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, אלוף (במיל) עמוס ידלין, אמר: "התקיפה הלילה משמעותית והמסר לאיראן הוא שישראל לא תפסיק לפעול גם בעידן ביידן. התקיפה הלילה בסוריה בעלת מאפיינים ייחודיים – תקיפה בעומק בטווחים רחוקים מאוד בדיר-אזור ובאל-בוכאמל, היקף נרחב של מטרות לרבות במרחב אורבני, נפגעים רבים. ישראל נחושה להמשיך להתמודד עם היכולות הצבאיות שבונה איראן במרחב הסורי ועם תשתיות העברות אמצעי הלחימה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן