צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מנסים להרכיב ממשלה בראשות נתניהו: זה תפקידי השכנוע שקיבלו גפני, דרעי וליצמן

על פי הדיווח יו"ר ש"ס אריה דרעי יהיה אחראי להפעיל לחץ ולשכנע את גדעון סער, שר השיכון יעקב ליצמן התבקש להפעיל לחץ על סמוטריץ' ויו"ר יהדות התורה משה גפני התבקש למקד מאמצים על זאב אלקין, כאשר המטרה היא לשכנע אותם להצטרף לממשלת ימין שיקים נתניהו
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

בתוך גוש הימין בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיכים בימים האחרונים בכל הכוח לנסות ולהרכיב את ממשלת הימין והשבוע יפעילו לחץ כבד יותר על האנשים שיכולים להביא את הפתרון להקמתה במהירות המרבית.

העיתונאי יהודה שלזינגר דיווח הבוקר (ראשון) ב'ישראל היום' כי בשיחות הפוליטיות בשבוע הקרוב תחולק עבודת הפעלת הלחצים בין השותפים הקרובים לנתניהו באופן הבא כאשר כל אחד יהיה אחראי לשכנע פוליטיקאי אחר.

על פי הדיווח, יו"ר ש"ס אריה דרעי יהיה אחראי להפעיל לחץ ולשכנע את גדעון סער, שר השיכון יעקב ליצמן התבקש להפעיל לחץ על סמוטריץ' ויו"ר יהדות התורה משה גפני התבקש למקד מאמצים על זאב אלקין. הרעיון הוא לפנות אל כל אחד מהם ולסביבתם ולעשות כל מה שניתן כדי להקים קואליציית ימין אידיאולוגית.

עוד דווח ב'ישראל היום' כי למרות הפעלת המאמצים, ההנחה היא שלא משנה מה יוצע לו – גדעון סער לא מתכוון להצטרף לממשלה שכזו ועל כן, האפשרות של הקמת ממשלת ליכוד-בנט-סמוטריץ' והחרדים עם אפשרות של תמיכת רע"מ מבחוץ עדיין נמצאת על השולחן – למרות התנגדותו הנחרצת של יו"ר הציונות הדתית.

בליכוד טוענים כי "הכדור להקמת ממשלת ימין נמצא בידיים של סמוטריץ' ובנט. ברגע שהם ישימו הכל בצד, לא יטפסו על עצים גבוהים ויסנדלו את עצמם בהבטחות, נקים ממשלה ימנית".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן