צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אייכלר: "צריכים להתקומם נגד ההסתה כיהודי אמריקה שנלחמים בכל ביטוי אנטישמי"

דבריו נאמרו לאחר שוועד יהודי אמריקאי מחה בחריפות נגד בדיחה שזרק שדרן: "ישראל כבר חיסנה מחצית מן האוכלוסייה. אפשר לנחש שחוסנה המחצית היהודית שם". אייכלר: "עלינו לשנס מותניים ולא להתרפות במלחמה הזאת נגד אויבינו מבפנים. זאת מלחמת הקיום שלנו בארץ הזאת"
 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

בעקבות יהודי אמריקה הנאבקים נגד "חופש הביטוי" האנטישמי אמר ח"כ ישראל אייכלר: "החרדים בארץ צריכים להתקומם נגד ההסתה כיהודי אמריקה שנלחמים בכל ביטוי אנטישמי". דבריו נאמרו לאחר שוועד יהודי אמריקאי מחה בחריפות נגד בדיחה שזרק שדרן: "ישראל כבר חיסנה מחצית מן האוכלוסייה. אפשר לנחש שחוסנה המחצית היהודית שם"

ועד יהודי אמריקאי העוקב אחר התקשורת האמריקאית יצא בתגובה חריפה נגד בדיחה אנטישמית וביקש מהתקשורת האמריקאית להוקיע את האמירה הלא נכונה והמסיתה נגד ישראל.

בהודעת הוועד היהודי נמסר כי "הטענה שקרית לחלוטין: כל ישראלי, ללא קשר לדת או מוצא אתני, זכאי לחיסון נגד קורונה, ויותר משני שליש מאזרחי ישראל הערבים מעל גיל 60 כבר התחסנו. "הבדיחה" אינה רק לא נכונה – היא מסוכנת. זאת עלילה מודרנית כמו של משטר אנטישמי קלאסי שהיווה השראה לרצח המוני של אינספור יהודים לאורך מאות שנים".

"בימי הביניים נשרפו אלפי יהודים על המוקד לאחר שהאשימו אותם במחלות, וטענו כי היהודים מגנים על עצמם בלבד. במאה העשרים האשימו הנאצים את היהודים בהפצת מחלות והשתמשו בשקר הזה כדי להצדיק כליאת יהודים בגטאות וביצוע רצח המוני של יהדות אירופה".

ח"כ ישראל אייכלר שיבח את סגנון התגובה האגרסיבית והשיימינג שעשו לשדרן האנטישמי ואת הדרישה להתנצלות הערוץ. "כך צריכים החרדים בישראל להילחם בתקיפות נגד ההסתה האנטישמית בארץ. רק כך נמנע את הסכנה שבהתרת דמם של החרדים" – אמר.

"זה כבר מאה שנים שיהודי אמריקה לא מאפשרים שום ביטוי נגד היהודים, בלי להגיב בנחרצות. הם פועלים בכל הרמות, מחקיקה ועד החרמת מפרסמים וכלי תקשורת שיוצרים סטריאוטיפים על יהודים. על המגזר החרדי בארץ ישראל ללמוד מיהודי אמריקה ולהגיב כך להסתה המשתוללת נגדנו בארץ אבותינו. אסור לאפשר אפילו את הבדיחה הקלה הראשונה. אחרת נגיע לרמת שנאה ואיבה מסוכנת, אותה חשים היהודים החרדים בכל פינת רחוב. רק כאשר מגיבים בחריפות נגד תקשורתנים ומוקיעים כל פוליטיקאי שמקדש את הזכות להסית, יש אפשרות לגדוע את המסע המטורף הזה באיבו.

"כאשר החרדים שותקים ככבשים, התוצאה היא סגנון אנטישמי של מפלגות ואנשי התקשורת, שמסיתים את ההמון נגד החרדים ומעוררים זעם תוקפני, שכל בני המגזר החרדי חשים אותה על בשרם. באמריקה לא שותקים למי שמציג את החרדים כאילו הם מפיצי המחלה. עלינו לשנס מותניים ולא להתרפות במלחמה הזאת נגד אויבינו מבפנים. זאת מלחמת הקיום שלנו בארץ הזאת. הטענות כאילו בזה מחזקים את המסיתים, אינן מקובלות בדיוק כפי שהן לא מתקבלות על ידי יהודי ארצות הברית".

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. כעת נזכרת, אפוא היית כשכתבו בלי הפסק כל הולכי הבטל כמו אילן שחר, ארלוזורוב שטרסלר, לפיד וליברמן וכו', שהחרדים אוכלי חינם, פרזיטים ולא משלמים מסים, למה לא עשית חוק נגד ההסתה האנטישמית הזאת?

 2. השוואה מטומטמת. אייכלר מכיר היטב את השיר החרדי: "ובשלטון הכופרים אין אנו מאמינים"… מצד אחד אינם מאמינים במדינה ומצד שני בוכים על אנטישמיות…

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן