אושרה תוכנית הרכש של צה"ל: 9 מיליארד דולר למטוסים ומסוקים מארה"ב

Moshe Shai/FLASH90

אושרה תוכנית הרכש של צה"ל: 9 מיליארד דולר למטוסים ומסוקים מארה"ב

השרים אישרו את התוכנית שתאפשר לחיל האוויר לרכוש מארה"ב ב-9 מיליארד דולר מטוסי תדלוק, מסוקי תובלה, טייסת נוספת של F-35 וחימושים חדישים למטוסי הקרב, כפי הנראה פצצות חודרות בונקר. התוכנית אושרה לאחר עיכוב של 3 שנים, משרד האוצר התנגד

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

לאחר שלוש שנות המתנה, ועדת השרים להצטיידות אישרה היום (ראשון) את תוכנית הרכש של צה"ל, בדגש על חיל האוויר. הועדה אישרה לחיל האוויר לרכוש מסוקים, מטוסי קרב ומטוסי תדלוק בהיקף של תשעה מיליארד דולר, מתוך 41 מיליארד דולר של תוכנית הסיוע לעשור.

השרים אישרו את תוכנית הרכש שדרש צה"ל אחרי שעות של דיונים בנושא. מדובר באישור עקרוני לתשלום תשעה מיליארד דולר לרכש מטוסי תדלוק KC-46 של בואינג , מסוקי תובלה שחיל האוויר יבחר בין הצ'ינוק של בואינג לסופר יסעור של לוקהיד מרטין, וכן חימושים חדישים למטוסי הקרב, ככל הנראה פצצות חודרי בונקר. בנוסף אושר לרכוש לפחות טייסת נוספת של F-35.

במשרד האוצר התנגדו לעסקה מפני שכדי לבצע אותה, יש לקחת הלוואות מבנקים אמריקניים והתשלום עליהן הוא 220 מיליון דולר. באוצר לא רצו להסתכן והביאו התנגדות לכך.

מנגד, במערכת הביטחון חששו להגבלות קווי הייצור של כלי הטיס החדשים, אם ישראל תמשיך ותדחה את הזמנותיה במסגרת הרכש. החשש התגבר לאור הבחירות שבפתח, שהיו אמורות לדחות עוד יותר את קידום המהלך על ידי הדרג המדיני. שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי דחקו בוועדת השרים להתכנס ולאשר לפחות את מנגנון הרכש.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell