התעלמות כוחות הכיבוי מהשריפה בבני ברק:

צילום: ב.ג.

התעלמות כוחות הכיבוי מהשריפה בבני ברק: "מחדל שיכול היה לגבות חיי אדם"

עו"ד יוסף ויצמן, המייצג את תושבי רחוב הרב כהנמן בבני ברק לקראת תביעה אפשרית בעקבות הנזקים שנגרמו בשל ההוראה לא להגיע לכבות את האש, גם 50 דקות אחרי הצתת האוטובוס קורא בשיחה עם 'חדשות JDN' למפקד תחנת הכיבוי בעיר להתפטר: "רשלנות חמורה שלא מאפשרת המשך עבודתו עם תושבי העיר"

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

עו"ד יוסף ויצמן, פנה בשם דיירי הבניינים ברחוב כהנמן בבני ברק, אל מפקד תחנת כיבוי האש בעקבות הטענות של התושבים כי פניותיהם אל מכבי האש לא נענו, ואלו לא הגיעו לכבות את האוטובוס הבוער בסמוך לבנייני מגורים.

"תצאו מהבתים!": האוטובוס בער בבני ברק, כוחות החירום התמהמהו מלהגיע

בשיחה עם 'חדשות JDN' קורא עו"ד ויצמן למפקד תחנת הכיבוי להתפטר מתפקידו, "מדובר בחדל חסר תקדים של תחנת כיבוי עירונית שהתעלמה משריפה של אוטובוס שהיה יכול להגיע לאסון ענק. מפקד התחנה חייב להתפטר בדחיפות מתפקידו". עורך הדין המיצג את תושבי הרחוב מסביר כי "רשלנות חמורה וחוסר אימון כפי שהיה במקרה זה לא מאפשרת המשך עבודתו עם תושבי העיר בני ברק".


עו"ד יוסף ויצמן שמייצג את הדיירים ברחוב כהנמן

במכתבו, מציין עורך הדין כי האש נכנסה לתוך הבתים, "ושרפה את התריסים וחלק מתכולת הבית". בנוסף, "דיירי הבניינים נאלצו לרדת באמצע הלילה לרחוב, עם הילדים, מבלי שהספיקו להתלבש כראוי, כזכור מדובר באחד מימות החורף הקרים. יודגש כי היו גם דיירים מבוגרים שנאלצו לרדת לרחוב בעזרת השכנים, ורעדו מקור ברחוב זמן ארוך עד לכיבוי של האש".

"מסתבר, שחרף מאות השיחות שנערכו לכיבוי האש בני ברק, הייתה התעלמות מוחלטת, ולא נשלחה ניידת לכיבוי, וזאת חרף העובדה שתחנת כיבוי האש נמצאת מטרים ספורים ממקום האירוע, ואף באותו רחוב".

"לטענת מרשיי, רכב כיבוי האש הגיע למקום השריפה רק בחלוף לפחות 50 דקות. פרק זמן ארוך ולא נתפס, שהיה יכול לגרום לאסון בלתי הפיך לתושבים, שזכותם החוקית היא לקבל שירות עירוני של כיבוי אש".

ויצמן מציין כי "תחנת הכיבוי העירוני, שוכנת בשטח גדול במקום מרכזי בעיר, ומקבלת מאות אלפישקלים בחודש מהתושבים מאגרות והיטלים שונים, חייבת לתת מענה עירוני לכל אירוע של שריפה".

וכי, "לא יעלה על הדעת שאירוע כה מסוכן של שריפה של אוטובוס מלא דלק, במקום צפוף, בין בניינים גבוהים, באמצע הלילה לא יקבל מענה מידי מאת כיבוי האש העירוני, שזכות הקיום שלו הוא שירות של כיבוי שריפות בעיר".

הוא מאשים כי "נראה כי מדובר במחדל חמור, מחדל שיכול היה לגבות חי אדם. מרשיי הנחו אותי לבדוק את האירוע, ולתבוע את מלוא הנזק הבריאותי, הכלכלי והנפשי שנגרם להם ממחדל חמור זה".

לסיום הוא מעדכן כי "בדעתם של השכנים לתבוע על הנזקים שנגרמו להם, נזקים כלכליים ונפשיים מהאירוע החמור, לרבות תביעה אישית למפקדי התחנה, אלו שקיבלו את ההחלטה להתעלם מאירוע חמור ומסוכן, ולהשאיר מאות תושבים להתמודד עם שריפה של אוטובוס".

כפי שדיווחנו מוקדם יותר בחדשות JDN, בשל העובדה שכוחות הכיבוי לא הגיעו, ניסו עשרות אנשים לפרוץ אל תחנת הכיבוי המקומית, הממוקמת מרחק דקות ספורות מהמקום. רק כעבור כמעט שעה, הגיעו כוחות הכיבוי, מלווים בכוחות משטרה גדולים אל האוטובוס הבוער, והצליחו להשתלט על הלהבות.

בהודעת דוברות המשטרה מנגד, נטען כי "ניסו לפרוץ אל תחנת כיבוי האש בעיר, תוך חסימת יציאתן של הכבאיות אל מוקדי האש".

5 תגובות

רק עיוור לא רואה:
נוער 'נושר' אינו אלא בשר תותחים נח לניגוח ולזעזוע,
על רקע הבחירות המתקרבות ולא רק.
התעלמותה של מכבי האש, מעידה כאלף עדים על מגמת השיסוי נגד הציבור החרדי.
ועוד שאלה:
האם הסמיכות לאירועי סוף השובע הקודם הינה מקרית?!

נקמה של המשטרה
חבל מאוד!!
ברוך ה' שלא נגרם נזק בנפש

החרדים צריכים להחליט אם מכירים במדינה או לא, אי אפשר לשים פס על המדינה מתי שרוצים ואז לדרוש עזרה מיידית כשזקוקים!

כנראה ששוטרי משטרת ישראל והכבאים יש להם מנוי לעיתון הארץ משם יצאה כל ההסתה…

בוגי היקר להכיר במדינה שהיא נלחמת כל הזמן נגד אבא שלנו שבשמים ולקבל את השירות של הכיבוי אש שמתוקצבת מכיסינו זה לא קשור אחד לשני…..

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture