David Cohen/Flash90

יו"ר הציונות הדתית במכתב דחוף לנתניהו: תפעל לקדם מתווה מיוחד לל"ג בעומר

במכתבו ששיגר לרה"מ הסביר סמוטריץ' כי אסור שתיווצר תחושה של התעלמות מצרכי הציבור הדתי, החרדי והמסורתי ובאי הבנה גורף של ערכיו ואמונותיו, כפי שלמרבה הצער התגלה בלא מעט סוגיות בשנה האחרונה בהן העדיפו ערכים כמו חופש ביטוי והפגנה וכדו' על פני ערכים יהודים ודתיים
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • הקציפו הקציפו משקה BARISTA מושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

 • רוצה לזכות אחרים ולזכות בעצמך? הכנס עכשיו>>

  תוכן מקודם

 • הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי התפעל מאותם אלו שזוכים לקיים את המצווה הזו

  תוכן מקודם

הבוקר (שישי) פנה יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' לראש הממשלה בנימין נתניהו עם מתווה עבור פתיחת הר מירון ביום ההילולא בל"ג בעומר. המתווה בנוי כך שימנע הדבקה כמה שניתן מחד, אך מאידך יאפשר לכמה שיותר מרבבות עמך בית ישראל לזכות ולעלות לציונו של רבי שמעון בר יוחאי זיע"א.

במכתבו ששיגר לראש הממשלה נתניהו הסביר יו"ר הציונות הדתית סמוטריץ' כי אסור שתיווצר תחושה של התעלמות מצרכי הציבור הדתי, החרדי והמסורתי ובאי הבנה גורף של ערכיו ואמונותיו, כפי שלמרבה הצער התגלה בלא מעט סוגיות בשנה האחרונה בהן העדיפו ערכים כמו חופש ביטוי והפגנה וכדו' על פני ערכים יהודים ודתיים.

במכתב כותב סמוטריץ', "בעוד מספר שבועות בודדים יחגוג עם ישראל את הילולת רשב״י בכל רחבי הארץ, ביום ל"ג לעומר. כפי שבוודאי ידוע לך היטב, מזה מאות בשנים עולים המוני בית ישראל לקבר ר׳ שמעון בר יוחאי במירון ביום ההילולא. בשנה שעברה, לצערנו הרב, נמנעה באופן כמעט מוחלט העליה למירון בל״ג בעומר בשל מגפת הקורונה. אך בשנה זאת, לאור מבצע החיסונים המופלא, הדבר יכול בהחלט להשתנות לטובה, וישנה בוודאי אפשרות לאפשר את העלייה למירון".

"לאחר שיחות שקיימתי עם הנוגעים בדבר, אני מבין כי ישנם דיונים בנושא, ויש הסוברים כי יש להגביל את העלייה בצורות שונות. אציין את הידוע ומובן מאליו – סגירה או צמצום הדוק של העלייה למירון, לא יוכל שלא ליצור תחושה של התעלמות מצרכי הציבור הדתי, החרדי והמסורתי ובאי הבנה גורף של ערכיו ואמונותיו, כפי שלמרבה הצער התגלה בלא מעט סוגיות בשנה האחרונה בהן העדיפו ערכים כמו חופש ביטוי והפגנה וכדו' על פני ערכים יהודים ודתיים".

עוד כתב יו"ר הציונות הדתית, "מנגד לאחר ההשקעה בדמים מרובים בשטח רבות בשנים, ובהם השקעה של כ 350 דונם לחניונים, וכ70 דונם שהוכשרו לשטחי התקהלות, סבורני כי ניתן למצוא הסדר נכון ומתאים לטובת כולם".

"אבקש להניח מתווה עקרוני בו אציע בקיצור נמרץ את אופן הפעילות הנכון באופן שימנע הדבקה חס וחלילה מחד, אך מאידך יאפשר לכמה שיותר מרבבות עמך בית ישראל לזכות ולעלות לציונו של רבי שמעון בר יוחאי".

·       העליה להר – תהיה לבעלי תו ירוק בלבד (מחוסנים, מחלימים ובעלי בדיקת קורונה שלילית עדכנית מ48 שעות קודם לכן – בכדי לאפשר למשפחות עם ילדים להגיע לחגיגת החלאקה כנהוג).

·       כמות העולים להר – תאושר לפי גודל מתחמי ההדלקות, בדומה למתווה שאושר במתחם הר הבית ובהוראות שנתקבלו על הגבלת קהל בקניונים ומרכזי הקניות.

·      שיטת סרט נע – בסיוע הסברה ציבורית נכונה, ניתן יהיה לאחר כל פרק זמן סביר, שהציבור יעזוב את מירון, ולהכניס חדשים, ובכך לתת לנוספים להגיע אל הציון הקדוש.

"אדוני, החלטה אחת עקרונית אבקשך בכל לשון של בקשה לקבל מיד. לא יעלה על הדעת שהציבור יקבל את הנחיות הממשלה לגבי העלייה למירון ברגע האחרון ובאופן שיגרום לעוגמת נפש גדולה, חוסר זמן ראוי להסברה לציבור, ולעימותים מיותרים בין כוחות המשטרה לאזרחים נורמטיביים. אבקשך לקבל את החלטת הממשלה ולסיים את דיוני המטה עד לתאריך ו׳ באייר, 18 במאי, על מנת להימנע מכל הנ״ל".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

קצין צה"ל דחף פעיל שמאל והוביל התכתשות סוערת בקואליציה • צפו
כך פינו השוטרים באלימות את המתבצרים בסוכת הפוסק במאה שערים • צפו
קבינט הקורונה אישר: חובת הצגת בדיקת קורונה בכניסה לבתי הספר
עו"ד של זביידי: "הוא הציע לברוח לג'נין; לחלק מהאסירים לא נותר כח"
משרד הבריאות מעדכן: 7,445 חולי קורונה חדשים; 726 מאושפזים במצב קשה
השר מתן כהנא: "סמוטריץ' הוא האדריכל של הממשלה הזו; לא יהיה תהליך מדיני"
דיווח: שר הביטחון שוקל לבטל את אישור הבנייה שנתן לפלסטינים בגוש עציון
אביו של האסיר הנמלט חשף: "הבן התקשר ואמר שהוא הולך להסגיר את עצמו"
התושבים תיעדו: כוחות הביטחון מובילים את האסירים שהסגירו את עצמם • צפו
"מבצע מרשים": בנט הגיב לתפיסת האסירים הביטחוניים ובירך את כוחות הביטחון
מידע מודיעיני ופעולת הונאה: כך נתפסו שני האסירים האחרונים שנמלטו
המצוד הושלם: שני המחבלים האחרונים שנמלטו מהכלא נתפסו בג'נין
ברקת: "אסור לתת יד למפלגה של 6 או 8 מנדטים להוביל את המדינה - זו טעות"
הפרופ' שמייעץ ל-FDA: "ישראלים צריכים להתחסן במנה שלישית נגד הקורונה"
ראש שירותי בריאות הציבור: "ארצות הברית מפגרת אחר ישראל במבצע החיסונים"
נתוני התחלואה: 4,863 נדבקו בנגיף הקורונה; 717 מאושפזים בביה"ח במצב קשה
בעקבות ההסכם הביטחוני החדש: צרפת החזירה את שגריריה מארה"ב ואוסטרליה
כוננות בארצות הברית: הפגנת תמיכה באלפי האנשים שפרצו לגבעת הקפיטול

2 תגובות

 1. בן אדם שקרן….
  חושב שאנחנו פתים….
  הוא רוצה שנצביע לו….
  שיחלום ….
  אנחנו לא נצביע לך גם אחרי כל הספינים שאתה עושה….

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו