ביטול מורשת טראמפ: כבר ביום הראשון ביידן חתם על 15 צווים נשיאותיים

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן חתם עם כניסתו לבית הלבן גם על צווים שיחייבו שוויון גזעי מצד הרשויות ושיחזקו את תכניות מתקופתו של ברק אובמה. ביידן עשה זאת עם כניסתו לבית הלבן. ביידן הוסיף כי כי מדובר ב"נקודות התחלה" בלבד לקראת ארבע שנים מלאות

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

שעות ספורות לאחר השבעתו, נשיאה החדש של ארה"ב ג'ו ביידן חתם הלילה (בין רביעי לחמישי) על שורה של צווים נשיאותיים שלהם קו משותף מרכזי: ביטול מורשתו של קודמו בתפקיד דונלד טראמפ. בין היתר ביטל ביידן את "צו המוסלמים" שאסר על הגירה מכמה מדינות מוסלמיות, הורה להחזיר את ארה"ב להסכם האקלים ולארגון הבריאות העולמי והכריז על חובת עטיית מסכות במבנים פדרליים.

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן חתם עם כניסתו לבית הלבן גם על צווים שיחייבו שוויון גזעי מצד הרשויות ושיחזקו את תכנית DACA מתקופתו של ברק אובמה, שהגנה על מהגרים צעירים ללא מסמכים מפני גירוש. ביידן אף עצר את המימון לחומה בגבול מקסיקו – המסמלת את הממשל הקודם של טראמפ. כמו כן, הוא הורה על ביטול ההרשאה לבניית פרויקט צינור הנפט קיסטון.

"עם מצבה של האומה כיום אין זמן לבזבז, אנחנו נתחיל לעבוד מיד", אמר ביידן לכתבים בחדר הסגלגל בבית הלבן. הוא ציין כי ימשיך לחתום על צווים נוספים בימים ובשבועות הקרובים. "חלק מהצווים הנשיאותיים שאחתום עליהם היום הולכים לשנות את הכיוון במשבר הקורונה, ואנחנו ניאבק במשבר האקלים בצורה שלא עשינו עד עכשיו".

הוא הוסיף כי מדובר ב"נקודות התחלה" בלבד, עבור פעולות "נועזות וחיוניות" שאותן יוביל במהלך כהונתו: "ואין זמן מתאים יותר להתחיל מאשר היום". ביידן חתם הלילה על 15 צווים נשיאותיים – יותר מכל נשיא אחר ביומו הראשון בהיסטוריה המודרנית. רק שני נשיאים בעת המודרנית חתמו על צווים ביומם הראשון, אחד מהם היה טראמפ, ושניהם חתמו על צו אחד בלבד.

בתוך כך, בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי בתדרוך ראשון לעיתונאים אמרה דוברת הבית הלבן ג'ן פסקי כי ממשל ביידן יפעל להאריך ולחזק את המגבלות הגרעיניות של איראן בדרכים דיפלומטיות. היא הוסיפה כי הנושא ייכלל בשיחות שיקיים הנשיא החדש עם בעלות בריתה של ארה"ב. על פי הדיווח, באשר להסכם הגרעין מסרה פסקי כי עמדת הממשל היא שעל איראן להתחייב לעמוד בהגבלות משמעותיות בתמורה להקלה בסנקציות הכלכליות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן