חוף מבצר עתלית. צילומים: דן בירון, המשרד להגנת הסביבה

זיהום חופי ישראל: נמשכות פעולות הניקוי של גושי הזפת שנפלטו מהים

זרמי הים סוחפים איתם שאריות זפת שנשארו בים. במשרד להגנת הסביבה צופים כי בימים הקרובים תיתכן הגעת גושי זפת נוספים בחופי ישראל, בהתאם לכיווני הזרמים ולשינויים בגובה הים

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

המשרד להגנת הסביבה מעדכן כי משעות הבוקר היום (חמישי), בשל זרמים בים, נפלטו גושי זפת מהים באזור חיפה – בעיר חיפה, וכן טירת כרמל, עתלית, נווה ים וחוף הבונים.

זרמי הים סוחפים איתם שאריות זפת שנשארו בים, בעיקר בקרבת החוף, ועל כן פליטות אלה מהים היו צפויות, וגם בימים הקרובים תיתכן הגעת גושי זפת נוספים בחופי ישראל, בהתאם לכיווני הזרמים ולשינויים בגובה הים. יש לציין, כי ההיקף הוא מקומי.

כבר בשעות הבוקר המוקדמות, הגיעו מאות מתנדבים לחופים אלו באופן מהיר, במטרה לנקות את הזפת שנפלטה מאמש. המועצה האזורית חוף הכרמל מפעילה את תוכנית החירום המקומית שלה לטיפול בתקרית מקומית של זיהום חופים בשמן.

בתוך כך, 30 מעובדי בית החולים רמב"ם מכל המגזרים – רופאים, אחיות, אנשי משק וכלכלה פשטו מוקדם הבוקר על אחת מרצועות החוף בחוף הבונים להשתלב במבצע הלאומי הענק לניקוי חופים. את קבוצת המתנדבים הוביל מנהל רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל. היוזמה לשילוב מרכזים רפואיים במבצע ניקיון החופים הוא של משרד הבריאות, ורמב"ם נענה מייד לאתגר.

"כולנו חלק אינטגרלי מהסביבה " אמר ד"ר הלברטל, "וכשהסביבה חולה, כולנו חולים. פה יש לנו אתגר שאינו רפואי, אבל מחייב את כולנו לתת כתף ולהיות חלק מהמאמץ הלאומי".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell