אילוסטרציה. צילום: Yaniv Nadav/Flash90

מקרים נוספים של המוטציה ורעידת אדמה ברוסיה • סיכום חדשות השבת

מזכיר הבריאות של ארה"ב, אלכס אזר, התפטר מתפקידו בעקבות המהומות שהתרחשו בגבעת הקפיטול בוושינגטון בשבוע שעבר • רעידת אדמה בעוצמה של 6.4 בסולם ריכטר אירעה במצר הטטרים ברוסיה. על פי המרכז הסייסמולוגי האירופי הים תיכוני הרעידה הייתה בעומק של 585 קילומטרים

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

סיכום חדשות השבת באדיבות חדשןת 0404

אוניברסיטת ג'ון הופקינס, שעוקבת אחר התפשטות הנגיף בעולם, דיווחה כי יותר משני מיליון בני אדם מתו מקורונה ברחבי העולם. במקביל, חברת התרופות פייזר בישרה כי היא מצמצמת באופן זמני את משלוחי החיסונים לאירופה, למרות שהרחיבה את הייצור משמעותית.

שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, הצהיר אמש (שישי) כי וושינגטון הכניסה לרשימתה השחורה שבעה גופים ושני אנשים הקשורים לקווי הספנות של הרפובליקה האסלאמית וגופי ספנות איראניים, וכן הטילה סנקציות על גופים איראניים בגין פעילויות הקשורות להפצת נשק קונבנציונאלי.

מזכיר הבריאות ושירותי האנוש של ארצות הברית, אלכס אזר, התפטר מתפקידו בעקבות המהומות שהתרחשו בגבעת הקפיטול בוושינגטון בשבוע שעבר. אזר כתב בחשבון הטוויטר שלו כי האירוע האלים היווה "התקפה על הדמוקרטיה שלנו".

"הארגון הסורי לזכויות אדם" דיווח הלילה על פיצוץ בדיר א-זור שבמזרח סוריה, באזור שבו שולטות המיליציות השיעיות הפרו-איראניות. זהו אותו אזור בו עפ"י הדיווחים נהרגו ביום רביעי האחרון בתקיפה ישראלית 40 בני אדם.

אבו מאזן פרסם אתמול צו בו הודיע על קיום בחירות לפרלמנט הרשות ב-22 במאי, וכן על בחירות לנשיאות הרשות ב-31 ביולי. הבחירות האחרונות לפרלמנט התקיימו ב-2006, בהן חמאס זכה לרוב, והבחירות האחרונות לנשיאות התקיימו ב-2005. בחמאס בירכו את הודעת אבו מאזן ומסרו: "מצפים לבחירות שקופות".

המשטרה סגרה היום את מתקני הכושר בטיילת תל אביב, במסגרת המאמץ לבלימת התפשטות הקורונה. המשטרה הסבירה את החלטתה: "ההיתר לעשות פעילות ספורט יחידנית, אינו מהווה היתר להתקהלויות המוניות אסורות".

154 חולי קורונה נפטרו בישראל בתוך שלושה ימים השבוע, כך עולה מנתוני משרד הבריאות. ביום שני נפטרו בישראל 50 חולים, ביום שלישי 52 וביום רביעי גם כן 52. מדובר במספר שיא ליום אחד. ביממה האחרונה נפטרו 11 חולים נוספים, ובכך הגיע מספר הנפטרים בישראל מאז פרוץ המגפה ל-3,910.

במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות, אותרו באמצעות תהליך ריצוף, 4 מקרים נוספים עם הוריאנט הדרום אפריקאי. סך הכל אותרו עד כה בישראל, 12 מקרים, מהוריאנט הדרום אפריקאי. 4 המקרים שאותרו, הגיעו מאיחוד האמירויות והיו חיוביים בבדיקה ראשונה בנתב"ג. משרד הבריאות ימשיך לעדכן בממצאים נוספים ככל שיהיו.

רעידת אדמה בעוצמה של 6.4 בסולם ריכטר אירעה במצר הטטרים ברוסיה. על פי המרכז הסייסמולוגי האירופי הים תיכוני, הרעידה הייתה בעומק של 585 קילומטרים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן