צילום מסך

איראן מגיבה בלעג לדברי הרמטכ"ל: "לוחמה פסיכולוגית ישראלית"

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי אמר כי החזרה להסכם הגרעין עם איראן רעה, במקביל לדיווח כי צה"ל נערך למתקפה צבאית נגד מתקני הגרעין - ובטהרן מגיבים בלעג, תוך שהם מזכירים: "תם עידן טראמפ; איראן לא תהסס להגן על עצמה"

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

"האיומים של ישראל חסרי תוכן. מדובר בלוחמה פסיכולוגית", כך, בלעג, מגיבים באיראן להתבטאויות בישראל נגד חזרת ארה"ב להסכם הגרעין עם איראן, יממה אחרי נאומו הפומבי של הרמטכ"ל, רב אלוף כוכבי.

מחמוד ואעט'י, ראש לשכתו של נשיא איראן הבהיר בהצהרה לתקשורת כי "איראן לא תהסס להגן על עצמה", במקרה וישראל אכן תפעל צבאית נגד התעצמותה הגרעינית של הרפובליקה האסלאמית.

הוא הוסיף כי "ישראל צריכה להבין היטב שעידן טראמפ נגמר – וההחלטות שמקבל הממשל החדש בארצות הברית הן עצמאיות, ולא נתונות בידיה של הישות הציונות".

כזכור, אתמול אמר הרמטכ"ל כי "איראן זו בעיה אזורית ועולמית. מעל הכול אין ספק לאף אחד שאיראן שואפת להיות מדינת גרעין צבאי ולעשות בו שימוש".

"אם הסכם הגרעין מ-2015 היה מתממש איראן הייתה יכולה להשיג פצצה, מכיוון שהסכם לא כלל הגבלות שימנעו את זה בסופו. נכון להיום היא הגדילה את כמו החומר מעבר למותר, פיתחה ומייצרת צנטריפוגות מתקדמות שיאפשרו לזנק ולהסתער לעבר ייצור של פצצה בצווים מהירים של חודשים ואף שבועות".

כוכבי שיגר מסר ברור: "ראינו לאחרונה, עם חילופי הממשל, שהאיראנים הודיעו כי הם רוצים לחזור להסכם הקודם. אני מבקש לומר את עמדתי: חזרה להסכם מ-2015, או אפילו אם זה יהיה הסכם דומה עם מספר שיפורים, היא דבר רע ולא נכון. רע מבחינה אופרטיבית ואסטרטגית, מכיוון ששוב יאפשר בסופו ואולי לפני העשרה ופיתוח של יכולות הנשק. לכן כל דבר הדומה להסכם הוא דבר רע ולא נכון שאסור לאפשר".

במקביל דווח כי צה"ל מבקש מהקבינט הביטחוני האמור להתכנס בעוד מספר ימים לדיון, תוספת תקציבית של כ-3 מיליארד ש"ח. הנימוק: לממן מוכנות לתקיפה אפשרית באיראן, כדי למנוע מהם להשיג פצצה גרעינית.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן