צילום: אילוסטרציה. צילום: Yaacov Cohen/Flash90

יו"ר 'ימינה' נגד לפיד ואיווט ליברמן: "חדלו להסית – החרדים הם אחינו"

בשל ההסתה של איווט ליברמן נגד החרדים יוצא בנט בפוסט ותוקף אותו ואת לפיד, בדבריו הוא כותב כי יש פתרונות אחרים מאשר הסתה נגד החרדים. "נדאג לכל אזרח בישראל, לצד אכיפה שיוויונית על כל האזרח. אכפת לנו מכם האזרחים, צריך לאחד, לא לפלג"
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • היתומים זועקים אמא נפטרה מחיידק אלים ואין מי שיעזור לנו

  תוכן מקודם

 • האמא חלתה במחלה קשה והבית עומד לקרוס

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

יו"ר 'ימינה' ח"כ נפתלי בנט יוצא בפוסט נגד לפיד וליברמן זאת בעיקר בשל סרטון הקמפיין האנטישמי שהוציא איווט ליברמן ביום שישי האחרון. "לפיד וליברמן—חדלו להסית. האם יש בעיות? חד משמעית. אך ככה לא פותרים בעיות בציבור החרדי. מתקפות לפיד וליברמן לאורך השנים לא הצליחו לגייס חרדי אחד; להיפך—הם רק האטו את השילוב שלהם בכלכלה".

עוד כתב יו"ר 'ימינה', "החרדים הם אחינו. לא במקרה מיד עם כניסתי לתפקיד שר חינוך ביטלתי אפלייה שמנעה מילדים חרדים את הזכות לקייטנות של משרד החינוך. האם יש בעיה שחלקים גדולים מהמגזר החרדי אינם משולבים בכלכלה הישראלית? כן. חד משמעית".

"זו בעיה שפוגעת קודם כל ברבבות משפחות חרדיות עצמן. עלינו לטפל בה. כשר כלכלה פעלתי רבות בעניין. האם חלק מהחוגים בחברה החרדית מתנהגים כמעין ״מדינה בתוך מדינה״? כן. כולנו חווינו זאת בשנה האחרונה באופן בולט. אסור לתת לזה להימשך".

"איך מתמודדים עם זה? לא בהסתה, אלא בשכל ישר ובהגינות. בממשלה שבעזרת ה׳ אקים נקדם את התכנית שלנו ״משיסוי לשילוב״ אשר יוריד את גיל הפטור ל21 וישחרר רבים מהמגזר החרדי לרכוש מקצוע איכותי בגיל צעיר".

עוד כתב נפתלי בנט, "מי שיבחר ימשיך ללמוד בבית המדרש, אך כל האחרים יוכלו לצאת ולרכוש מקצוע איכותי. מי מתנגד ליוזמה זו? הקיצוניים משני הצדדים: לפיד וליברמן בשביל פופוליזם לצד חרדים קיצוניים מסוימים אשר רוצים למנוע את הבחירה של צעירים לצאת בגיל 21 לרכוש מקצוע".

"נדאג לכל אזרח בישראל, לצד אכיפה שיוויונית על כל האזרח. אכפת לנו מכם האזרחים כו-לם, ואנחנו יודעים איך לתקן, מחוץ לקופסה. צריך לאחד, לא לפלג".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. בנט לא סגור על עצמו. יום אחד קורא לחרדים סחטנים ויום אחר אומר שהם אחינו. טוב שחא אמר בני דודינו.
  השאלה תמיד אל מי הוא מדבר. כשחרדים שומעים אותו הוא אומר א' וכשחילונים שומעים אותו הוא אומר ב'

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן