Oren Ben Hakoon/POOL

מפלגות הציונות הדתית יתאחדו? ח"כ סמוטריץ': "מאשימים אותי, וזה דוקר"

הבית היהודי הסכימו לוותר לבצלאל סמוטריץ' על ראשות המפלגה בתמורה להנהגה משותפת • יו"ר הציונות הדתית הסביר את שתיקתו במהלך המו״מ לאחדות המתנהל בשעות אלו, והתלונן על ההכפשות נגדו: "לא כבוד ולא שררה אני מבקש"
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

האם מפלגות הימין שלא עוברות את אחוז החסימה יתאחדו, או שמא ישרפו שוב רבבות קולות? בינתיים, ימים ספורים לפני סגירת הרשימות, מתנהל עדיין מו"מ בין מפלגת הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ' והבית היהודי בראשות חגית משה.

אחרי שדרשו את המקום הראשון ברשימה, הבינו בבית היהודי כי מדובר בבקשה מוגזמת יחסית לכוחם בסקרים, והסכימו לוותר על כך. בתמורה, הם דורשים הנהגת משותפת בראשות המפלגה.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' פרסם הצהריים סרטון בו הוא מעדכן בהתרחשויות הפוליטיות ומבהיר כי לא ינהל את המו"מ פומבית. "הימים האלה של הרכבת הרשימות הם ימים מורכבים. יצאנו לדרך חדשה-ישנה של הקמת מפלגה ציונית דתית אחת, גדולה ומאוחדת".

"לא עוד ריצ'רצ'ים מאולצים של הרגע האחרון, המטרה שלנו היא הקמת מפלגה אחת רחבה, חברית ומאוחדת. כזו שתכיל את הגוונים כולם, תתן להם ביטוי ותאפשר להם להרגיש בבית ביחד".

סמוטריץ' התלונן, "אני שומע טענות כלפיי בימים האחרונים. יש אפילו שמאשימים אותי ביהירות ופלגנות. וזה דוקר, ופוצע וכואב מאוד. זה קורה כי בניגוד לאחרים שמנהלים קמפיינים ומשאים ומתנים בתקשורת אני החלטתי לשתוק. זו התובנה המרכזית ביותר שלי משלוש סבבי הבחירות הקודמים, שבהם ביזינו את עצמנו ובעיקר את הציבור במריטת נוצות הדדית ברחובה של עיר".

"החלטתי שהפעם את עבודת ההיערכות נעשה בשקט מאחורי הקלעים ונצא אליכם עם תוצאה סופית הטובה ביותר שנצליח להשיג ובאווירה טובה. אתם מכירים אותי לא מאתמול. בשנתיים האחרונות ויתרתי שוב ושוב על מקומי ותפקידי ועשיתי זאת בשמחה בשביל האחדות".

לדבריו, "לא כבוד ולא שררה אני מבקש. מה שכן אני מבקש זה לבנות עבורכם את הדבר הטוב ביותר שאפשר. ביום חמישי יסגרו הרשימות ואני מקווה שנצליח בע"ה להציג לכם מוצר שנוכל כולנו לשמוח בו ולהיות גאים בו".

כתבות קשורות

ישראל הולכת לחיסון שלישי? ועדת החיסונים תתכנס ותצביע בעד המהלך
לאור הטענות נגדה: נציגים ממשרד הביטחון ערכו בדיקה בחברת הריגול
לאחר הביקורת על בכירי משרד הבריאות: רה"מ בנט נזף בשרת החינוך
הקיץ בשיאו: עומסי חום כבדים בהרים ובפנים הארץ • האזינו לתחזית
ממונסי, לונדון וויליאמסבורג: אלה שמות הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס
אֲבָרֲכָה אֶת ה' בְּכָל עֵת • הרב פנחס זביחי • צפו
חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות

3 תגובות

 1. מה שיקבע אם סמוטריץ' יהיר ופלגן או לא יהיה לו התשבחות שהוא מפזר לעצמו אלא האם יצטרף לאיחוד עוצמה יהודית ונעם, שתי מפלגות שכוונתן *באמת* לשם שמיים – או לא

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture