דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן

ח"כית פערה פיה; אשר זעם: "מיליון בעלי עסקים נרמסים בישראל – בשם הפופוליזם"

חברת כנסת מ'כחול לבן' התבטאה בבוטות כלפי הציבור החרדי: "יש לכם תורה שהיא סם מוות" • יו"ר וועדת החוקה הסביר את ההיגיון מאחורי ההעלאה המדורגת בסכומי הקנסות ותקף את המתנגדים להצעה: "אתם צבועים. כל בעלי העסקים הקטנים נרמסים כאן. אתם עושים רצח אופי"

כתבות נוספות בנושא:

השאירו חנוכיה בוערת בחדר הילדים - הדירה עלתה בלהבות
בנט הדליק חנוכייה עם השגריר: "העם היהודי הוא סמל לחירות בארה"ב"
סקר חושף את הפלונטר הפוליטי: לאף גוש אין רוב להקמת ממשלה
כמה גשם ירד היום ומה צפוי בהמשך השבוע? האזינו לתחזית
 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • החנוכייה המקודשת של מרן הגראי״ל שטיינמן תוגרל וזה בהזדמנות שלכם לזכות!

  תוכן מקודם

 • "מרים לא פחדה למות" שלמה ברים משתף

  תוכן מקודם

 • "בואי אמא, אל תלכי יותר" הפרידה המזעזעת של מטי ברים

  תוכן מקודם

דיון סוער בשעה זו (רביעי) בוועדת החוקה של הכנסת סביב ההצעה להגדיל את סכומי הקנסות הניתנים בעת אכיפת הנחיות הקורונה, כאשר הליכוד והמפלגות החרדיות הסכימו להצעת פשרה, אך 'כחול לבן' מתנגדת בתוקף.

יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב אשר תקף: "פתאום כולם שכחו את ההוא מהפלאפל. יש בתוך זה מיליון בעלי עסקים שאתם דופקים אותם בשם הפופוליזם. אם אני מביא עכשיו אישור מביבי לרוטציה אתם קמים והולכים, צבועים, צבועים. דופקים את כל העסקים הקטנים, צבועים".

ח"כ תהלה פרידמן מ'כחול לבן' התבטאה בבוטות נגד החרדים והדת, כאשר אמרה כי "אתם כל הזמן אומרים על מפרי ההנחיות שמדובר בקומץ, שוליים, שהמיינסטרים שומר וכמעט הכל סגור. אבל בימים האחרונים אתם מתאבדים פה בהגנה על המוסדות המפרים".

הח"כית הוסיפה, "המצאתם תורה חדשה שבה פיקוח נפש לא מעל הכל. ניסו לרצוח ברכבת הקלה ואתה מגן על האנרכיסטים האלו. חז"ל אומרים על לימוד תורה זכה – נעשית לו סם חיים, לא זכה – נעשית לו סם מוות. יש לכם תורה שהיא סם מוות".

יעקב אשר הגיב לה בזעם: "לא שמעתי אותך מדברת על אחוז הרציחות בציבור החרדי לעומת ציבורים אחרים. קיבלנו על עצמנו את הדיל במחאה גדולה ובאחריות. יש פה רצח אופי ולא אשתמש במעמדי כדי לזרוק את זה לפח".

"הסכמנו להעלאת הקנסות למרות שזה פופוליסטי כי אם הייתה אכיפה סיסטמתית היינו במקום אחר. בנוסח שלפניכם שני הדברים העיקריים של מטרת החוק קיימים למרות שאני לא אוהב את זה. ברגע שמאפשרים להכפיל ל-10,000 חייבות להיות איזשהן מדרגות. אם בחינוך הגיעו 20 ילדים לחצר זה כמו שמישהו פתח בניין ומלמד את כל ביה"ס?".

"אמרנו שההחלטה היא שאם הולכים מעל 5000 צריך אישור קצין. אני עדיין חושב שמוסדות ציבור חינוך ורווחה לא צריכים להיות בזה. בחוק הקודם החרגנו חינוך רווחה ודת בצווי סגירה, כך שתמיד התייחסנו לכך אחרת".

ח"כ אוסאמה סעדי מהרשימה המשותפת אמר כי הערבים יתנגדו לחוק. "אנחנו נגד החוק הזה, וכל הפלפולים של קצין כזה או אחר, אחוז הקנסות של מעל 5000 זה לא הדבר שיפתור את הקורונה".

"אם אתם תומכים בעסקים הקטנים למה אתם תומכים בחוק? מאות אלפי עסקים קטנים בסכנת סגירה. 5000 לעסק קטן זה חמור מאוד. לפני שאתם מניחים חוק תביאו נתונים שמראים תופעה כזו של הפרת חוק על אף ה-5000 הקיימים. קשה לנו לסמוך על המשטרה שלא מגינה על האזרחים שלנו ברחובות ואתם מצפים שנאשר את זה?"

מוקדם יותר היום אמר גורם המעורה בפרטים כי "בכדי לשדר מסר חד נגד מפרי ההנחיות הסכימו ראשי המפלגות החרדיות ללכת מאוד רחוק גם בהעלאת הקנסות וגם בצווי הסגירה בכפוף לאיזונים קלים שהוכנסו בחוק בהמלצות הייעוץ המשפטי".

יצוין כי נוסח החוק המוצע לוועדת החוקה הוא בהתאם למתווה שהציע יו"ר הליכוד מיקי זוהר, לפיו צו סגירה יינתן רק לאחר שתי קנסות. כמו כן רק שוטר בדרגה בכירה יוכל לתת את הקנסות הגבוהים ואת צווי הסגירה. משרד המשפטים והייעוץ המשפטי בכנסת תמכו בהצעה וטענו שהיא מידתית וראויה, אלא שגנץ התעקש ודרש שהחוק יעבור ככתבו וכלשונו ללא שום שינוי.

יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, אמר הבוקר כי "‏כחול לבן מתנגדים לכל פשרה שמוצעת בעניין חוק הקנסות, הם מוכנים לסכן את בריאותם של כל אזרחי ישראל בשביל קמפיין הבחירות שלהם. הליכוד מתעקש על חוק ברור שיכלול קנסות כבדים שיינתנו ע"י קצין משטרה למוסדות חינוך שנפתחים בניגוד להנחיות, ואף צווי סגירה מנהליים במקרה הצורך אחרי מתן הקנס".

מטעם מפלגתו של בני גנץ נמסר בתגובה: "או שכולם יישמעו לסגר, או שלא יהיה סגר. שיהיה ברור לתחמנים מהליכוד: כחול לבן לא תוותר על כך שכל מוסדות החינוך בכל רחבי הארץ יהיו סגורים. בניגוד לנתניהו, יש לנו אחריות. לא נאפשר מדיניות מופקרת משיקולים פוליטיים שעולה בחיי אדם. דין בני ברק כדין הרצליה".

הכתבות המעניינות ביותר

קֹדֶשׁ הֵם • הדלקת נרות וחלוקת דמי חנוכה בחצר הקודש טריסק
וְעַל הַנִּפְלָאוֹת • האדמו"ר מביאלא פשיסחא בהדלקת נר חנוכה
בית שמש: שמחת חנוכה עם המשפיע רבי אלימלך בידרמן
אָֽנוּ מַדְלִיקִין • הדלקת נר חנוכה בחצר הקודש שומרי אמונים אשדוד
ראש העיר הנבחר של ניו יורק בהדלקת המנורה הגדולה בעולם • צפו
צפו: האולפן החדש של ערוץ 2000 נחשף במשדר LIVE לכבוד "זאת חנוכה"
מקצב 128: זרילי וורצברגר, מקהלת לב ונפתלי שניצלער מרקידים
כנסו לקצב: מחרוזת ריקודים מדהימה של זלמן שניצלער ומוטי רוזנפלד
שנה למותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל: זיו יחזקאלי - "הגבעוני"
שרים על אלוקים: ברק גרוסברג מארח את אבי פיאמנטה בסינגל-קליפ חדש
יצחק מאיר שר מרטין וידרקר: "ברכי נפשי" • צפו
להיט העבר "יש אמונה" של עמית ליסטוונד בפרוייקט "קפיצת הדרך"
זאת חנוכה: תיעוד הדלקת הנר השמיני במאה שערים
זוג יהודים נזרקו מהמטוס כי סירבו להניח טלית ותפילין מתחת למושב
באופן חסר תקדים: דחייה צפויה בבחירת שופטים לבית משפט העליון
גז מדמיע וכיסאות באוויר: עימות בין מאבטחים לבני ישיבות • צפו
מפקד מג"ב החזיר את הנשקים ללוחמים: "פעלתם בנחישות ומקצועיות"
לקראת חיסון רביעי? מחוסנים עם בוסטר נדבקו בזן האומיקרון
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

גנץ, אחלה, דין בית כנסת כדין בלפור, מותר בבית כנסת 50000. דין כולל כדין סופר מארקט, 200 בשטח סגור, בכולל החלונות פתוחים בסופר הכל סגור וכולם בוררים עגבניות ומללפפונים.

שאלה לגנץ עזוב אותך כל המתים שחלילה יכולים להקבר אך ורק בגללך שבוע הבא
קח אדם שהוא לדוגמא ספר סגרת אותו כמעט שנה הוא לא יכול להתקיים אין אוכל לילדים לא נתת לו עד היום אבטלה אז בשביל שילדיו לא יהיו רעבים הוא לוקח סיכון לספר בשקט בשחור ואם נגיד יקבל קנס של 5 אלף האם הוא יצליח לצאת מזה?
ואם נגיד אותו ספר יקנס ב20 אלף אז אתה אומר אני אהרוג אותו יקבור אות יעשה לו מצבה ובכסף שנשאר אקנה כיבוד גם לאזכרה שלו….

גנץ גילה את פרצופו, שונא ישראל

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו