צילומים: פלאש 90

בנט תקף את סמוטריץ': "מנהל תחרות של מי יותר קיצוני ופרובוקטיבי"

נפתלי בנט איחל הצלחה ליו''ר מפלגת הציונות הדתית שנפרד ממפלגתו אך אמר כי "סמוטריץ מנהל תחרות של מי יותר קיצוני, אני לא שם". מפלגת הציונות הדתית הגיבה: "צא המרצע מן השק. רוצה להיראות טוב בפני החילונים במרכז ובשמאל"

יו"ר תנועת ימינה, ח"כ נפתלי בנט, התייחס להחלטתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' לרוץ בבחירות הקרובות לבד. בנט איחל הצלחה ליו"ר מפלגת הציונות הדתית אך אמר כי "סמוטריץ מנהל תחרות של מי יותר קיצוני, מקטב ופרובוקטיבי. אני לא שם". בהמשך דבריו אף תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו על ביקורו מוקדם יותר היום בנצרת.

לטענתו, מפלגת ימינה נפתחה היום לקהלים חדשים. "באופן רשמי, ימינה פתוחה לכל עם ישראל. הרבה שהרגישו שהם לא יכולים להצטרף בגלל הקצנה ואי כיבוד של חלקים בחברה הישראלית, היום יכולים להרגיש שהיא בית של כל עם ישראל", המשיך בנט.

בנט נשאל אם הוא מאמין לחיבוק שמעניק ראש הממשלה למגזר הערבי, והודה כי לתחושותיו מדובר במהלך "פוליטי נטו", כלשונו, ואף כינה זאת כ"ציניות בלתי נתפסת". בנט התייחס לתפקידו של עבאס, המכהן כסגן יושב ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, והסביר כי מדובר ב"תנועת אחות של חמאס". כאן, היישר מבט למצלמה, ודרש מנתניהו להסביר, "איך אתה מעז לתת לגיטימציה לתנועת האחות של חמאס?".

"היחס לאזרחים הערבים צריך להיות שוויוני לגמרי", ביקש להבהיר, "אבל, לנתניהו אין גבולות? להתחבק עם אנשים שרצחו חיילים? הוא צריך להתנצל בפני עם ישראל. בושה וחרפה", שב והדגיש. בנט נמנע מלהצהיר אם גם הוא יביא מועמד ערבי לימינה, והסכים רק לומר כי יביא "אנשים לפי ההתאמה לחזון שלי".

בנט לא חסך דברים ממפלגתו של גדעון סער, ואף טען כי "כשאני חרשתי את הארץ בשנה האחרונה, סער ישב עם יועצי תדמית והכין מפלגה". לא זו בלבד, את חברי המפלגה זאב אלקין, צבי האוזר וסער עצמו כינה כ"פוליטיקאים ערמומיים. זה מה שישראל צריכה עכשיו? עוד ערמומיות פוליטית? יש לנו את מלך הערמומיות הפוליטית".

ממפלגת הציונות הדתית נמסר בתגובה לדברים של בנט כי סמוטריץ מנהל תחרות של מי יותר קיצוני ואמרו, "יצא המרצע מן השק. למרות ניסיונות של בנט לגלגל את האחריות לפיצול על סמוטריץ' הוא הודה היום באמת לפיה הוא זרק את סמוטריץ' והציונות הדתית בשל רצונו להיראות טוב בפני החילונים במרכז ובשמאל. המשך החלטתו לשים את כל ערכי הימין והציונות הדתית בצד".

עוד הגיבו במפלגת הציונות הדתית, "אנחנו רואים שנפתלי החליט להתנהל בזריקת בוץ במלחמות פנים מגזריות, לא זו דרכנו. לא ניגרר אליה ולא נגרור אליה את הציבור שרוצה קמפיינים חיוביים".

"אנחנו נדבר על הערכים שלנו בגאון ונשתדל לייצג את הציונות הדתית ואת עם ישראל כולו. המלחמות הפנים מגזריות לא מביאות כבוד ואנו קוראים לבנט לחדול מהתנהלות זו" – נמסר.

בתוך כך, יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', הגיש הערב(רביעי) בקשה רשמית להיפרדות ממפלגת הימין החדש על מנת לרוץ ברשימה עצמאית בבחירות הקרובות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו