צילום: ויקיפדיה

בשעה 19:00 יושבע ביידן לנשיא ארה"ב; 25,000 חיילים יאבטחו, מאות ישתתפו

בשעה 19:00 תתקיים השבעתו של הנשיא ג'ו ביידן בן ה-78, הנשיא המבוגר ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית. סגנית הנשיא קאמלה האריס, גם היא תושבע היום והיא תחליף את מייק פנס, שיהיה נציג הממשל היוצא מכיון שטראמפ מחרים את הטקס

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • הגאון רבי אליהו פויפר זצ"ל השאיר אחריו כלה לפני חופתה ללא צרכים מינמלים

  תוכן מקודם

 • בעקבות פטירת האב חתונת הבת נדחתה

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

היום (רביעי) בערב (19:00 שעון ישראל) יושבע הנשיא הנכנס ג'ו ביידן לתפקיד נשיא ארצות הברית ה-46, בטקס מצומצם ותחת אבטחה חסרת תקדים בשל מגיפת הקורונה וההסתערות על גבעת הקפיטול – הפרטים המלאים הובאו באתר החדשות 'וואלה'.

ביידן בן ה-78 יהיה הנשיא המבוגר ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית, והוא נכנס לבית הלבן בתקופה של פילוג עמוק בחברה האמריקנית ובתום קמפיין בחירות סוער. הנשיא היוצא, שמחרים את טקס ההשבעה, יעזוב הבוקר את הבית הלבן ויעבור לאחוזתו מאר-א-לאגו בפלורידה.

סגנית הנשיא קאמלה האריס, גם היא תושבע היום והיא תחליף את מייק פנס, שיהיה נציג הממשל היוצא בטקס ההשבעה אחרי שהבטיח לדאוג להעברת שלטון חלקה לביידן.

כ-25 אלף חיילים מהמשמר הלאומי התפרסו בוושינגטון בשבועיים שחלפו מאז הפריצה לקפיטול, כוח גדול פי שניים וחצי מטקסים שבשגרה. חלקים גדולים מבירת ארצות הברית הפכו לשטח סגור, והשירות החשאי האחראי לשלומו של הנשיא וסגנית הנשיא הנבחרים לקח פיקוד על אבטחת האירוע אחרי הכשלים שהתגלו במערך האבטחה בקפיטול.

העיר נתונה למצב חירום שיישאר בתוקף עד אחרי טקס ההשבעה, וביידן ייאלץ לוותר על מסורת נוספת, השיירה הנשיאותית מגבעת הקפיטול לבית הלבן בשל הסדרי האבטחה. במקום זאת, הוא, האריס, והנשיאים לשעבר שעדיין בחיים – פרט לטראמפ – יניחו זר בבית הקברות הצבאי בארלינגטון.

טראמפ הוא הנשיא הראשון ב-200 השנה האחרונות שלא יגיע לצפות בטקס ההשבעה של מחליפו, בעודו ממשיך לסרב להכיר בהפסדו ולטעון ללא ביסוס לזיופים נגד

השנה זה יהיה שונה לחלוטין. הצוות של ביידן הפציר באזרחים להימנע מלהגיע לבירה בשל מגיפת הקורונה, והרשויות בעיר שבו על קריאה זו מאז ההסתערת על הקונגרס. רק כ-200 איש, עם מסיכות ותוך שמירת מרחק, ישבו בקהל בזמן שביידן והאריס יקחו את השבועה מול הקפיטול, כשהם משקיפים על המול, במסורת שהחלה בהשבעתו של רונלד רייגן ב-1981.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן