Yossi Aloni/Flash90

"תעניק תקווה לרבים": במפלגת 'העבודה' פנו לברק שיתמודד על הראשות

במפלגת העבודה פרסמו קריאה לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק להתמודד על ראשות מפלגת העבודה, בפריימריז שייערכו בעוד כשבועיים. "התמודדות בראשות מפלגת העבודה להנהגת המדינה, תהיה מהלך שישנה את המפה הפוליטית באופן דרמטי", נכתב

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

שמונה חברי הנהלה במפלגת העבודה פרסמו הערב (חמישי) קריאה לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק להתמודד על ראשות מפלגת העבודה, בפריימריז שייערכו בעוד כשבועיים. "צו השעה מחייב את התייצבותך למערכה לטובת מדינת ישראל", כתבו חברי ההנהלה בפנייתם לאהוד ברק.

"הוואקום גדול עד מאוד, ולא נראית במפה הפוליטית אף דמות אחרת בעלת הניסיון, המעמד המנהיגותי והלאומי שיש בו, כדי להצליח להוביל מהלך להחלפת השלטון", הוסיפו. "התמודדות בראשות מפלגת העבודה להנהגת המדינה, תהיה מהלך שישנה את המפה הפוליטית באופן דרמטי".

על פי הדיווח ב'וואלה' בסיום המכתב, עליו חתמו בין היתר הח"כים לשעבר רענן כהן, לאה פדידה, ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי ויו"ר סיעת העבודה בהסתדרות פיני קבלו, הם קוראים לברק להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. "יש בכוחך להתגייס לצו 8 ולא לשבת מהצד. תעניק תקווה לרבים בציבור הישראלי". כל החתומים על המכתב נחשבים לתומכים של היו"ר הנוכחי של העבודה, עמיר פרץ.

כזכור, מוקדם יותר היום דווח כי בית המשפט העליון קבע כי הפריימריז לראשות מפלגת העבודה יתקיימו בעוד עשרה ימים, ב-24 בינואר. זאת בעקבות מאבק משפטי שניהלו יו"ר המפלגה עמיר פרץ וח"כ מרב מיכאלי, לאחר שפרץ העביר החלטה שמעבירה את סמכות הבחירה לוועידת העבודה, אך ח"כ מיכאלי נאבקה בו משפטית ובית המשפט המחוזי חייב אותו לבטל את ההחלטה.

הפריימריז במפלגת העבודה צפויים להיערך רק 11 ימים לפני סגירת הרשימות לכנסת ה-24. עד כה, הודיעו מרב מיכאלי וגיל ביילין על כוונתם להתמודד על התפקיד – ולא ברור האם גם איציק שמולי, שבחר להיכנס לממשלת נתניהו-גנץ יחד עם עמיר פרץ – מהלך שזכה לביקורת קשה בקרב בוחרי המפלגה, צפוי להתמודד על התפקיד.

ח"כ מרב מיכאלי אמרה בתגובה כי "אחרי מאבק ממושך, האמת ניצחה את השקר והנאמנות לדרך ניצחה את הקומבינה הפוליטית. עכשיו אנחנו יכולות ויכולים להחזיר את מפלגת העבודה למקומה הראוי כחלק מרכזי ומשמעותי מהמחנה שלנו. זה הזמן להתחלה חדשה, לבניה מחודשת של המפלגה, ועכשיו יותר מאי פעם – אני קוראת לכל מי שמאמינה ומאמין בשוויון, בשלום, בחברה מאוחדת יותר ובמנהיגות שדואגת לאזרחיות ולאזרחים – בואו. הצטרפו אליי, יחד נתחיל מחדש".

מטעמו של גיל ביילין נמסר בתגובה להחלטה: "אני מברך על החלטת בג"ץ שכן זו הזדמנות לשינוי. מרב מיכאלי ואיציק שמולי מחפשים את החיים הקלים וזה בדיוק מה שהביא אותנו ל-0 מנדטים: שוב תלות בכוכב חיצוני, שנמצא על גבול אחוז החסימה. אני אדרוש חיבור רק עם גוש שבו תישמר עצמאותה של מפלגת העבודה. מבחינתי כל חיבור הוא רק חניה עד הבחירות הבאות בהן אנחנו נופיע כרשימה משמעותית בזכות הפעולות שלנו בשנים הקרובות בהתאם לאידאולוגיה של העבודה".

בתחילת החודש פסק בית המשפט המחוזי בתל אביב כי יש לקיים פריימריז במפלגה, אולם פרץ הגיש ערעור על ההחלטה – ועל כן נגרר הנושא לעליון. פרץ החליט כי הוא לא יתמודד בראשות המפלגה עוד לפני שהודיע על פרישתו מהכנסת, וקבע כי הרשימה תורכב על ידי ועידת המפלגה ואף פתח את שורותיה למועמד חיצוני שיוכל לשקם אותה. מיכאלי נאבקה על ההחלטה – שכאמור נדחתה מכל וכל על-ידי בית המשפט.

2 תגובות

אני ממליץ על ברק….
איזה כיף יהיה לראות אותו במוצאי הבחירות שלא יעבור את אחוז החסימה, מסביר למה העם טיפש ולא בחר בו .

ביבי לך.
ברק רוץ!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן