פיצוץ בעזה, אילוסטרציה. Abed Rahim Khatib/Flash90

שמונה נפצעו בפיצוץ בעזה וסכנת המוטציה הבריטית • סיכום חדשות השבת

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי עלו ראיות העשויות להעיד על כך שמוטציית הקורונה קטלנית יותר. "מלבד להתפשטותה המהירה יותר, נראה כעת שיש ראיות לכך שהמוטציה החדשה עשויה להיות קשורה לשיעור תמותה גבוה יותר". משפט ההדחה של טראמפ ייפתח בשבוע הקרוב

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

חדשות השבת באדיבות 'חדשות 0404

קופת החולים כללית הודיעה כי תתחיל לחסן מצאת השבת את מבוטחיה בני 18-17. בקופה מסרו כי מבוטחים אלו יוכלו להגיע מחר אל מוקדי החיסון ללא זימון ובליווי אחד מההורים, בהצגת תעודת זהות וכרטיס מגנטי של הקופה. מיום ראשון, כך נמסר מהקופה, יינתנו חיסונים על-פי זימון מראש. גם קופות החולים לאומית ומאוחדת עדכנו כי יחלו לחסן את מבוטחיהן, תלמידי כיתות י"א-י"ב. בשתי הקופות הדגישו כי יש לזמן תור מראש.

חברת התרופות "אסטרהזניקה" הודיעה כי תצמצם את משלוחי החיסונים נגד קורונה לאיחוד האירופי בכ-60% ברבעון הראשון של השנה, כך שיישלחו 31 מיליון מנות בלבד; זאת בשל בעיות ייצור במפעל החיסונים בבלגיה. החברה הייתה אמורה לשלוח ל-27 המדינות החברות באיחוד האירופי כ-80 מיליון מנות עד סוף מרץ.

בארה"ב, בין מאה למאתיים אנשי המשמר הלאומי שהוצבו בוושינגטון הבירה ביום השבעתו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אובחנו כחולים בקורונה. לפי גורם מקומי, המספר עשוי לעלות, אך זהו אחוז קטן מתוך יותר מ-25 אלף חיילים ששהו בעיר בימים האחרונים.

כלי תקשורת ערביים דיווחו הבוקר על פיצוץ בבית חאנון ברצועת עזה. על פי הדיווחים, לפחות שמונה בני אדם נפצעו, וככל הנראה מדובר בתאונה. דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, התייחס לפיצוץ שארע בציוץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "הסיפור של הבית הזה הוא הסיפור של בתים רבים אחרים ברצועה שהפכו למחסני נשק וטילים בעבור ארגוני הטרור – מי שבסוף משלם את המחיר הם אזרחים חפים מפשע".

שר הביטחון בני גנץ מסר אמש כי "לא יאפשר" לראש הממשלה בנימין נתניהו "לעקוף את מערכת הביטחון במגעים עם ממשל ביידן". גנץ טען: "השבוע התחלף ממשל בארצות הברית. אני מכיר את בכירי הממשל הנכנס, חלקם עבדו מולי כשהייתי נספח צה"ל בוושינגטון וכשהייתי רמטכ"ל. הממשל הוא ידידותי לישראל, ואני משוכנע שגם בנושאים חשובים כמו איראן – אמצא אוזן קשבת".

מעל אלף מפגינים נעצרו במחאות הנערכות ברחבי רוסיה בקריאה לשחרורו של מנהיג האופוזיציה אלכסיי נבלני – כך מסר היום ארגון OVD הפועל לקידום הדמוקרטיה ברוסיה. אשתו של נבלני, יוליה, העלתה סרטון לאינסטגרם מרכב משטרתי וסיפרה כי נעצרה גם כן בהפגנה במוסקבה.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי עלו ראיות העשויות להעיד על כך שמוטציית הקורונה הבריטית קטלנית יותר. "מלבד להתפשטותה המהירה יותר, נראה כעת שיש ראיות לכך שהמוטציה החדשה עשויה להיות קשורה לשיעור תמותה גבוה יותר", עדכן.

מנהיג הרוב בסנאט, צ'אק שומר הדמוקרטי, הודיע כי משפט ההדחה של הנשיא היוצא דונלד טראמפ צפוי להתחיל בשני הקרוב. דוברת בית הנבחרים, ננסי פלוסי, החליטה להעביר לסנאט את האישומים הנוגעים ל"חלקו של הנשיא לשעבר בהתפרצות למתחם הקונגרס לפני כשלושה שבועות". אם טראמפ יודח, הוא לא יכול להתמודד שוב לתפקיד הנשיאות, דבר המניע בכירים משמאל לפעול לקידום המהלך.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן