צילום: Flash90

ליברמן תוקף ומסית: "מה שקורה עם החרדים זו השתוללות חסרת תקדים"

יו"ר 'ישראל בתנו' שנהנה להסית נגד החרים קפץ על ההזדמנות גם הבוקר ותקף את החלטת האדמו"ר מויז'ניץ שהורה אמש על פתיחת תלמודי התורה, כל זה בזמן שליברמן עצמו תועד מפר את הנחיות הקורונה ואף קרא שלא להישמע להוראות הממשלה. "צריך להפסיק את התקצוב של המוסדות"
 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף הבוקר (ראשון) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שותפיו בממשלה על ההפרות הנרחבות של תקנות הקורונה במגזר החרדי – ועל סגירתו המאוחרת של נתב"ג. "זו פארסה, לא החלטה. זאת המשך הפארסה והניהול הכושל", כינה ליברמן בריאיון שהעניק הבוקר ל'ווינט' את ההחלטה המסתמנת לסגור את השמיים. "כל הברברת הזאת יותר משנה, זה אולי מעיד יותר מהכול איך מתנהל פה כל המשבר הזה", תקף.

כשנשאל אם היה מעדיף לוותר על סגירת השמיים – או שאולי להקדים את המהלך – השיב ליברמן כי "היו צריכים לסגור אותו הרבה יותר מוקדם, עוד בסבב הראשון. השאירו אותו פתוח רק משיקולים פוליטיים, ונתנו להיכנס במיוחד מארה"ב ובמיוחד מניו יורק".

איווט ליברמן שנהנה לתקוף ולהסית נגד החרדים קפץ על המציאה גם הפעם ותקף, "מה שקורה עם החרדים זו השתוללות חסרת תקדים, וכל מי שבונה על קואליציה עתידית עם החרדים כמו בנט ואחרים, שייקחו את זה בחשבון. הקרקס שהם עושים לנתניהו זה כאין וכאפס לעומת מה שיעשו לאחרים", אמר ליברמן. "הרי אתה יודע מה עושה נתניהו מאתמול בערב, הוא מחפש את הנכד של האדמו"ר מוויז'ניץ', שהודיע שהוא מאוד אוהב את נתניהו ולכן פותח את כל מוסדות החינוך שלו".

ליברמן התעקש שנתניהו מתנהל בהתאם לשיקולים הפוליטיים של המפלגות החרדיות. "כל מה שמעניין אותו זו הישרדות אישית. הוא לא סופר בני אדם – רק מנדטים", אמר. "גם כשמדברים על ההישגים שלו כמו החיסונים, נתניהו אחראי על מותם של יותר מ-4,000 אזרחים במדינת ישראל בגלל ניהול כושל ובגלל שיקולים פוליטיים ולא מקצועיים".

ליברמן התייחס למהומות בבני ברק ואמר, "אני לא תוקף את החרדים, אני תוקף את העסקנים דרעי וליצמן שאחראים על ההשתוללות הזאת", אמר ליברמן. "תמיד הסבירו לנו שזו קבוצת שוליים, קבוצה קיצונית ושזה לא משקף. חסידות ויז'ניץ זה הזרם הכי מרכזי בכל החסידויות. זה מרכיב מרכזי במפלגת "אגודת ישראל" ובסיעת יהדות התורה, עם ייצוג מכובד גם במועצת גדולי התורה וגם בכנסת. אי אפשר להגיד שמדובר בקבוצת שוליים".

ליברמן האשים את נתניהו ששיקר כשטען שיפעל ב"יד ברזל" מול מפירי התקנות, ואמר: "זה שקר וכזב. עד היום אף מוסד חרדי לא שילם גרוש אחד של קנסות. כולם יודעים שהם לא ישלמו שקל אחד, הכול יידחה ובסוף עוד יחזירו להם כספים. צריך להפסיק את התקצוב של אותם מוסדות ולהוציא להם צו סגירה. לא מבין איך זה לא קרה עד היום.

"למה ראש הממשלה והשר לביטחון הפנים לא מכנסים את דרעי וליצמן ואומרים להם 'קחו את הרבנים ותגידו להם להרגיע את הרחוב'? אולי זה האינטרס שלהם שכך זה ייראה? האינטרס של נתניהו זה לרצות אותם, ולכן הוא מתחנן לנכד של אדמו"ר כזה או לנכד של אדמו"ר אחר. על כל ההשתוללות הזו אנו משלמים בחיי אדם ובהרבה כסף. נתוני התחלואה בעמנואל עומדים על 30%, ובעומר על 2%. בעומר כל מוסדות החינוך סגורים, כשבעמנואל פותחים הכול".

בהתייחסו לסוגייה הפוליטית ליברמן לא פוסל שיתוף פעולה גם עם מפלגות מהשמאל. "אנחנו במלחמה, ובמלחמה אתה מגייס את כולם. אתה לא שואל מי הצביע לימינה, מי למרצ ומי לישראל ביתנו. מבחינתי חייבים לגייס את כל המפלגות הציוניות והליברליות לקואליציה אמיתית", אמר ליברמן, שלא הכחיש שיסרב להיתמך בקולות הרשימה המשותפת. "הקואליציה חייבת להיות ציונית וליברלית. אני לא יודע מה זאת מפלגה ערבית, כי ברשימה המשותפת יש גם יהודים, ומבחינתי עופר כסיף הוא לא פחות מאיימן עודה. הבעיה שלי עם הרשימה המשותפת שזו רשימה תומכת טרור".

כתבות קשורות

4 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן