צילומים: פלאש 90

ליצמן: "הלילה ראינו בבני ברק מסע נקמה פראי ותוקפני מצד שוטרים"

לאחר ששוטרים סמויים הותקפו הלילה בבני ברק, במשטרה החליטו להגיב בחריפות ונכנסו בכוחות גדולים מאוד תוך שימוש ברימוני הלם, מכתזית ואלות שלופות. ראשי הסיעות והפוליטיקאים מגיבים הבוקר לאירועים החריגים

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

לאחר האירועים האלימים שהתרחשו הלילה בעיר בני ברק, כאשר שוטרים סמויים הותקפו על ידי קבוצה קטנה, הגיבה המשטרה בכוחות גדולים מאוד תוך שימוש ברימוני הלם, מכתזית ואלות שלופות. ראשי הסיעות והפוליטיקאים שחזו באירועים, החליטו הבוקר (שישי) להגיב לאירוע.

שר הבינוי והשיכון ח”כ יעקב ליצמן: "מה שראינו הלילה בבני ברק הוא מסע נקמה פראי ותוקפני מצד שוטרים מוסתים, תוך ענישה קולקטיבית, כלפי מאות אלפים מתושבי העיר, חפים מכל פשע".

"יודגש, אין כל הצדקה לשום מעשה אלימות מכל סוג, כולל כמובן כלפי אנשי משטרה העושים מלאכתם. כל שימוש באלימות הוא מעשה פסול שיש לגנותו". עם זאת, הוסיף ליצמן: "אני מגנה בתוקף מתן ההוראה להכניס פלוגות שוטרים לפרוק זעמם באלות לעוברי אורח, שימוש ברימוני הלם ומכתזיות, ובמשך כל שעות הלילה סיכנו רבים, תוך פגיעה במנוחת רבבות אזרחים, ביניהם ילדים קטנים, על לא עוול".

עוד אמר ליצמן: "פניתי לשר לבט”פ אמיר אוחנה ולמפכ”ל הנכנס קובי שבתאי, לקבל הבהרות נוכח התנהגות זו שאינה מוסיפה למאמצי המאבק בנגיף הקורונה, אלא להיפך".

סגן השר אורי מקלב, כתב: "אלימות כנגד אלימות? זריקת רימוני הלם ללא הבנחנה, ענישה ואלימות מול עוברי אורח, בהלת תינוקות וילדים קטנים, מעצרי שווא, כל זה מעמיד את השוטרים והמשטרה כולה במקום בו נמצאים הפורעים. אין אלימות תחת אלימות ואין ענישה קולקטיבית מול מיעוט שסרח".

סגן השר מאיר פרוש הגיב גם הוא על אירועי הלילה בבני ברק: "אני מגנה בתוקף כל אלימות בכל מקום ובכל זמן נגד כל אחד וגם נגד השוטרים שעושים את מלאכתם. ומאידך גם למשטרה אין זכות להתנהג ולהגיב כוחנית באופן לא פורפוציונלי של שימוש ברימוני הלם בשטח צפוף ושימוש באלות נגד עוברי אורח, הדבר אינו מקובל".

"גם אם המחזה של פגיעה ברכבי המשטרה אינו מוצדק כלל, אסור למשטרה להתנהג כאילו שמדובר במסע נקמה אלים שאינו תורם להשבת השקט לעיר, הדברים היו צריכים להתנהל בצורה חכמה ולא כוחנית".

פרוש סיפר: "בחצות הלילה דאגתי יחד עם ראה"ע בני ברק לפגישה בין מנהל המוסדות במקום לבין מפקד מרחב דן בנסיון להרגעת הרוחות וצר לי שלא עלה בידינו".

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה הגיב: "אוהבים את הנחיות הקורונה או לא – תפקידה של המשטרה לאכוף. תקיפת שוטרים לא יכולה לעבור בשקט. רוב הציבור החרדי וב"ב בפרט שומר חוק ולצערי סבל הלילה ע"ל עוול בכפו".

"אנו במאבק משותף להצלת חיים. האויב הוא הנגיף, לא אחר. אפשר לנצח – יחד. הניחו למריבות כעת. לכל זמן ועת לכל חפץ".

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', הגיב: "אין שום דבר בעולם שיכול להצדיק את מסע הנקמה האלים וחסר ההבחנה שביצעה המשטרה הלילה בבני ברק. אכיפת חוק ממוקדת ויעילה – כן, אלימות אגרסיבית וחסרת הבחנה מול אזרחים – בשום אופן לא. במקום לשלב ידיים ולייצר קונצנזוס נגד אלימות, המשטרה החריפה הלילה את המשבר והגדילה את הניכור ואת חוסר האמון".

"ולא, אין שום סימטריה בין אלימות אזרחית, קשה וחמורה ככל שתהיה, לאלימות משטרתית רשמית וממוסדת. השניה חמורה ומסוכנת במדינה דמוקרטית פי מאה. המשטרה לא היתה מעזה לפעול באופן הזה מול הפרות חוק ואלימות גדולים וחמורים פי מאה במגזרים אחרים, ומעשים שבכל יום במגזר הערבי יוכיחו. מי שנתן את ההוראה הזו אינו ראוי להמשיך בתפקידו כמפקד במשטרת ישראל".

עוד הוסיף סמוטריץ': "אם חברי הכנסת החרדים לא היו מפילים את הצעתי להקמת וועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת האלימות המשטרתית נגד החרדים לפני חצי שנה יכול להיות שהיום היו כבר נהלים ופקודות שלא היו מאפשרות השתוללות כזו".

8 תגובות

אם שוטר יורה בבית שמש מה הפלא שבבני ברק עושים אותו דבר לשוטרים זה בדיוק הפקט הפרפר שעליו מדבר ר' ישראל מסלנט אם בחור בוולוז'ין יורד קצת ברוחניות אז חיל יהודי בפריז מחלל שבת , אז מה אתם באים בטענות מה אתם חושבים שחרדים הם מטומטים מותר לעשות להם מה שאתם רוצים בשם החוק כי החוק זה אתם , צובעים נמאסתם איפה עמיר אוחנה שימצא את הדין גם עם השוטר בבית שמש ולא יעשה קופה על החלשים חכמולוג

כבר הרבה זמן שהח"כים עסוקים…
אה.. ערב בחירות סליחה…

הגיע הזמן לפרק את הגוש בעד ביבי ולהראות לו שאנחנו לו בכיס שלו
בוא נראה אותם עושים מסע נקמה בישובים ערבי ששורפים ניידות (המשותפת לו בכיס שלו…)

סמוטריץ אתה צודק בכל מה שאתה אומר ב 100 אחוז .אבל את הקול שלנו אנחנו נשאיר במפלגות,החרדיות,ככל אשר יורוך .זה ההבדל ביננו לבין כל ציבור אחר

ליצמן צודק

למה המשטרה לא נכנסת לכפרים ערביים נראה אותם רק מעיזים …

אסור להוצא מכתב גינוי מהרבנים כל עוד המשטרה לא מגנה את אלימות השוטרים
להיפך אם המשטרה לא תגנה תוך 48 שעות את האלימות שלה צריך לאיים במכתב תמיכה במתפרעים

המשטרה צריכה להתנצל ולחטוף גינויים פעמיים, גם על זה שהמתפרעים הצליחו לשרוף אוטובוס, וגם על ההתפרעות שלה עצמה.
זה לא התפקיד של המגזר החרדי למנוע מנערי שוליים להתפרע, אלא התפקיד של המשטרה, והיא זו שצריכה לגנות ולהתנצל.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן