דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן

ח"כית פערה פיה; אשר זעם: "מיליון בעלי עסקים נרמסים בישראל – בשם הפופוליזם"

חברת כנסת מ'כחול לבן' התבטאה בבוטות כלפי הציבור החרדי: "יש לכם תורה שהיא סם מוות" • יו"ר וועדת החוקה הסביר את ההיגיון מאחורי ההעלאה המדורגת בסכומי הקנסות ותקף את המתנגדים להצעה: "אתם צבועים. כל בעלי העסקים הקטנים נרמסים כאן. אתם עושים רצח אופי"
 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

דיון סוער בשעה זו (רביעי) בוועדת החוקה של הכנסת סביב ההצעה להגדיל את סכומי הקנסות הניתנים בעת אכיפת הנחיות הקורונה, כאשר הליכוד והמפלגות החרדיות הסכימו להצעת פשרה, אך 'כחול לבן' מתנגדת בתוקף.

יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב אשר תקף: "פתאום כולם שכחו את ההוא מהפלאפל. יש בתוך זה מיליון בעלי עסקים שאתם דופקים אותם בשם הפופוליזם. אם אני מביא עכשיו אישור מביבי לרוטציה אתם קמים והולכים, צבועים, צבועים. דופקים את כל העסקים הקטנים, צבועים".

ח"כ תהלה פרידמן מ'כחול לבן' התבטאה בבוטות נגד החרדים והדת, כאשר אמרה כי "אתם כל הזמן אומרים על מפרי ההנחיות שמדובר בקומץ, שוליים, שהמיינסטרים שומר וכמעט הכל סגור. אבל בימים האחרונים אתם מתאבדים פה בהגנה על המוסדות המפרים".

הח"כית הוסיפה, "המצאתם תורה חדשה שבה פיקוח נפש לא מעל הכל. ניסו לרצוח ברכבת הקלה ואתה מגן על האנרכיסטים האלו. חז"ל אומרים על לימוד תורה זכה – נעשית לו סם חיים, לא זכה – נעשית לו סם מוות. יש לכם תורה שהיא סם מוות".

יעקב אשר הגיב לה בזעם: "לא שמעתי אותך מדברת על אחוז הרציחות בציבור החרדי לעומת ציבורים אחרים. קיבלנו על עצמנו את הדיל במחאה גדולה ובאחריות. יש פה רצח אופי ולא אשתמש במעמדי כדי לזרוק את זה לפח".

"הסכמנו להעלאת הקנסות למרות שזה פופוליסטי כי אם הייתה אכיפה סיסטמתית היינו במקום אחר. בנוסח שלפניכם שני הדברים העיקריים של מטרת החוק קיימים למרות שאני לא אוהב את זה. ברגע שמאפשרים להכפיל ל-10,000 חייבות להיות איזשהן מדרגות. אם בחינוך הגיעו 20 ילדים לחצר זה כמו שמישהו פתח בניין ומלמד את כל ביה"ס?".

"אמרנו שההחלטה היא שאם הולכים מעל 5000 צריך אישור קצין. אני עדיין חושב שמוסדות ציבור חינוך ורווחה לא צריכים להיות בזה. בחוק הקודם החרגנו חינוך רווחה ודת בצווי סגירה, כך שתמיד התייחסנו לכך אחרת".

ח"כ אוסאמה סעדי מהרשימה המשותפת אמר כי הערבים יתנגדו לחוק. "אנחנו נגד החוק הזה, וכל הפלפולים של קצין כזה או אחר, אחוז הקנסות של מעל 5000 זה לא הדבר שיפתור את הקורונה".

"אם אתם תומכים בעסקים הקטנים למה אתם תומכים בחוק? מאות אלפי עסקים קטנים בסכנת סגירה. 5000 לעסק קטן זה חמור מאוד. לפני שאתם מניחים חוק תביאו נתונים שמראים תופעה כזו של הפרת חוק על אף ה-5000 הקיימים. קשה לנו לסמוך על המשטרה שלא מגינה על האזרחים שלנו ברחובות ואתם מצפים שנאשר את זה?"

מוקדם יותר היום אמר גורם המעורה בפרטים כי "בכדי לשדר מסר חד נגד מפרי ההנחיות הסכימו ראשי המפלגות החרדיות ללכת מאוד רחוק גם בהעלאת הקנסות וגם בצווי הסגירה בכפוף לאיזונים קלים שהוכנסו בחוק בהמלצות הייעוץ המשפטי".

יצוין כי נוסח החוק המוצע לוועדת החוקה הוא בהתאם למתווה שהציע יו"ר הליכוד מיקי זוהר, לפיו צו סגירה יינתן רק לאחר שתי קנסות. כמו כן רק שוטר בדרגה בכירה יוכל לתת את הקנסות הגבוהים ואת צווי הסגירה. משרד המשפטים והייעוץ המשפטי בכנסת תמכו בהצעה וטענו שהיא מידתית וראויה, אלא שגנץ התעקש ודרש שהחוק יעבור ככתבו וכלשונו ללא שום שינוי.

יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, אמר הבוקר כי "‏כחול לבן מתנגדים לכל פשרה שמוצעת בעניין חוק הקנסות, הם מוכנים לסכן את בריאותם של כל אזרחי ישראל בשביל קמפיין הבחירות שלהם. הליכוד מתעקש על חוק ברור שיכלול קנסות כבדים שיינתנו ע"י קצין משטרה למוסדות חינוך שנפתחים בניגוד להנחיות, ואף צווי סגירה מנהליים במקרה הצורך אחרי מתן הקנס".

מטעם מפלגתו של בני גנץ נמסר בתגובה: "או שכולם יישמעו לסגר, או שלא יהיה סגר. שיהיה ברור לתחמנים מהליכוד: כחול לבן לא תוותר על כך שכל מוסדות החינוך בכל רחבי הארץ יהיו סגורים. בניגוד לנתניהו, יש לנו אחריות. לא נאפשר מדיניות מופקרת משיקולים פוליטיים שעולה בחיי אדם. דין בני ברק כדין הרצליה".

כתבות קשורות

גנץ מחזיר את האופציה הצבאית: "ישראל מוכנה לתקיפה באיראן"
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
תיעוד מלבנון: ההרס שנגרם מתקיפת מטוסי חיל האוויר • צפו
תיעוד גלריה: זירת נפילת הרקטה בקריית שמונה והשריפה שפרצה במקום
ברקע קריאות "הצילו": תיעוד הרגעים הראשונים אחרי קריסת הבניין
בנט בהודעה קולית: "מי שמעל גיל 60 ועוד לא התחסן נמצא בסכנה מיוחדת"
דרעי תוקף: "ממשלה מנותקת וצינית שמתנהלת בזלזול כלפי הציבור"
יום שלישי עם יותר מ3,000 חולים • כל החולים הצעירים במצב קשה - לא חוסנו
עמוס ידלין: "מאז שביידן מנהל את העניינים האיראנים השתחררו מהפחד"
יו"ר הכנסת נגד חוק ההסדרים: "יש דברים שהם קו אדום"
ממשלת הזלזול • לא רק לפיד: גם איווט ליברמן נעדר מקבינט הקורונה
לראשונה מזה 7 שנים: צה"ל תקף בלבנון - והתעלם מחיזבאללה • צפו

3 תגובות

 1. גנץ, אחלה, דין בית כנסת כדין בלפור, מותר בבית כנסת 50000. דין כולל כדין סופר מארקט, 200 בשטח סגור, בכולל החלונות פתוחים בסופר הכל סגור וכולם בוררים עגבניות ומללפפונים.

 2. שאלה לגנץ עזוב אותך כל המתים שחלילה יכולים להקבר אך ורק בגללך שבוע הבא
  קח אדם שהוא לדוגמא ספר סגרת אותו כמעט שנה הוא לא יכול להתקיים אין אוכל לילדים לא נתת לו עד היום אבטלה אז בשביל שילדיו לא יהיו רעבים הוא לוקח סיכון לספר בשקט בשחור ואם נגיד יקבל קנס של 5 אלף האם הוא יצליח לצאת מזה?
  ואם נגיד אותו ספר יקנס ב20 אלף אז אתה אומר אני אהרוג אותו יקבור אות יעשה לו מצבה ובכסף שנשאר אקנה כיבוד גם לאזכרה שלו….

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן