Shir Torem/Flash90

מנכלי"ת ועדת הבחירות: יש לנו שמונה ימים עד שנפרסם את התוצאות הסופיות

אורלי עדס אמרה כי הליך ספירת הקולות הוא שקוף, "כל התהליך שמתבצע כאן במשכן הכנסת נעשה באופן הפתוח, הגלוי והשקוף ביותר". עוד אמרה מנכלי"ת ועדת הבחירות, "שיעור ההצבעה אצלנו ירד בצורה נמוכה ביחס למה שקרה בעולם. זאת כתוצאה מכל מהמהלכים שנקטנו"
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

מנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס, אמרה הבוקר (רביעי) כי "בדקות הקרובות יפורסם קובץ שכולל כמעט 96% מסך הקולות בקלפיות הרגילות, ללא המטעפות הכפולות", שלפי הערכת הוועדה כוללים "450 אלף מעטפות".

בראיון ל-103FM אמרה מנכלי"ת ועדת הבחירות, כי "מבחינת יום הבחירות, כולנו הופתענו מאוד לטובה. ציפינו ליום בחירות קשה ובסך הכול הוא עבר על הצד הטוב ביותר. אפילו הייתה תחושה שהוא קצת מנומנם, אז מבחינתנו זה היה נהדר עם כל האתגרים הגדולים שעמדו בפני המערכת".

היא הוסיפה כי למרות ש"אנחנו שומעים הבוקר קולות אחרים, זה לא משנה כי מבחינתנו אנחנו ערוכים לכל תסריט. כל התהליך שמתבצע כאן במשכן הכנסת נעשה באופן הפתוח, הגלוי והשקוף ביותר".

היא המשיכה, באומרה כי "מי שייכנס אלינו לאתר ועדת הבחירות, תראו מסך שמציג שני נתונים, מצד ימין את ההקלדה שבוצעה בוועדות האזוריות למחשב, ומצד שמאל את הקובץ המקורי הסרוק מפרוטוקול ועדת הקלפי כפי שחתמו עליו נציגי הסיעות שישבו בקלפי והמזכיר וניתן להשוות ביניהם".

עוד אמרה, "יש לנו שמונה ימים, עד ליום רביעי הבא בו אנחנו מפרסמים את התוצאות הרשמיות. שמונה ימים בדיוק לצורך הזה – לערוך בדיקות שונות בכל חומרי ההצבעה שהגיעו ומפניות שמגיעות אלינו, זה מה שנעשה במשך כל ימי חול המועד, נבדוק את כל הדברים הללו כך שכל מי שחושב שהתוצאות פרסמנו לא תואמות למה שהוא חושב יידרש להביא את הנתון ואנחנו נבדוק".

"צריך לזכור שאנחנו תיעדנו את הספירה כמעט מכל הקלפיות ברחבי הארץ, ישב מפקח טוהר בחירות וצילם את התהליך אם יהיו טענות, החומרים הללו ישמשו כראיות ויש את כל חומרי ההצבעה, זה היתרון של שיטת בחירות ידנית".

לגבי אחוז ההצבעה, ציינה כי התאכזבה מן הירידה תחילה, אך לאחר מחשבה, הסיקה מסקנה אחרת: "הבעתי אתמול אכזבה, כי הערכתי שאחוזי ההצבעה לא ירדו מ-70%. עם זאת, במהלך הלילה היה לי זמן לחשוב בין היתר, חשבתי על זה שהיו הרבה מדינות שביצעו בחירות בשנה האחרונה בצל הקורונה, ובחלק מהמדינות זה התבצע תחת שיטת בחירות שונה לחלוטין משלנו – בדואר, באינטרנט ובטלפון – כך שזה לא רלוונטי".

"אבל במדינות בהן השיטה כמו שלנו, ידנית, המחקרים הראו שהייתה ירידה של כ-20% בשיעור ההצבעה כך שהשיעור שאצלנו ירד בצורה נמוכה ביחס למה שקרה בעולם. זאת כתוצאה מכל מהמהלכים שנקטנו".

כתבות קשורות

נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
אסון מירון: ועדת החקירה הממלכתית תחל בשלב שמיעת העדויות • אלו העדים שזומנו
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
בשל מזג האוויר: חברת השמל מבקשת מהלקוחות החרדיים להקדים את ההכנות
חזי לוי: "צריך להגיע להחלטות כואבות כדי למנוע אי ספיקה בבתי החולים"
מנכ"ל משרד האוצר: "צריך להימנע מסגר - לא נחזור למתכונת החל"ת הקודמת"
גנץ מחזיר את האופציה הצבאית: "ישראל מוכנה לתקיפה באיראן"
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
תיעוד מלבנון: ההרס שנגרם מתקיפת מטוסי חיל האוויר • צפו
תיעוד גלריה: זירת נפילת הרקטה בקריית שמונה והשריפה שפרצה במקום

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן