נתניהו עם עורכי דינו הבוקר בביהמ"ש. צילום: Reuven Kastro/POOL

ללא החלטות: תם הדיון בשלב ההוכחות במשפט רה"מ; לא נקבע מועד לדיון הבא

הדיון הראשון בשלב ההוכחות במשפט נתניהו בתיק 4000 - הסתיים לפני זמן קצר, אך טרם נקבע מועד לדיון הבא • סנגוריו של נתניהו: "דורשים לדחות את הדיון לעוד 3-4 חודשים" • השופטת: "נשקול הכל ונוציא החלטות" • כך התנהל הדיון - דקה אחרי דקה

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר היום (שני) כי הוא כופר בכתב האישום נגדו בבית המשפט המחוזי בירושלים. הוא עזב את האולם ברגע שהתאפשר לו לעשות כן, לאחר שקיבל פתק שתוכנו לא ידוע. גם יתר הנאשמים בתיקי האלפים, בעלי וואלה ובזק לשעבר שאול אלוביץ' ורעייתו איריס אלוביץ' ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, השיבו בעל פה כי הם כופרים באישומים.

בתחילת הדיון אמרה השופטת פרידמן פלדמן: "מר נתניהו בוקר טוב. אני מניחה שאדוני ראה את התשובה הכתובה לאישום, אתה מאשר שזו התגובה לאישור?"
רה"מ בנימין נתניהו: "אני מאשר"
השופטת פרידמן פלדמן: "מר אלוביץ', ראית את התשובה הכתובה ואתה מאשם את הדברים?"
שאול אלוביץ': "מאשר"
השופטת פרידמן פלדמן: "גברת אלוביץ'? מאשר שזו תשובתך לאישום, ראית אותה?"
איריס אלוביץ': "מאשרת"
השופטת פרידמן פלדמן: "מר מוזס?"
מוזס: "מאשר"

כעת מתקיים דיון בעל פה בכמה בקשות שהגישו סנגורי ראש הממשלה, ובהן בקשות למחוק סעיפים מכתב האישום בטענה שנתניהו לא נחקר לגביהם. כמו כן, יעלו לדיון בקשות לבטל את כתב האישום בשל פגמים, לשיטת סנגורי נתניהו, באישורים שנתן היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לקיום החקירות.

12:51 – תם הדיון. השופטת פרידמן-פלדמן: "נשקול את הכל ונוציא החלטות"

12:41 – עורכי דינם של נתניהו ואלוביץ' אומרים כי "תיק 4000 לא בשל, ועל כן אנו דורשים להתחיל את שלב ההוכחות בו רק בעוד שלושה או ארבעה חודשים, והשופטת מגיבה: "כבר לפני חודשיים ידעתם שהתיק אמור להתנהל".

12:24 – עו"ד עוזר יוצאת כנגד הפרקליטות: "אתם מגלגלים אותנו בהליכי סרק. הכל בפרקליטת מקבל פרשנות יצירתית, גם הסרטונים וגם התמלילים. תיק המוצגים חייב להגיע יותר משבועיים לפני העדות של אילן ישועה. ואנו מבקשים את עזרת ביהמ"ש – להערך בצורה ראויה".

12:17 – עו"ד רוזן עוזר טוענת בשמה של איריס אלוביץ': "הטענה של המדינה שהכל מתנהל כמובל – איננה נכונה".

12:00 – בניגוד לבקשת בן ארי, נרשמת התנגדות מצד פרקליטים באולם להצעתה להקדים את תיק 4000 בדיון.

11:54 – ‏ליאת בן ארי: ייתכן שיהיו שינויים בסדר העדים. ייתכן שנעיד בקרוב חלק מעדי תיק אלף.

11:15 – השופטת פלדמן: אנחנו לא רואים אישורים לחקירת נתניהו בתיק 4000. ליאת בן-ארי: אולי נכון היה שהאישורים לפתוח בחקירות בתיקי 1000 ו-4000 היו ניתנים בצורה אחרת.

11:12 – השופטת רבקה פרידמן-פלדמן מקשה על התובעת בן ארי. "אני לא שומעת תשובה חד-משמעית. האם כל מה שיש בפרוטוקולים זה כל האישורים, או שיש אישורים שלא תועדו בשום מקום?". בן ארי השיבה לה כי "באופן עקרוני האישורים נמצאים בפרוטוקולים". השופטת הוסיפה להקשות ותהתה בפניה: "ואם זה לא נמצא, מה המשמעות?".

9:51 – השופטת פרידמן-פלדמן פונה לסנגורו של נתניהו עו"ד בעז בן-צור: "אדוני הגיש בקשה של 37 עמודים, כולל פסיקה מפורטת. אדוני יתמקד". בן-צור השיב לה: "הסוגיה הזו היא סוגיה רצינית. אני מבקש לתת לי לסיים את הטיעון כי יש בה טענה מהותית". פרידמן-פלדמן ענתה: "אני מבינה שהטענה מהותית אבל אורך הרוח מוגבל".

9:44 – שיירת ראש הממשלה עזבה את בית המשפט המחוזי בירושלים. הדיון ממשיך להתנהל.

9:38 – אחרי שקיבל לידיו פתק, נתניהו עזב את אולם בית המשפט, באומרו: "תודה רבה כבודכם". מבחינה חוקית, ראש הממשלה אינו נדרש לשהות בשלב הדיון בחומרי החקירה, ועל כן הותיר את הייצוג לעורכי דינו עמית חדד ובעז בן-צור.

הציטוטים מתוך הדיווחים ב'וואלה', 'ווינט', אביעד גליקמן מ'חדשות 13'

גלריה מאולם בית המשפט, הבוקר. צילום: ראובן קסטרו, פלאש 90 (פול)

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell