מירב מיכאלי נבחרה ליושבת ראש מפלגת העבודה

הפריימריז במפלגת 'העבודה': ח"כ מירב מיכאלי נבחרה הערב (ראשון) לתפקיד יושבת הראש של המפלגה הדועכת • על פי ההערכות תחבור המפלגה המיתולוגית לזו של חולדאי, כאשר יחדיו ינסו השניים להימנע מאיבוד קולות בשמאל

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

יושבת הראש החדשה: חברת הכנסת מירב מיכאלי נבחרה היום (ראשון) ברוב קולות לתפקיד יו"ר מפלגת 'העבודה'.

בפריימריז שהתקיימו לאורך היום נרשמה נוכחות דלה, כאשר רק 26% ממתפקדי המפלגה לקחו חלק בהצבעה. בסופו של יום ניצחה מיכאלי ברוב של 77% מהקולות – 7,487 מתוך 9,617.

ההצבעה שלוותה באי סדרים רבים, נערכה תחת מגבלות הקורונה ואתרי הקלפיות פעלו תחת התו הסגול. על אף הסגר מגבלת הקילומטר לא חלה על המצביעים, מלבד החולים המאומתים וחייבי הבידוד. במהלך הצבעתה מיכאלי ביקשה מחברי המפלגה: "אחוזי ההצבעה נמוכים ורבים נמחקים מספר הבוחרים. אל תוותרו, צאו להצביע".

שבעה מועמדים בסך הכל התמודדו על הכבוד המפוקפק: מרב מיכאלי, אבי שקד, יצחק טיים, גיל ביילין, נאוה כץ, דוד לנדסמן ועופר סגמן. מפלגת העבודה, גלגולה של מפא"י ההיסטורית, ידעה ימים יפים יותר, אך היום נאלצת להתמודד עם אחוז החסימה המאיים עליה: רק ארבעה מנדטים צופים לה הסקרים הערב.

עוד קודם לכן נמסר מטעמו של ערן חרמוני מזכ"ל המפלגה כי "מפלגת העבודה היא מפלגה דמוקרטית, היחידה שמקיימת בחירות מקדימות ליו"ר ולרשימה בהיקף שכזה לקראת הבחירות לכנסת ה-24. אני מאמין שהאנרגיות שייווצרו כתוצאה מהתהליך הדמוקרטי הזה, יביאו לאחר מכן למגמה שתעמיד את מפלגת העבודה על הרגליים. יש בציבור רבים שיש להם אמון בערכים של העבודה ואוהבים אותה, והפריימריז האלו יהיו הניצוץ שידליק זאת מחדש".

 

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן