אילוסטרציה. צילום: Moshe Shai/FLASH90

סוף טוב: הצעירה ממודיעין עילית שחצתה לסוריה – בדרכה לישראל • צפו

בהמשך למאמצים של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין - בשעה זו הצעירה הישראלית עושה את דרכה לישראל לאחר שחצתה את הגבול לסוריה והוחזקה בידי הסורים. נתניהו הודיע על כך ואף הודה לנשיא רוסיה פוטין שפעל בעניין

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם


רה"מ נתניהו מבשר על שחרורה של הנערה
לאחר מאמצים ארוכים שכלל משא ונתן מתמשך בין סוריה לישראל בתיווך רוסיה, הנערה הישראלית מהעיר מודיעין עילית שחצתה את הגבול לסוריה עושה את דרכה בשעות אלו חזרה לישראל – כך בישר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "בהמשך למאמצים של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין – בשעה זו אזרחית ישראלית עושה את דרכה לישראל לאחר שחצתה את הגבול לסוריה והוחזקה בידי הסורים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: ״לפני ימים אחדים צעירה ישראלית חצתה את הגבול לסוריה. אני שוחחתי פעמיים עם ידידי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. ביקשתי את עזרתו כדי להשיב אותה, והוא אכן פעל".

נתניהו הוסיף: "אני מבקש להודות לו על שנרתם שוב להשבת אזרחים ישראלים ארצה. ישראל תמיד עשתה ותמיד תעשה כל מה שביכולתה כדי להשיב את אזרחינו לארץ. אני מבקש להודות לנשיא המדינה, ראש המל״ל, מתאם השבויים והנעדרים, צה״ל, שב״כ, מוסד, משרד הביטחון, משרד החוץ ולכל מי שעזר בפעולה החשובה הזאת. תודה לכם".

על פי הודעת לשכת ראש הממשלה, נתניהו שוחח עם נשיא רוסיה פוטין פעמיים בימים האחרונים, בתאריכים 8.2.21 וב-13.2.21, וביקש לסייע לישראל כדי להשיב אזרחית ישראלית. הנשיא פוטין נענה בחיוב לבקשת ראש הממשלה נתניהו שהודה לו על הסיוע. ראש המל"ל והיועץ המדיני לנשיא רוסיה המשיכו ברצף שיחות על מנת להשלים את פרטי החזרת האזרחית.

עוד נמסר בהודעה, "מדינת ישראל מבקשת להביע הערכה לפעולות נשיא רוסיה וכמחווה של רצון טוב ישראל החזירה לסוריה שני רועי צאן שנכנסו לישראל וכן תקצר בשלושה חודשים את עבודות השירות (באמצעות חנינה) של ניהאל אל-מקת".

כזכור, נערה מרקע חרדי שהתגוררה בעיר מודיעין עילית חצתה בשבועות האחרונים את הגבול לסוריה שם נתפסה כעבור זמן מה והוחזקה בידי הסורים, כעת לאחר מגעים ארוכים היא שוחררה אמש לרוסיה ובשעות אלו היא עושה את דרכה חזרה לישראל.

מוקדם יותר היום דווחנו כי הצעירה הישראלית שהייתה כלואה בסוריה חצתה את הגבול לפני שבועיים למרות שבאזור שרר מזג אוויר קשה, שכלל רוחות עזות, גשם וקור – כך עלה היום מהתחקיר התקרית לפי גורמי ביטחון שפורסם ב'וואלה'.

על פי הדיווח לאחר שהנערה שחצתה את הגבול, היא החלה לצעוד באחד הנחלים וירדה בשיפוליו לכיוון סוריה, עד שהגיעה לאחד הכפרים שבאזור. צה"ל לא ידע על חציית הגבול בזמן אמת, ועד כה לא אותר המיקום המדויק שבו חצתה. בשבועות האחרונים מאז חציית הישראלית, צה"ל הגביר את רמת הרגישות מול רועי צאן באזור הקו הכחול. גורמי ביטחון העריכו כי מעצר שני רועי הצאן בוצע בהנחה שישמשו כקלף מיקוח למשא ומתן עתידי.

לאחר שהתקבלה הפנייה מצד גורמים רוסים בסוריה על המקרה, התבצע תחקיר מעמיק שהעלה כי הישראלית חצתה את הגבול מישראל לסוריה במרחב שאין בו גדר, וגם לא מכשול מעכב. לפי הערכות גורמי הביטחון, הצעירה עברה בשטח המוגדר כ"אזור מת" לתצפיות ומעקב, ולכן עד כה לא אותרה תמונה מדויקת או סרטון וידאו שמתעד את החצייה באזור.

על פי התחקיר הצה"לי שפורסם ב'וואלה' התצפיתניות והסנסורים הקיימים במרחב לא התריעו על כל אירוע חשוד במקום. גורמי הביטחון הדגישו כי למרות שהחצייה לא תועדה ואין במרחב גדר, יש לצה"ל בשטח אמצעי איסוף וסנסורים, שיודעים לזהות חצייה משטח סוריה לישראל בכל המרחב.

בתוך כך, העיתונאי עמוס הראל חושף ב׳הארץ׳ כי הצעירה הישראלית שחצתה את הגבול ב-2 בפברואר, ניסתה בעבר לחצות את הגבול – עם רצועת עזה – אולם נבלמה אז בידי כוח צה״ל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell