נתניהו מגיע לבית המשפט. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שלב ההוכחות במשפט נתניהו: ראש הממשלה – על ספסל הנאשמים

השלב המרכזי במשפט המתנהל נגד ראש הממשלה התקיים היום (שני) בבית משפט המחוזי בירושלים • מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו, היושב על כסא הנאשמים וכופר באישומים נגדו • הדרישה: לדחות את הדיונים עד לתום מועד הבחירות

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

יותר מארבע שנים אחרי תחילת החקירות נגדו, היום (שני) נפתח השלב המרכזי במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו המואשם בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושת התיקים בהם הועמד לדין.

נתניהו יתיישב על כסא הנאשמים בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם הוא צפוי לכפור בהאשמות נגדו, כמו גם הנאשמים האחרים: בעלי חברת בזק שאול ואיריס אלוביץ', ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס.

הדיון המרכזי יתנהל באולם ששופץ לאחרונה במיוחד לטובת המשפט המתוקשר והורכב למעשה משני אולמות ישנים – וזאת בכדי לאפשר את הניהול התקין של המשפט למרות מגבלות הקורונה.

אחרי שיכפרו באישומים, יתקיים דיון בעל פה בכמה בקשות שהגישו סנגורי ראש הממשלה, ובהן בקשות למחוק סעיפים מכתב האישום בטענה שנתניהו לא נחקר לגביהם. כמו כן, יעלו לדיון בקשות לבטל את כתב האישום בשל פגמים, לשיטת סנגורי נתניהו, באישורים שנתן היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לקיום החקירות.

בסיומו של הדיון ייקבע על ידי השופטים ימי דיון נוספים וצפופים: כשלושה ימים בכל שבוע. בשלב הבא של המשפט צפויה התובעת ליאת בן ארי לשאת את נאום הפתיחה, וגם – עדותו של אילן ישועה מנכ"ל 'וואלה', מי שממלא את משבצת עד התביעה המרכזי בתיק וואלה-בזק (4000)

ומה בדבר מערכת הבחירות שבפתח? עורכי דינו של נתניהו יבקשו שלב זה יידחה לאחר הבחירות, ומנגד – עדי התביעה יאמרו שאין השפעה של מערכת הבחירות לבין מהלך המשפט.

על נתניהו להיות באולם בית המשפט בזמן הדיונים, אם שאלתם. אך עליו, בד בבד, להמשיך ולשמש כאש ממשלה מתפקד לכל דבר ועניין. כיצד יעשה זאת, ועד כמה יתחשבו השופטים בצרכיו הפוליטיים, המדיניים והניהוליים – זאת סוגיה שאיננה ברורה דיה, ונאלץ להמתין ולראות.

2 תגובות

ביבי אנחנו איתך גם אם ירשיעו אותך

"מדבר שקר תרחק" – אין "ספסל נאשמים" ולא "כסא נאשמים" בבית המשפט. לפי דרישת בית המשפט נתניהו נכח בחלקו הראשון של הדין והלך לדרכו. כותרת הידיעה היא פייק ניוז מוחלט.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell