מתיחות בין המעצמות: ארה

Official White House Photo by Lawrence Jackson

דיווח: ארה"ב תטיל סנקציות על בכירים ברוסיה המעורבים בהרעלת נבלני

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות, הגורמים סירבו לציין על אילו גופים או אישים יופעלו הסנקציות. משרד החוץ האמריקני טרם מסר את תגובתו לדיווח, אך ככל הנראה הדבר יקרה כבר בזמן הקרוב. עוד דווח כי גם האיחוד האירופי יטיל היום עיצומים על רוסיה

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

ממשל ארצות הברית ארצות הברית צפוי להטיל עוד השבוע סנקציות על בכירים רוסים הקשורים להרעלת מנהיג האופוזיציה, אלכסיי נבלני. כך דיווחה הלילה (שלישי) סוכנות הידיעות רויטרס, מפי גורמים רשמיים המעורבים בנושא.

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות, הגורמים סירבו לציין על אילו גופים או אישים יופעלו הסנקציות. משרד החוץ האמריקני טרם מסר את תגובתו לדיווח, אך ככל הנראה הדבר יקרה כבר בזמן הקרוב.

רשת NBC דיווחה כי גם האיחוד האירופי יטיל היום עיצומים על רוסיה במהלך מתואם יחד עם ממשל ארצות הברית החדש של הנשיא ג'ו ביידן, האירופים מעוניינים לתרגם למעשים את התנגדותם למאסרו של איש האופוזציה אלכסיי נבלני והרעלתו בשנה שעברה.

כזכור, מנהיג האופוזיציה הרוסית אלכסיי נבלני, שהורעל לפני חמישה חודשים – לטענתו – בידי שליחיו של נשיא רוסיה פוטין ואושפז במצב קשה, נחת לפני כחודש וחצי בנמל התעופה שרמטייבו במקום בנמל וונוקובו כמתוכנן. דוברו של נבלני שהתלווה אליו לטיסה אמר לעיתונאים על המטוס: "עד הדקה האחרונה סירבנו להאמין, הם כה מפחדים". מיד לאחר נחיתתו הוא נעצר.

המטוס נחת בשדה התעופה שרמטייבו מצפון למוסקבה, זאת לאחר שהוסט על ידי רשויות התעופה ברוסיה. ההוראה לנחות בנמל תעופה אחר התקבל לאחר שמהומה פרצה בוונקובו, שדה התעופה שבו היה אמור לנחות איש האופוזיציה, מדרום למוסקבה.

תומכיו של נבלני ומומחים שונים סבורים כי הסטת המטוס ממסלולו המקורי נועדה למנוע מפגן תמיכה במתנגדו החריף של הנשיא ולדימיר פוטין, על אף שבאופן רשמי הקרמלין מזלזל בו. בחודש שעבר אמר פוטין כי נבלני הוא "שום דבר", וצחק כי אילו רצו שירותי הביטחון לחסל אותו, הם היו "מסיימים את העבודה".

נבלני ורעייתו יוליה טסו עם עשרות עיתונאים שליוו אותם למוסקבה. לאחר שהודה לאנשי חברת התעופה באנגלית, הוא התיישב במושב החלון בשורה 13, ונראה במצב רוח טוב. "אילו דברים רעים יכולים לקרות לי ברוסיה? יעצרו אותי? אני חף מפשע", אמר לתקשורת. "חזרתי, הבית שלי פה. אני לא מפחד מכלום כי אני יודע שהצדק איתי".

נבלני נידון ל-3.5 שנות מאסר על תנאי בעקבות הרשעה בעבירת גניבה. הוא טוען שההרשעה היא חלק מרדיפה פוליטית. במסגרת העונש נדרש נבלני להיות תחת השגחת הרשות לפיקוח פלילי ברוסיה. שירות בתי הסוהר דרש בחודש שעבר מנבלני לחזור הביתה – ואיים שאם לא יעשה זאת בהקדם הוא ייכלא כשישוב.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell