Miriam Alster/FLASH90

אלקין חשב שמדבר עם דרעי וחשף מדוע איווט צונזר מהקמפיין • האזינו

הבכיר ממפלגת "תקווה חדשה" סיפק כותרות מעניינות בשיחת טלפון שהתקיימה בינו לבין החקיין של דרעי ברדיו קול חי • "אנחנו לא רוצים לשרוף את המועדון, גם לא רוצים לריב, אני בעד גישורים, אבל תבין גם אותי – אנחנו בבחירות ואתה יודע כמה הסיפור החרדי רגיש" • האזינו
 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם


מתוך תוכניתו של מנחם טוקר 'זמן אוויר' ברדיו קול חי

בכיר מפלגת "תקווה חדשה", זאב אלקין, סיפק היום (חמישי) מספר אמירות מעניינות הנוגעות לציבור החרדי ולשיתוף הפעולה הפוליטי שלו ושל גדעון סער עם יאיר לפיד ואביגדור ליברמן במהלך מתיחה בתוכנית "זמן אוויר" ברדיו קול חי. אלקין חשב שהוא מדבר בטלפון עם השר אריה דרעי כחלק מתוכנית רדיו, אלא היה זה למעשה החקיין אלעד כהן.

מגיש התוכנית "זמן אוויר" ברדיו קול חי מנחם טוקר העלה לשידור את אלקין ואמר לו שהוא מעלה על הקו גם את השר אריה דרעי, שהיה למעשה החקיין. כהן הטיח באלקין שיו"ר ישראל ביתנו כרת ברית פוליטית עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "איווט הולך עם לפיד, לא איתנו, שלא תהיה לך דאגה. תנתח את איווט מה הוא אומר. ברגע שלפיד עבר אותנו בסקרים – איווט התחיל לדבר על המפלגה הכי גדולה בגוש לא ביבי שצריכה להקים ממשלה, זה כבר אומר לך איפה הוא נמצא".

לדברי השר לשעבר שפרש מהליכוד: "אני אמרתי לגדעון שזה מה שיקרה. איווט הוא בברית עם לפיד. אנחנו אומרים דברים ברורים – אנחנו לא יכולים להגיד שאנחנו הולכים רק עם גוש הימין כי בלי ביבי אין 61. הגישה שלנו מאוד פשוטה – אנחנו לא פוסלים מפלגות חרדיות מלשבת איתנו בקואליציה".

אלקין סיפר ל"דרעי" מדוע החליטו במפלגתם שלא לשבץ את תמונתו של ליברמן בשלטי הבחירות שלו: "כשגדעון פרסם תמונות שלו, הוא שם את עצמו עם בנט ולפיד, לא עם איווט – כי הוא אומר שאם הוא בקואליציה, אז החרדים לא. לפיד לא אומר את זה. הוא נהנה מסנטימנט חרדי ומקבל קולות על זה. הוא עבר אותנו בכמה מנדטים טובים בגלל הנושא החרדי".

בנושא פסיקת בג"ץ בסוגיית הגיור אמר אלקין: "אנחנו לא רוצים לשרוף את המועדון, גם לא רוצים לריב, אני בעד גישורים, אבל תבין גם אותי – אנחנו בבחירות ואתה יודע כמה הסיפור החרדי רגיש. כשיש אמירה כזו של פינדרוס (הכוונה היא לח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה שכינה חיילות שמתגיירות בצבא 'שיקסע') זה עושה שריפות בצד שלנו אם אנחנו לא מגיבים".

"אנחנו בעד חוק גיור ממלכתי, לא יכול להיות שכל אחד פה יחליט מה זה גיור. לפי הפסיקה הזו, שלושה אנשים רגילים מקימים בית דין לגיור – יש להם בית דין לגיור. הסיבה לבעיה היא שאין חוק גיור ממלכתי ובג"ץ צודק, הוא חיכה 15 שנה שנחוקק…".

אלקין הוסיף, "כשאתה אומר שאתה בעד ועדת ניסים אתה כבר חשוך, כי אתה נגד גיור רפורמי. אבל נשארנו צמודים לעמדה הזו. גם גדעון וגם אני אמרנו שאנחנו בעד גיור ממלכתי מסודר על בסיס ההמלצות של ועדת ניסים. היום זה להיות חשוך כי הרפורמים כבר חוגגים כי קיבלו מבג"ץ מתנה. גם איווט ולפיד חוגגים ואומרים שהכל מצוין".

כתבות קשורות

בסמוך לחופי עומאן: שני אנשי צוות נהרגו בתקיפת הספינה בבעלות ישראלית
נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה בזבזה זמן יקר; חייבים להתחסן"
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
מוות נוסף בחוף הים: גבר שככל הנראה טבע נמצא ללא רוח חיים
מפתיע • יאיר גולן נגד המילה 'כיבוש': "כור מחצבתנו הוא שטחי יהודה ושומרון"
עוקפים את שרת החינוך: 25 רשויות מקומיות יחסנו בתוך בתי הספר
זעקת הרופאים: "ההזנחה בבית החולים 'העמק' מסכנת חיים"
שורת הקלות נרחבת לרצועת עזה: דייג והכנסת ציוד וסחורות
טרגדיה: נפטרה הפעוטה החרדית שטבעה בבריכה; "נלחמנו על חייה"

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן