Yonatan Sindel/Flash90

גדעון סער מצהיר: "אקים ועדת חקירה למחדלי הקורונה – דרעי לא פטרון שלי"

יו"ר תקוה חדשה, מתח ביקורת חריפה על נתניהו - והבהיר שאם הוא היה כעת בראשות הממשלה, היה מנהיג אכיפה שוויונית של הסגר בכל רחבי הארץ. "ב-23 במרץ נחליף את הממשלה הכושלת הזו ונקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת המחדל של ניהול הקורונה"

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

יו"ר תקוה חדשה, גדעון סער אומר הערב (שני) כי אם ייבחר לראשות הממשלה – בכוונתו להקים ועדת חקירה ממלכתית שתבחן את מה שהוא מגדיר "מחדלי הקורונה". סער מתח ביקורת חריפה על נתניהו – והבהיר שאם הוא היה כעת בראשות הממשלה, היה מנהיג אכיפה שוויונית של הסגר בכל רחבי הארץ – את הדברים אמר למהדורה המרכזית של חדשות 12.

"בלתי נתפס שכמעט שנה שדה התעופה פרוץ לחלוטין, מצד אחד – אזרחי מדינת ישראל משלמים מחיר כבד של סגרים, נמצאים עם הילדים בבית ומשלמים בפרנסה, ומצד שני – מייבאים לארץ את הנגיף לרבות מוטציות – וכולל ממדינות אדומות – בגלל זה מתו אנשים ונהרסה הפרנסה של אנשים. זה מחדל אדיר".

סער הוסיף: "המחדל הוא לא רק בנתב"ג, הוא גם בחינוך, המחדל הוא גם בשמירה על העסקים ומחדל יש גם באכיפה – אין כמעט דבר רציני שאתה לא רואה כישלון בטיפול בו. ראש הממשלה הוא שיאן העולם בלקיחת קרדיטים כשמשהו טוב קורה, אבל הוא מספר אחת בעולם בגלגול אחריות ובחוסר דוגמה אישית".

יו"ר תקוה חדשה הבהיר על צעדיו הבאים: "ב-23 במרץ נחליף את הממשלה הכושלת הזו ונקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת המחדל של ניהול הקורונה לפי סמכות הממשלה כדי שכל הדבר הזה של לגלגל אחריות יסתיים", הבהיר. "ממשלה צריכה לקחת אחריות – לטוב ולרע. יש פה תת רמה עלובה של בריחה מאחריות של נתניהו".

"ממשלה בראשותי תאכוף את החוק באופן שוויוני – על כל הציבורים במדינת ישראל ובכל חלקי המדינה, פעמים רבות הייתי בעימות עם החרדים – כשהייתי שר פנים הארכתי את שעון הקיץ בניגוד לעמדתם, כשהייתי שר החינוך קיצצתי בתקציבים של מוסדות לימוד חרדיים שלא קיימו לימודי ליבה. אני לא אוהב שמגלגלים את האחריות לרב קנייבסקי. ממשלה בראשותי תאכוף את החוק באופן שווה על כל אזרחי ישראל".

על האמירה שהשמיע השר דרעי, לפיה "יביא" את סער ובנט לממשלת ימין בראשות נתניהו, אמר: "אריה דרעי לא פטרון שלי – ואין סיכוי שהוא יהפוך לכזה. הוא מחליט לגבי ש"ס, את הקו של 'תקווה חדשה' אני קובע. אנחנו נחליף את הממשלה הזו ב-23 במרץ, רוב אזרחי ישראל מבינים שחייבים להחליף את השלטון הזה, הם מבינים שנתניהו דואג לאינטרסים האישיים שלו ולא לטובת המדינה – והציבור חכם, הוא יודע למי יש את הסיכוי הגדול ביותר להחליף את השלטון וזה למפלגה בראשותי".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי סער: "פעם אופורטוניסט פוליטי – תמיד אופורטוניסט פוליטי, גדעון ממשיך לעשות פוליטיקה קטנה בעיצומו של המאבק בקורונה. גדעון קשר את גורלו ללפיד וליתר מפלגות השמאל ואין לו אפשרות להקים ממשלה בלעדיהם. רק ראש הממשלה נתניהו שמקבל את ההחלטות הנכונות למרות המחיר הפוליטי של סגר תקיף בתקופת בחירות ושמביא מיליוני חיסונים לכל אזרח בישראל, יכול להקים ממשלת ימין על מלא".

האם הכתבה עניינה אותך?

5 תגובות

למה מילה אחת על אכיפה במגזר הערבי לא משענו ממנו?

הם נופלים כמו זבובים אחד אחד אחרי השני ולא לומדים לקח….הם לא מבינים שמי שיוצא כנגד המגזר החרדי תמיד מפסיד בסוף

גדעון סער הוא יהודי אמיתי. אין כוחו אלא בפיו…

אז סער נהיה שמאלני לגמרי. גם יורק לבאר ששותה ממנה, וגם שמאלני.

כל היוצאים על סער, בצדק (אף שבחוסר טעם).
אך למה שתקתם כדגים כשביב אמר את אותם דברים לפני מספר חודשים – ואפילו בגסות יתירה.
לגבי, ממשלת "ימין על מלא", אשמח אם מישהו יסביר:
א. איך ביב מקים כזאת?
ב. איך סער לא?
תודה מראש!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן