צילומסך

הנשיא הנבחר של ארה"ב קורא לשים קץ לפילוג: "אהיה נשיא של כל האמריקנים"

הטקס בוושינגטון נערך תחת אבטחה כבדה בשל ההסתערות על הקונגרס. פנס, ראשי הקונגרס ונשיאי העבר הגיעו, חוץ מטראמפ שחזר לביתו בפלורידה. ביידן נשא נאום נרגש וקרא לשים קץ לפילוג בעם האמריקני. "אנחנו חייבים לשים קץ למלחמה הזאת"

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

הנשיא הנבחר ג'וזף (ג'ו) רובינט ביידן הושבע לכהן כנשיא ה-46 של ארצות הברית של אמריקה על מדרגות הקפיטול, לצדו של מנהיג העולם החופשי החדש תעמוד מהיום (רביעי) גם סגנית הנשיא קמלה האריס. מוקדם יותר הושבעה קמלה האריס לכהן כסגנית הנשיא הראשונה בארה"ב. נשיאי ארה"ב בעבר בוש, אובמה וקלינטון משתתפים גם הם בטקס.

בפתח נאום ההכתרה שלו התייחס ביידן באופן ברור לניסיון של טראמפ לבטל את תוצאות הבחירות ולהסתערות של תומכיו על גבעת הקפיטול לפני שבועיים: "זה יומה של אמריקה. זהו יומה של הדמוקרטיה. יום של היסטוריה ותקווה של התחדשות. היום אנחנו חוגגים את הניצחון לא של מועמד, אלא של סוגיה. קול העם נשמע, וקול העם נענה. למדנו שוב שהדמוקרטיה יקרה, הדמוקרטיה שברירית, ובשעה הזו, חברים, הדמוקרטיה ניצחה".

ביידן אמר כי גורלה של אמריקה תלוי בכל תושביה, הזכיר אתגרים הנשקפים לה כמו הקורונה והטרור מבית, וקרא לאחדות. "אנו חייבים לצאת מהרגע הזה כארצות הברית של האמריקה. כך לעולם לא ניכשל", אמר ביידן וקרא: "בואו נתחיל מחדש. בואו נתחיל להקשיב אחד לשני, לראות זה את זה, להפגין כבוד זה לזה. פוליטיקה לא תמיד חייבת להיות מלווה באש משותללת שהורסת את כל מה שבדרכה. אנחנו חייבים להיאבק בתרבות שבה העובדות עצמה עוברות מניפולציה". ביידן הזכיר את העובדה שהאריס היא האישה הראשונה שתכהן כסגנית נשיא ארה"ב, ואמר: "אל תגידו לי שדברים לא יכולים להשתנות".

הנשיא החדש הזכיר כי רק ימים קודם לכן ניסו פורעים למנוע מרצון העם שבחר בו להתממש, ואמר: "זה לא קרה, וזה לא יקרה לעולם". ביידן פנה למי שלא הצביע לו ואמר: "אם אתם עדיין לא מסכימים איתי, זה בסדר גמור. זו הדמוקרטיה, זו אמריקה. זה אולי כוחה הגדול ביותר של המדינה. הקשיבו לי: המחלוקות האלה לא צריכות לגרום לפירוקנו. ואני מבטיח לכם: אהיה נשיא של כל האמריקנים. כל האמריקנים. אילחם עבור אלה שלא תמכו בי בדיוק כמו עבור אלה שכן תמכו בי".

ביידן, שהריץ את הקמפיין שלו סביב הקרב על "נשמתה של אמריקה", הבטיח במהלך נאומו להשקיע את כל כולו למען איחוד המדינה. הוא תקף גם את תרבות השקר, על רקע הטענות הכוזבות של יריבו טראמפ על כך שהוא המנצח האמיתי בבחירות. לדבריו, לכל האזרחים יש מחויבות "להגן על האמת ולהביס את השקרים". ביידן הוסיף: "אנחנו חייבים לשים קץ למלחמה הלא מתורבתת הזאת".

הנשיא החדש ביידן השתתף מוקדם יותר בטקס בכנסייה בקתדרלת סנט מת'יו בוושינגטון, לצד הגברת הראשונה החדשה ג'יל ביידן וסגנית הנשיא הנכנסת האריס. ביידן, שיהיה הנשיא הקתולי השני בהיסטוריה של אמריקה אחרי ג'ון קנדי, צייץ לאחר מכן בטוויטר: "זהו יום חדש לאמריקה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיגר ברכה לנשיא ביידן: "ברכות לנשיא ולסגנית הנשיא קמלה האריס על השבעתכם ההיסטורית. הנשיא ביידן, יש בינינו ידידות אישית חמה במשך עשרות רבות של שנים. אני מצפה לעבוד איתך כדי לחזק עוד יותר את הברית בין ארצות הברית לישראל, להמשיך ולהרחיב את השלום בין ישראל לעולם הערבי ולהתמודד עם האתגרים המשותפים, בראשם האיום האיראני".

"אני מאחל לכם הצלחה רבה. אלוהים יברך את ארצות הברית של אמריקה. אלוהים יברך את ישראל".

6 תגובות

אחרי שמוחקים את כולם אז הוא נהיה הנשיא של כל האמרקיאים, ככה דרכו של השמאל להגדיר את המציאות ואז אם אתה לא שם אתה לא קיים

בקיצור ביבי, זורם עם הפוליטיקלי קורקט, כשצריכים להזכיר שם שמים הוא מזכיר!

קץ לפילוג?????
הם עינו טרומפ … עכשיו הם רוצים לסיים את הפילוג…

חחחחחחחחחח

קץ לפילוג??????????????
הם עינו טרומפ..עכשיו הם מדברים על קץ לפילוג…
חחחחחחחחחחחח

למה שמים תמונה של שונא ישראל ?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן