מחנה ההשמדה. צילום: ויקיפדיה

זעזוע: מחנה ההשמדה בוכנוואלד הפך למגרש משחקים והחלקה על שלג

בהצהרה רשמיתמטעם קרן ההנצחה של מחנות בוכנוואלד ודורה-מיטלבאו, נכתב: "פעילויות ספורט הן הפרה חמורה של כללי ההתנהגות והם מפרים את שלוות הנפטרים". מנהל הקרן אמר: "כמה ממסלולי המזחלות המאולתרים נגמרים בקברי האחים במקום"

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

אתר ההנצחה של מחנה הריכוז, העבודה וההשמדה בוכנוואלד, שעל פי ההערכות נרצחו במקום על ידי הנאצים ימ"ש יותר מ-65 אלף בני אדם, הפך בשנים האחרונות למגרש משחקים בחסות השלג שנערם בו. הקרן להנצחת מחנה הריכוז ביקרה בחריפות את התנהלות המבקרים שהגיעו למקום ובחלק מהמקרים אף נראו כשהם מחליקים ל"ע במזחלות על קברי האחים – הפרטים הובאו ב-N12.

בהצהרה רשמית ביום חמישי האחרון מטעם קרן ההנצחה של מחנות בוכנוואלד ודורה-מיטלבאו, נכתב: "פעילויות ספורט הן הפרה חמורה של כללי ההתנהגות והם מפרים את שלוות הנפטרים", הקרן הגדירה את התנהגות המבקרים "מזלזלת" והודיעה כי מערך הביטחון של המחנה יתוגבר וכל הפרה של קוד ההתנהגות תדווח למשטרה המקומית.

מחנה ההשמדה הוקם ב-1938 והוא אחד ממחנות הריכוז וההשמדה הגדולים ביותר שפעלו בתקופת שלטון הנאצים. במהלך שבע שנות פעילותו, עברו בו כ-250 אלף בני אדם ונרצחו בו על פי הערכות 65 אלף גברים, נשים וילדים.

מנהל קרן ההנצחה, הנס-כריסטיאן ואגנר, אמר לעיתון הגרמני "דר שפיגל" שהמונים הגיעו למקום במהלך סוף השבוע ורובם נראה כי באו לעשות חיים בשלג, הוא סיפר כי "כמה ממסלולי המזחלות המאולתרים נגמרים בקברי האחים במקום".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן