נבלני הכריז על שביתת רעב

צילומסך פייסבוק

"במקום טיפול רפואי, מענים אותי": נבלני הכריז על שביתת רעב

מנהיג האופוזיציה הכלוא הכריז על שביתת רעב והפסיק לאכול במחאה על סירוב הרשויות לאפשר לו גישה לטיפול רפואי • "לא נותנים לי לראות רופא או לקבל תרופות. איבדתי תחושה בחלקים מרגל ימין וכעת גם ברגל שמאל. במקום טיפול רפואי, מענים אותי בגזל שינה", כתב נבלני

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

מנהיג האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני ממשיך במאבקו נגד רשויות במדינה ומוחא על התנאים בהם הוא כלוא והכריז על שביתת רעב. בהודעה שפורסמה מטעמו ברשתות החברתיות נכתב: "לכול אסיר יש את הזכות להזמין רופא מומחה לבדיקה ולהתייעצות. כך גם לי, למרות שאיני אשם. לכן אני דורש לאפשר לי לראות רופא. עד אז, אני מכריז על שביתת רעב".

עוד הוסיף נבלני כי "לא נותנים לי לראות רופא או לקבל תרופות. כאב בגב מקרין לאחת הרגליים. איבדתי תחושה בחלקים מרגל ימין וכעת גם ברגל שמאל. במקום טיפול רפואי, מענים אותי בגזל שינה (מעירים 8 פעמים בלילה) וההנהלה מפחידה את האסירים שלא ינקו מסביב למיטה שלי, והם (האסירים) אומרים כי חייו של האסיר שווים פחות מחפיסת סיגריות. אני שוכב רעב אבל לפחות עם שתי רגליים".

מטעם "קבוצת נבלני" נמסר: "אנחנו מאוד דואגים לאלכסיי. רע לו מאוד ועובדי הכלא לא עושים דבר ועוברים על החוק". בכירה בקרן למאבק בשחיתות הגיבה אף היא על הדברים ואמרה: "מאוד קשה וכואב לראות את זה. הורגים את נבלני לאט לאט בכלא. יש לשחררו".

כזכור, מנהיג האופוזיציה הרוסית אלכסיי נבלני, שהורעל לפני חצי שנה – לטענתו – בידי שליחיו של נשיא רוסיה פוטין ואושפז במצב קשה, נחת לפני כחודשיים וחצי בנמל התעופה שרמטייבו במקום בנמל וונוקובו כמתוכנן. דוברו של נבלני שהתלווה אליו לטיסה אמר לעיתונאים על המטוס: "עד הדקה האחרונה סירבנו להאמין, הם כה מפחדים". מיד לאחר נחיתתו הוא נעצר.

המטוס נחת בשדה התעופה שרמטייבו מצפון למוסקבה, זאת לאחר שהוסט על ידי רשויות התעופה ברוסיה. ההוראה לנחות בנמל תעופה אחר התקבל לאחר שמהומה פרצה בוונקובו, שדה התעופה שבו היה אמור לנחות איש האופוזיציה, מדרום למוסקבה.

תומכיו של נבלני ומומחים שונים סבורים כי הסטת המטוס ממסלולו המקורי נועדה למנוע מפגן תמיכה במתנגדו החריף של הנשיא ולדימיר פוטין, על אף שבאופן רשמי הקרמלין מזלזל בו. בחודש שעבר אמר פוטין כי נבלני הוא "שום דבר", וצחק כי אילו רצו שירותי הביטחון לחסל אותו, הם היו "מסיימים את העבודה".

נבלני ורעייתו יוליה טסו עם עשרות עיתונאים שליוו אותם למוסקבה. לאחר שהודה לאנשי חברת התעופה באנגלית, הוא התיישב במושב החלון בשורה 13, ונראה במצב רוח טוב. "אילו דברים רעים יכולים לקרות לי ברוסיה? יעצרו אותי? אני חף מפשע", אמר לתקשורת. "חזרתי, הבית שלי פה. אני לא מפחד מכלום כי אני יודע שהצדק איתי".

נבלני נידון ל-3.5 שנות מאסר על תנאי בעקבות הרשעה בעבירת גניבה. הוא טוען שההרשעה היא חלק מרדיפה פוליטית. במסגרת העונש נדרש נבלני להיות תחת השגחת הרשות לפיקוח פלילי ברוסיה. שירות בתי הסוהר דרש בחודש שעבר מנבלני לחזור הביתה – ואיים שאם לא יעשה זאת בהקדם הוא ייכלא כשישוב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell