Share on whatsapp

Yonatan Sindel/Flash90

ביהמ"ש העליון קבע: יתקיימו פריימריז לראשות מפלגת העבודה ב-24 בינואר

בית המשפט דחה את הערעור שהגיש יו"ר המפלגה המכהן עמיר פרץ וקבע שבחירות לראשות המפלגה יתקיימו ב-24 בינואר - 11 ימים בלבד לפני מועד סגירת הרשימות לכנסת הבאה. עד כה הודיעו שנים שיתמודדו על ראשותה: עו"ד גיל ביילין וח"כ מיכאלי שמסרה כי "אחזיר את האמת לפוליטיקה"
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

בית המשפט העליון קבע היום (חמישי) כי הפריימריז לראשות מפלגת העבודה יתקיימו בעוד עשרה ימים, ב-24 בינואר. זאת בעקבות מאבק משפטי שניהלו יו"ר המפלגה עמיר פרץ וח"כ מרב מיכאלי, לאחר שפרץ העביר החלטה שמעבירה את סמכות הבחירה לוועידת העבודה, אך ח"כ מיכאלי נאבקה בו משפטית ובית המשפט המחוזי חייב אותו לבטל את ההחלטה.

הפריימריז במפלגת העבודה צפויים להיערך רק 11 ימים לפני סגירת הרשימות לכנסת ה-24. עד כה, הודיעו מרב מיכאלי וגיל ביילין על כוונתם להתמודד על התפקיד – ולא ברור האם גם איציק שמולי, שבחר להיכנס לממשלת נתניהו-גנץ יחד עם עמיר פרץ – מהלך שזכה לביקורת קשה בקרב בוחרי המפלגה, צפוי להתמודד על התפקיד.

ח"כ מרב מיכאלי אמרה בתגובה כי "אחרי מאבק ממושך, האמת ניצחה את השקר והנאמנות לדרך ניצחה את הקומבינה הפוליטית. עכשיו אנחנו יכולות ויכולים להחזיר את מפלגת העבודה למקומה הראוי כחלק מרכזי ומשמעותי מהמחנה שלנו. זה הזמן להתחלה חדשה, לבניה מחודשת של המפלגה, ועכשיו יותר מאי פעם – אני קוראת לכל מי שמאמינה ומאמין בשוויון, בשלום, בחברה מאוחדת יותר ובמנהיגות שדואגת לאזרחיות ולאזרחים – בואו. הצטרפו אליי, יחד נתחיל מחדש".

מטעמו של גיל ביילין נמסר בתגובה להחלטה: "אני מברך על החלטת בג"ץ שכן זו הזדמנות לשינוי. מרב מיכאלי ואיציק שמולי מחפשים את החיים הקלים וזה בדיוק מה שהביא אותנו ל-0 מנדטים: שוב תלות בכוכב חיצוני, שנמצא על גבול אחוז החסימה. אני אדרוש חיבור רק עם גוש שבו תישמר עצמאותה של מפלגת העבודה. מבחינתי כל חיבור הוא רק חניה עד הבחירות הבאות בהן אנחנו נופיע כרשימה משמעותית בזכות הפעולות שלנו בשנים הקרובות בהתאם לאידאולוגיה של העבודה".

בתחילת החודש פסק בית המשפט המחוזי בתל אביב כי יש לקיים פריימריז במפלגה, אולם פרץ הגיש ערעור על ההחלטה – ועל כן נגרר הנושא לעליון. פרץ החליט כי הוא לא יתמודד בראשות המפלגה עוד לפני שהודיע על פרישתו מהכנסת, וקבע כי הרשימה תורכב על ידי ועידת המפלגה ואף פתח את שורותיה למועמד חיצוני שיוכל לשקם אותה. מיכאלי נאבקה על ההחלטה – שכאמור נדחתה מכל וכל על-ידי בית המשפט.

כתבות קשורות

מחנה צבאי ותשתיות טרור של חמאס: תיעוד מתקיפות חיל האוויר ברצועה • צפו
חלוקת הג'ובים לא תמה: בכחול לבן שוקלים ניצול נוסף של החוק הנורבגי
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
טרור הבלונים חוזר: צפו בתיעוד מהצד הפלסטיני ומהשריפות בישראל

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן