אילוסטרציה. Yossi Zeliger / FLASH90

דיווח: איראן שלחה 'מל"טים מתאבדים' למורדים בתימן

מומחה שהתראיין לניוזוויק, אמר כי למל"טים טווח של כ-2,000 ק"מ והם יכולים "לפגוע במטרות ישראליות, סעודיות או אמריקניות ולאפשר לאיראנים מרחב תימרון והכחשה". בלילה שבין שלישי לרביעי דיווחו בסוריה על תקיפה והאשימו את ישראל

העיתון האמריקני "ניוזוויק" פירסם הבוקר (חמישי) שאיראן שלחה מל"טי לחימה לבעלי בריתם המורדים החות'ים בתימן. תמונות לוויין מצביעות על הימצאותם של כלי טיס איראניים מסוג שאהד 129, המכונים גם "מלט"י התאבדות". הדיווח מגיע על רקע המתיחות באזור ים סוף, כאשר ביום אתמול הודיעו באיראן כי ישלחו ספינות מלחמה לסיור באזור – הפרטים הובאו ב'כאן'.

מומחה שהתראיין לשבועון, אמר כי למל"טים טווח של כ-2,000 ק"מ והם יכולים "לפגוע במטרות ישראליות, סעודיות או אמריקניות ולאפשר לאיראנים מרחב תימרון והכחשה". בלילה שבין שלישי לרביעי דיווחו בסוריה על תקיפה והאשימו את ישראל. על פי דיווח של המרכז הסורי לזכויות אדם, לפחות 57 בני אדם נהרגו בתקיפה.

בכיר במערכת המודיעין האמריקנית מסר אתמול לסוכנות הידיעות אי-פי כי התקיפה הלילה בסוריה המיוחסת לישראל – בוצעה בסיוע מידע מודיעיני אמריקני, והייתה מכוונת נגד מחסנים בהם אופסן נשק איראני, וחומרים לתמיכה בתוכנית הגרעין האיראנית. על פי הדיווח, המחסנים שימשו צינור להעברת רכיבים הנדרשים לתוכנית הגרעין של איראן.

הגורם האמריקני הבכיר הוסיף כי מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו שוחח על התקיפה המתוכננת עם ראש המוסד יוסי כהן אתמול, בפגישה פומבית במסעדב בוושינגטון. כהן הגיע לביקור העבודה בוושינגטון קצת יותר משבוע לפני סיום כהונת דונלד טראמפ. המטרה הרשמית לביקורו היא פרידה מהממשל היוצא והכנת הרקע למגעי העתיד עם הצוותים החדשים.

רשת "אל ערבייה' ציטטה מקור צבאי בכיר שאמר כי "נמשיך להגביר את התקיפות בסוריה, בקצב של שלוש תקיפות בכל עשרה ימים". המקור אף הבהיר כי "ההתמקדות שלנו בתקיפות הללו תהיה בטילים האיראנים והסורים". בהמשך התייחס הגורם גם למתיחות מול לבנון, ואמר כי "כל מבצע של חיזבאללה ייתקל בהכפלת המטרות בבנק המטרות בלבנון".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו