Olivier Fitoussi/Flash90

השר ישראל כץ: "יש הפרות גם במגזר החילוני – זה פוגע ביכולת להיאבק בקורונה"

שר האוצר התייחס הבוקר להלוויות גדולי ישראל אמש ואמר כי רואים גם הפרות ופגיעות במגזר החילוני, לדבריו, "כל האירועים האלה פוגעים ביכולת שלנו להחזיר את המשק לפעילות". עוד הוסיף השר כי הוא יתמוך ויציע את פתיחת המסחר בסוף הסגר במתווה שיציג זאת בשל המשבר הכלכלי
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

לאחר שהממשלה אישרה הלילה את הארכת הסגר, שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס הבוקר (שני) למאבק בקורונה ולמשבר הכלכלי. לדבריו, הוא יתמוך ויציע את פתיחת המסחר בסוף הסגר במתווה שיציג. הוא אף התייחס להלווית ראשי הישיבות אמש בירושלים ואמר כי "האירועים האלה פוגעים ביכולת שלנו להחזיר את המשק לפעילות".

בריאיון שהעניק הבוקר לכאן רשבת ב' התייחס שר האוצר ישראל כץ למראות אתמול בירושלים, במסגרתם השתתפו עשרות אלפים בהלוויותם של זקני ראשי הישיבות, "הלוויה בירושלים פגעה ביכולת להיאבק בקורונה, אבל אנחנו רואים פגיעות גם במגזר החילוני. כל האירועים האלה פוגעים ביכולת שלנו להחזיר את המשק לפעילות", אמר כץ.

"עמדתי הברורה", הבהיר כץ באשר לדרך היציאה מהסגר, "היא שצריך לפתוח את כל המסחר והעסקים מיד בסיום הסגר. ביום רביעי יהיה דיון בו אביע עמדה מנומקת מדוע לעשות זאת, בגלל כמות המחוסנים הגבוהה ומקבלי הדרכונים הירוקים. צריך לפתוח את העסקים ללא קהל, הקניונים".

"התשובה המרכזית היא החיסונים ואני תמכתי בסגר קצר ואינטנסיבי. היתרון המרכזי של ישראל הוא רמת ההתחסנות הגבוהה ובקצב הולך וגובר. מי שקיבל את שני החיסונים הוא מחוסן, הדרכונים הירוקים צריכים לבוא לידי ביטוי. אם עסק נפתח ומקפיד על התו הסגול, אז צריך לפתוח את המסחר והמסעדות והתרבות בהדרגה", אמר.

שר האוצר המשיך והתייחס לתוכניות הכלכליות שהציגו הוא וראש הממשלה: "העברנו מעל למיליארד שקלים למשרד הבריאות כדי לתגבר את בתי החולים. אני התגייסתי באופן אישי כדי לסייע לבתי החולים הציבוריים. מערכת הבריאות הייתה צריכה להיערך יותר טוב בנושא ספיקת בתי החולים".

"אני מבין את המומחים", אמר עוד שר האוצר, "הם מדברים על היבט אחד, יש להם נימוקים. האזרחים צריכים לקבל הגנה רפואית אבל כמו שאתם עובדים ברדיו, האנשים צריכים לחזור לעסק שלהם. אי אפשר להציג אותי כשר חסר אחריות שאומר 'בואו נפתח הכל', אבל אין נוסחה סטרילית שאומרת 'אנחנו בתנאי מעבדה' בלי לפגוע במשק. לישראל יש מנוע עוצמתי שמבקש לחזור ולעבוד".

כתבות קשורות

בליכוד הוחלט לנתק מגע מיו"ר הקואליציה: "חציית קו אדום והולכת שולל"
מספר החולים במצב קשה הוכפל תוך שבוע, מחר יוחלט בעניין החיסון השלישי
אושר בכנסת החוק שמבטיח ללפיד את ראשות הממשלה, האופוזיציה נטשה
גל חום מגיע לאזור: "מזג אוויר קיצוני" • האזינו לתחזית
מעצר "סוכני המוסד": באיראן מפרסמים תיעוד מהמעקב אחרי הרשת • צפו
שריפה משתוללת סמוך לכינרת: רוחצים חולצו בסירות • צפו
המכון למחקרי ביטחון לאומי: "לוודא שיש אופציה צבאית אמינה מול איראן"
המשטרה הפעילה סוכן סמוי שהביא למעצר סוחרי נשק לפעילות טרור • צפו
שריפת ענק בגליל העליון פגעה בקו חשמל - שיבושים בקריית שמונה • צפו
משרד הבריאות: אפשר במקרים חריגים לחסן בני 5 עד 11
בשתיים לפנות בוקר: הח"כ החרדי לימד את הערבי גמרא • צפו
בדיקות ביתיות ובדיקות מהירות: כל מה שצריך לדעת על הבדיקות החדשות

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן