Yonatan Sindel/Flash90

לאחר שהותקף ע"י שוטרים בהפגנה: ח"כ עופר כסיף יגיש היום תלונה במשרדי מח"ש

הח"כ מהרשימה המשותפת הודיע כי הערב בשעה 19:00 הוא יגיש תלונה במשרדי מח"ש בירושלים נגד השוטרים שתקפו אותו ביום שישי האחרון. בראיון הבוקר אמר כסיף, "נניח ולא הייתי חבר כנסת. האלימות הזו כלפי אזרח מן השורה מוצדקת?, הדבר הזה צריך להיפסק. המשטרה משתוללת"

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

לאחר שח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת הותקף בערב השבת האחרונה על ידי כוחות משטרה במהלך הפגנה שנערכה בשכונת שייח ג'ארח בירושלים הודיע כסיף כי הוא יגיע הערב (ראשון) בשעה 19:00 להגיש תלונה נגד השוטרים שהיכו אותו במשרדי מח"ש בירושלים.

בראיון לכאן רשת ב' אמר הבוקר כסיף, "נניח ולא הייתי חבר כנסת. האלימות הזו כלפי אזרח מן השורה מוצדקת? בשום פנים ואופן לא. וזה לא משנה אם זה ימין או שמאל, חרדים, ערבים, יוצאי אתיופיה. הדבר הזה צריך להיפסק. המשטרה משתוללת".

כסיף הגיב להאשמות המשטרה: "בהתחלה אמרו שנתתי אגרוף וחזרו בהם. אחרי זה אמרו שבעטתי וחזרו בהם. עכשיו אומרים שאמרתי משהו, גם בזה יחזרו. אגב, נניח שהייתי אומר משהו נוראי. נניח. זה לא מצדיק בשום פנים ואופן הרמת יד".

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת הותקף בערב שבת על ידי שוטרים במהלך הפגנה בשכונת שייח ג'ראח בירושלים. במשטרה טוענים כי כסיף בעט והכה באגרוף שוטר. "ברגע שהבנו שמדובר בחבר כנסת שחררנו אותו", טענו השוטרים.

לאחר האירוע נשמעו גינויים מכל צידי הקשת הפוליטית ובמשטרה מיהרו לפתוח בחקירה. "בהמשך לאירוע המחאה בשכונת שייח ג'ראח, ממ"ז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הורה על תחקור האירוע", הודיעו במשטרה.

מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי במהלך מחאה שנערכה בשכונת שייח ג'ראח ולאחר שמשתתפיה החלו להפר סדר במקום ולא נשמעו להנחיית המשטרה ניתנה הוראה על פיזורה. המפגינים במקום המשיכו בהפרת הסדר, במהלכה אחד המפגינים תקף את אחד השוטרים תוך שהוא בועט בו וחובט באגרוף לפניו.

"השוטרים נאלצו להשתמש בכח סביר על מנת לעצור את התוקף, מאחר ולא הזדהה במהלך האירוע וכשהתברר כי מדובר בחבר כנסת שוחרר במקום", טענו במשטרה והוסיפו כי מספר שוטרים נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. "משטרת ישראל תמשיך לאפשר לכל אדם את חופש הביטוי והזכות להפגין אך לא נאפשר הפרת סדר אלימה ואנו מגנים בכל תוקף פגיעה באנשי חוק".

כאמור, גינויים לאירוע נשמעו גם במפלגות הימין. יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, אמר בתגובה על האירוע: "הזדעזעתי לראות את האירוע החמור שבו חבר כנסת מוכה על ידי שוטרים. התנהגות ברוטלית כזו לא ראויה כלפי אף אזרח, לא כל שכן כלפי חבר כנסת הזכאי מכוח החוק לחופש תנועה על מנת שיוכל למלא את תפקידו".

"לצערי זה אינו אירוע ראשון של פגיעה בחברי כנסת, והתעלמות מזכויותיהם על פי החוק", הוסיף אדלשטיין ואמר. "מיד עם צאת השבת אפנה בדחיפות בעניין זה לשר לביטחון פנים ואעמוד על כך שהאירוע יתוחקר, ושינקטו כל הצעדים הדרושים על מנת שהאחראים למקרה יתנו את הדין, ומקרה דומה לא יישנה בעתיד".

ח"כ בצלאל סמוטריץ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "‏אירוע התקיפה של חבר הכנסת עופר כסיף על ידי שוטרים הוא חמור ובלתי מתקבל במדינת חוק דמוקרטית. חסינות חברי הכנסת קריטית למילוי תפקידם, ואינה עניין לצד כזה או אחר במפה הפוליטית. יותר מידי פעמים בתקופה האחרונה שוטרים מפירים את החוק בעניין הזה ומשטרת ישראל נדרשת לבדק בית רציני".

גם מפלגת רע״מ שנחשבת ליריבה פוליטית של הרשימה המשותפת הודיעו כי הפלגה מגנה בכל לשון של גינוי את מעשה התקיפה האלים והשפל של המשטרה כלפי ח״כ עופר כסיף. "מה שראינו היום הוא אלימות ותוקפנות של המשטרה שהפעם שברה כל שיא. דרושה חקירה מעמיקה בעניין התוקפנות, אלימות המשטרה והתנהלותה של מח״ש במקרים דומים כאלו".

מאמר קודם

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן