Kobi Gideon / Flash90

תזוזות בגוש מתנגדי נתניהו: החכי"ם מתע"ל מסרבים לומר האם יתמכו בתכנית ליברמן

תכניתו של איווט ליבארמן להחלפת יו"ר הכנסת ולמנוע מראש הממשלה נתניהו להקים קואליציה הולכת ומתרחקת, לאחר שמנסור עבאס לא הודיע האם יתמוך גם אחמד טיבי אוסמה סעדי לא הודיעו האם יתמכו בחוק שכזה, במקרה שלא יתמכו לא יהיו 61 אצבעות והתכנית תיגנז
 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • ערימה סדורה: אלפי צ'קים ממתינים לחלוקת צדקה במשרדי ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

אחמד טיבי ואוסמה סעדי ממפלגת תע"ל הערבית מסרבים לומר האם הם יתמכו בהחלפת יו״ר הכנסת ובחוק נתניהו, כך פורסם היום (חמישי) בכאן חדשות.

לפי שעה האפשרות של הקמת ממשלת ימין בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו ובתמיכת רע"מ הולכת ומתרחקת. בריאיון ל'כאן' אמר שועאע מסראווה, ראש עיריית טייבה ומקורבו של יו"ר רע"מ מנסור עבאס, בהתייחסו למפלגת הציונות הדתית: "סמוטריץ' ובן גביר הם קו אדום". גם בצד הימני של המפה לא ששים על הקמת ממשלה עם רע"מ לעת עתה.

כאמור, לעת עתה מסרבים אחמד טיבי ואוסמה סעדי לומר האם יתמכו בחוק להחלפת יו"ר הכנסת גם אם ישיגו 61 אצבעות של מתנגדי נתניהו, במקרה כזה תוכניתו של ליברמן להחלפת היו"ר והשתלטות על הוועדות בכנסת הולכת ומתרחקת.

כזכור, אמש פורסם כי יושב ראש מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן שיחות עם בכירי גוש "רק לא ביבי". לפי דיווח ב'מעריב', יו"ר ישראל ביתנו שהוכיח כי אינו חושש מנקיטת צעדים המסכנים את היציבות השלטונית בישראל, מעוניין לקדם תוכנית השתלטות על הכנסת במטרה למנוע את שלטון גוש הימין-חרדים.

מתוכן השיחות שהגיעו לעיתון, אמר ליברמן כי הוא "מעריך כי אחרי ספירת המעטפות הכפולות ופרסום התוצאות הסופיות לא יהיו לגוש נתניהו יותר מ-59 מנדטים, כולל מפלגת ימינה". לכן, טוען ליברמן, "המטרה העיקרית שעומדת כעת מול גושי השינוי היא להשתלט על הכנסת".

"חייבים להחליף את יושב ראש הכנסת, לקחת את ראשות הוועדה המסדרת וכן – את ראשות ועדת הכספים וועדת חוץ ובטחון", אמר ליברמן והוסיף כי על גוש השינוי להגיש ולקדם בהקדם האפשרי את הצעת החוק שתמנע מאדם שיש נגדו כתב אישום, להיות מועמד לראשות ממשלה.

ליברמן טען כי "על בסיס הניסיון הקודם, הרבה יותר קל להשיג הסכמות על חלוקת הועדות בכנסת וסביב החקיקה, מאשר על הקמת קואליציה. עובדה שבהצבעות על חקיקה יש למפלגות הרבה פחות רתיעה אחת מהשנייה".

ליברמן מביא כדוגמה את חוק האפוטרופסות שקודם בכנסת הקודמת על-ידי יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר: "אז ש"ס, הליכוד, ישראל ביתנו והרשימה המשותפת תמכו יחדיו בהצעת החוק הנ"ל, על אף הוויכוחים הפוליטיים הקשים". לטענת ליברמן, "קידום החוק שעתיד למנוע מנתניהו לכהן כרה"מ, יכול גם לזרז את התהליכים הפנימיים בתוך הליכוד".

לדברי יו"ר ישראל ביתנו, "ח"כ ניר ברקת שרק מחכה להזדמנות להכריז על התמודדותו לראשות הליכוד, יוכל לנצל את המומנטום ולהכריז על רצונו להיבחר כיו"ר הליכוד". באותם שיחות טען ליברמן כי אחרי ארבע מערכות הבחירות הגיע הזמן לחשוב בכובד ראש על שינוי שיטת הממשל. זאת בלי קשר לסיכויי הקמת ממשלה, "ברור שהשיטה אינה טובה וצריך לחשוב היטב לגבי שינוייה".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

ערביי לוד ממשיכים להתפרע: הורסים סוכות של יהודים ומיידים אבנים
חשש: משבר הזהות יביא למאבק על היידישקייט / יוסף טיקוצ'ינסקי
מחייך ושר: הסרטון שהעלה המחבל הנמלט שעות לפני שנתפס
מחבל יידה אבנים על רכב הסעות במזרח ירושלים - ונעצר מיידית
מ'ידיעת הזהב' עד ללכידת המחבלים: המפכ"ל חשף מאחורי הקלעים • צפו
מאיר פרוש משחזר: "צרחתי בכל הכוח; עד עכשיו אני מפחד"
בנט הסביר בקבינט הקורונה: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
חם מהרגיל בתחילת החג - גשם בהמשך • התחזית המלאה לסוכות
עדות דרמטית מהקריסה בבתי החולים: "מטופל בן 66 לא יקבל אקמו"
נתניהו חיקה את נשיא ארה"ב נרדם בפגישתו עם בנט ולעג: "היה מאוד קשוב" • צפו
דרמה באי הספרדי: התפרצות הר געש מאיימת על תושבי לה פלמה • צפו
התחקיר מעלה: הסמג"ד שתועד דוחף פעיל שמאל לא פעל לפי הנורמות ויינזף
יו"ר כחול לבן: "מקווה שהחרדים יצטרפו בקרוב לקואליציה"
תיעוד מהאוויר ומקסדת לוחמי הימ"מ • צפו ברגעים הדרמטיים ממעצר המחבלים בג'נין
100 ימים לממשלה: פורסמה המדיניות ותוכנית העבודה לקדנציה הקרובה
מחסור חמור במכונות אקמו: "על כל 5 מאושפזים מהקורונה - אחד נפטר"
ח"כ מרע"מ סותר את דברי בנט: "לא נשב בחיבוק ידיים כלפי כל מלחמה"
רגעי אימה: האבא רץ אחרי הכובע - עגלת התינוק הידרדרה לכביש • תיעוד

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו