צילום: Tomer Neuberg/Flash90

בג"ץ הפך את החלטת ועדת הבחירות: אבתיסאם מראענה תוכל להתמודד לכנסת

למרות שוועדת הבחירות המרכזית פסלה אותה, השופטים קבעו כי מספר 7 ברשימת המפלגת העבודה תוכל להתמודד לכנסת. איתמר בן גביר: "שוב בית המשפט מוכיח שהוא לא מסוגל לפסול תומכת טרור. על עשירית מדבריה של מראענה נפסלו בן ארי, מרזל וגופשטיין, ולהם לא הועילה כל התנצלות"
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

בית המשפט העליון ביטל היום (ראשון) את החלטת ועדת הבחירות המרכזית ואישר את מועמדותה השנויה במחלוקת לכנסת של אבתיסאם מראענה, מהמקום השביעי ברשימת העבודה.

בדיון שנערך בבבית המשפט בשבוע שעבר התנצלה מראענה על הפוסטים שפרסמה בעבר. בין היתר אמרה מראענה כי הטענה לפיה קראה להשמיד את זכרון יעקב יצאה מהקשרה, "באופן חד משמעי שלא משתמע לשתי פנים, אני מתנצלת על כל דבר אחד שהיה יכול להישמע גזעני מסית או פוגעני", הבהירה. היא הסבירה כי "אמא שלי ניקתה שם בתים במשך 25 שנה. לא קראתי להשמיד את זכרון יעקב". עוד הוסיפה: "אני מתנצלת ושוב חוזרת בי מהדברים".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הביע התנגדות לפסילתה עוד טרם התקבלה החלטה בוועדה הבחירות המרכזית. בעמדתו לוועדת הבחירות המרכזית כתב: "לא הוצגה בבקשות הפסילה תשתית ראייתית שיכולה לאפשר פסילת מועמד מלהתמודד בבחירות לכנסת, ולפיכך דין הבקשות להידחות". למרות זאת, הוועדה פסלה אותה ברוב של 16 מול 15.

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר, שייצג את מפלגת הציונות הדתית שעתרה נגד התמודדותה של מראענה, אמר בעקבות ההחלטה היום: "שוב בית המשפט מוכיח שהוא לא מסוגל לפסול תומכת טרור. ההחלטה המבישה ומנוגדת לחוק להכשיר את מי שקוראת להשמיד את זכרון יעקב, לועגת לניצולי שואה ובזה לחיילי צה"ל – מעלה מסקנה אחת בלבד: בבחירות הקרובות יש לעם ישראל הזדמנות לבחור ממשלת ימין חזקה עם ציונות דתית גדולה, שתגוון את הרכב בית המשפט העליון ותבצע את התיקונים הנדרשים במערכת המשפט".

בן גביר הוסיף כי "כל בר דעת מבין שהנימוקים לפיהם מראענה "התנצלה" על דבריה שווים כקליפת השום ועל עשירית מדבריה של מראענה נפסלו ד"ר בן ארי, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין, ולהם לא הועילה כל התנצלות. כעת יש הזדמנות נדירה להביא להקמת ממשלה שתערוך רפורמה אמיתית בעולם המשפט".

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, אמר בתגובה להחלטת בית המשפט באשר להתמודדותה של אבתיסאם מראענה: "בית המשפט העליון שוב נכשל ערכית ומוסרית בהגנה על הערכים הבסיסיים ביותר של מדינת ישראל, בראשם זכר קורבנות השואה. החלטת השופטים להתיר התמודדות לכנסת למי שביזתה את ששת המיליונים בכוונה לפגוע היא טעות קשה. זוהי עוד הוכחה לכך שבתי המשפט זקוקים לשינוי יסודי ולרפורמה מקיפה, בראש ובראשונה בשיטת בחירת השופטים".

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן