דיווח: נתניהו זעם על עיכוב טיסתו לאמירויות והורה לסגור את המרחב האווירי לירדן

צילום: צילום: קובי גדעון, לע"מ

דיווח: נתניהו זעם על העיכוב בטיסה והורה לסגור את המרחב האווירי לירדן

לפי הדיווח ב'מעריב', נתניהו הורה על הצעד החריג בלי להתייעץ עם הקבינט ועם אף גורם ביטחוני מוסמך. רשות התעופה האזרחית התנגדה להוראה שעומדת בניגוד להסכם השלום בין המדינות וניסתה לעכב אותה. לאחר שעתיים של ניסיונות ההחלטה בוטלה
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו נקט לכאורה בצעד חריג לאחר שהתברר לו בשבוע שעבר שטיסתו המתוכננת לאיחוד האמירויות מתעכבת בגלל ירדן. לפי הדיווח של העיתונאי בן כספית מ'מעריב', נתניהו הורה לסגור את המרחב האווירי בין ישראל לירדן על דעת עצמו ומבלי להתייעץ עם אף גורם ביטחוני. לפי הדיווח, גורמים ביטחוניים בסביבתו הגדירו את ההחלטה כ"מופקרת, על גבול הטירוף".

בן כספית כתב בחשבון הטוויטר שלו: "ביום חמישי שעבר, כשטיסתו לאמירויות התעכבה, הורה ראש הממשלה נתניהו לסגור את המרחב האווירי בין ישראל לירדן ולא להתיר לטיסות שבאות מירדן או אליה לעבור במרחב האווירי של ישראל". כספית הוסיף: "נתניהו עשה את זה בלי להתייעץ או להודיע למשרד הביטחון או החוץ, בלי להיוועץ בקבינט, במוסד או בשב"כ".

"הוא הנחית את ההוראה דרך משרד התחבורה ישירות לרשות שדות התעופה ורשות התעופה האזרחית", כך לפי כספית שהמשיך לתאר את שאירע. "הבכירים שם הזדעזעו. הם 'שיחקו על זמן', ביקשו לשקול שוב, ביקשו את ההוראה בכתב. בשלב מסוים, הודיע מזכיר הממשלה ברוורמן שההוראה בתוקף ויש לבצעה".

כספית המשיך לטעון כי "לקח כשעתיים וחצי כדי 'להוריד' את לשכת ראש הממשלה מהסיפור הזה שמשמעותו המדינית עצומה: הפרה בוטה של הסכם השלום, פגיעה במספר רב של מדינות, קווי תעופה, מטוסים שכבר יצאו או שנמצאים באוויר וכו'. הירדנים מעולם לא התנגדו למסלול הטיסה של נתניהו לאמירויות. הם היו חכמים יותר ופשוט עיכבו את המטוס האמירתי שאמור היה להטיס את נתניהו לאבו-דאבי, כשנחת והמתין בעמאן".

עוד לפי המידע שפירט כספית: "זה לא עזר לשכך את זעמו של ראש הממשלה ש'שלף' הוראה שמוגדרת בידי גורמי בטחון וגורמים מדיניים כ"מופקרת על סף הטירוף", עד שנרגע כעבור כשעתיים".

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן