Flash90

לראשונה מזה שנים רבות: אבו מאזן הכריז על בחירות ברשות הפלסטינית

יו"ר הרשות הפלסטינית חתם על צו שמורה על קיום בחירות לנשיאות בעוד חצי שנה - ולפרלמנט כבר בחודש מאי. בעשור האחרון פורסמו צווים שונים לבחירות, אך כולם בוטלו בטיעונים שונים. ארגון הטרור חמאס בירך על הצו הנשיאותי
 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן פרסם צו נשיאותי בו הודיע על קיום בחירות לפרלמנט ברשות ב-22 במאי, וכן על בחירות לנשיאות הרשות ב-31 ביולי. זו הפעם הראשונה זה 11 שנה בה מפורסם צו נשיאותי על מועד מוגדר לבחירות. בחמאס בירכו על המהלך.

אבו מאזן נפגש היום עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית חנא נאסר והנחה אותו להתחיל בהיערכות לקיום בחירות בכל חלקי הרשות הפלסטינית, כולל רצועת עזה ומזרח ירושלים. כמו כן, ביקש לפתוח בקמפיין הסברה לציבור לגבי הדרך בה יתנהלו שני סבבי הבחירות. קיום בחירות במזרח ירושלים הינו סוגיה רגישה ביותר, כיוון שהדבר תלוי בהסכמה ישראלית לאפשר את קיום הבחירות.

ההחלטה על קיום הבחירות התקבלה אחרי שמנהיג ארגון הטרור חמאס איסמעיל הנייה שלח לאבו מאזן איגרת רשמית לפני כמה שבועות, ובה הוא הציע לו להביא לסיום הפילוג בין הצדדים תוך שהוא מוותר על התנאי שחמאס התעקש עליו – קיום בחירות במקביל לשלוש המוסדות: הפרלמנט, הנשיאות והמועצה הלאומית הפלסטינית.

על פי הדיווחים יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן קיבל בברכה את האיגרת ובכירים פלסטינים הכריזו כי הוא צפוי להודיע על קיום בחירות הדרגתיות לשלושת המוסדות אחרי שמדינות ערב ורוסיה הביעו גם הן את תמיכתן.

חמאס בירך על הצו הנשיאותי שהוצא אחרי 15 שנים ללא בחירות, ומסר כי הארגון פועל כדי שהעם הפלסטיני יוכל לבחור את הנהגתו. בארגון הטרור ציינו כי חמאס קורא לייצר אווירה שתאפשר בחירות חופשיות והוגנות כדי שלא יופעל לחץ על אף אדם. "יש לקיים בחירות חופשיות וטהורות בהן יוכל הבוחר להביע דעתו ללא מגבלות או לחצים", הוסיפו בחמאס.

ב'ווינט' דווח כי בעשור האחרון פורסמו כמה פעמים צווי בחירות למוסדות השונים ברשות הפלסטינית אולם כולם בוטלו בטיעונים שונים. בפגישה שנערכה עם יו"ר ועדת הבחירות הפלסטינית חנא נאסר בשבוע שעבר הוחלט כי הבחירות לכל אחד מהמוסדות צפויות להתקיים בנפרד ובצורה עוקבת. כעת צפוי להיערך דיאלוג בין הפלגים הפלסטיניים שבו יוחלט על אופן קיומן.

הבחירות האחרונות לנשיאות התקיימו ב-2005, ובהן אבו מאזן ניצח ברוב גדול. הניצחון של חמאס בבחירות האחרונות לפרלמנט הפלסטיני ב-2006, שבא בניגוד לציפיות, הרחיב את הקרע הפנימי והוביל להשתלטות הארגון על רצועת עזה ב-2007. באוקטובר 2009 אבו מאזן פרסם צו נשיאותי שקובע את ינואר 2010 כמועד לבחירות, אך הן לא התקיימו בסופו של דבר.

כתבות קשורות

בסמוך לחופי עומאן: שני אנשי צוות נהרגו בתקיפת הספינה בבעלות ישראלית
נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה בזבזה זמן יקר; חייבים להתחסן"
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
מוות נוסף בחוף הים: גבר שככל הנראה טבע נמצא ללא רוח חיים
מפתיע • יאיר גולן נגד המילה 'כיבוש': "כור מחצבתנו הוא שטחי יהודה ושומרון"
עוקפים את שרת החינוך: 25 רשויות מקומיות יחסנו בתוך בתי הספר
זעקת הרופאים: "ההזנחה בבית החולים 'העמק' מסכנת חיים"
שורת הקלות נרחבת לרצועת עזה: דייג והכנסת ציוד וסחורות
טרגדיה: נפטרה הפעוטה החרדית שטבעה בבריכה; "נלחמנו על חייה"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן